poniedziałek 6 grudnia 2021

Home staging, home stager – co to jest i jak to wykorzystać?

Home staging, home stager - co to jest i jak to wykorzystać?

Home staging, home stager – co to jest i jak to wykorzystać?

Home staging to przygotowanie nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. Home stager, to osoba nim się zajmująca. Świadczy usługę sprzątania nieruchomości, jej odświeżenia, czy nawet urządzenia w stylu uznawanym za nowoczesny i akceptowalny.

Praktyczne zastosowanie home stagingu?

Światową pionierką home stagingu jest Barbara Schwarz. Zaprezentowała ona w swoich badaniach dane, że to właśnie home staging pomaga podnieść o 10% nawet wartość nieruchomości, a jednocześnie skraca czas jej sprzedaży o około 40%. Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania nieruchomości by była atrakcyjna dla potencjalnego zainteresowanego – nie chodzi tutaj o cenę.

Najlepszą wizytówką sprzedającego jest czyste mieszkanie, bez pajęczyn i kurzu w ilości, które można by wywozić taczkami. Bardzo często trzeba z mieszkania usunąć stare meble, umyć okna, usunąć stare dywany, odświeżyć ściany i podłogi w celu oczyszczenia nieruchomości. Lepiej pokazać jasne, duże i funkcjonalne przestrzenie, niż odstraszające i przytłaczające pomieszczenia.

Wszystkie usterki techniczne powinny zostać naprawione, bowiem wówczas znacząco zmniejsza się liczba powodów do negocjacji lub rezygnacji z zakupu. Zapach również ma duże znaczenie, znacznie lepiej zostanie odebrany przyjemny, niż zatęchły. Odpowiednie zatem działania podjęte przez home stagera szybko i niskim kosztem zamienią nieruchomość w coś pożądanego.
Jakie są koszta tej usługi?

Jakie są koszta tej usługi?

Koszt tej usługi w Polsce nie zalicza się wprawdzie do najtańszych, ponieważ profesjonalny home stager bierze do 250-300 zł za godzinę konsultacji. Za granicą za konsultację ceny zaczynają się od 100 $ na godzinę.

Home staging home stager – co to jest i jak to wykorzystać?

Jest jakaś alternatywa?

Jeśli nie umiesz od dłuższego czasu znaleźć nabywcy, to koniecznie skorzystaj z pomocy home stagera. W przypadku kiedy dopiero będziesz chciał wystawić nieruchomość na sprzedaż, masz możliwość skorzystania z pomocy Doradcy Nieruchomości. Lokalny Agent Nieruchomości doskonale będzie zorientowany w kwestii, czego poszukują Klienci i na co zwracają uwagę. Możesz też postawić się w roli zainteresowanego zakupem Klienta. To pozwoli Ci spojrzeć na nieruchomość jego oczami i stworzyć odpowiednią atmosferę.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź