poniedziałek 6 grudnia 2021

Co sprawia, że mieszkanie się nie sprzedaje?

Co sprawia, że mieszkanie się nie sprzedaje?

Co sprawia, że mieszkanie się nie sprzedaje?

By znaleźć Kupującego na mieszkanie z rynku wtórnego, potrzeba około 4-8 miesięcy.  Praktycznie co szósta transakcja kupna-sprzedaży mieszkania kończy się powodzeniem między 12 a 24 miesiącem. Niestety bywa też i tak, że nieruchomość czeka na nowego właściciela kilka lat. Na sukces transakcji wpływ ma wiele czynników. Co zatem ma wpływ na to, że mieszkanie się nie sprzedaje?

Cena mieszkania?

Ceny jeszcze bardzo często są ustalane przez osoby niekorzystające z usług agenta nieruchomości albo na oko albo na podstawie “sentymentu”. To ma znaczący wpływ na problemy z szybką sprzedażą nieruchomości, ponieważ najczęściej jej realna wartość jest niższa od oczekiwanej. Skutecznie rozwiązać ten problem można poprzez zatrudnienie do pomocy w sprzedaży mieszkania rzeczoznawcy majątkowego, a najlepiej agenta nieruchomości. 

Bez ustępstw?

Odpowiednia postawa negocjacyjna odgrywa również znaczącą rolę. Brak ustępstw niestety zraża potencjalnego zainteresowanego zakupem nieruchomości. Nawet nieznaczna zmiana nastawienia właściciela nieruchomości poprzez podanie terminu opuszczenia nieruchomości, pozostawienia sprzętu AGD/RTV, remontu mieszkania lub obniżenia ceny, jest w stanie wiele wnieść do pozytywnego zakończenia negocjacji.

Słaba promocja?

Brak umiejętności odpowiedniej promocji może stanowić jedną z barier w szybkiej sprzedaży mieszkania. Ograniczenie grupy docelowej, nieefektywny przekaz o chęci sprzedaży itp. – wszystko to sprawia, iż warto skorzystać z opcji zatrudnienia Agenta Nieruchomości, posiadającego odpowiednie narzędzia do promocji mieszkania. 

Odpowiedni standard mieszkania?

Odpowiedni standard nieruchomości ma duże znaczenie. Mieszkania z garażem podziemnym i komórką lokatorską, w wyższym standardzie poczekają nieco dłużej na sprzedaż. Trudno jest konkurować z mieszkaniem w stanie deweloperskim, które jest znacznie tańsze i możliwe do wykończenia wedle własnego gustu. Ważne jest odpowiednie dbanie o stan nieruchomości, zrobienie odpowiednich zdjęć. Jeżeli nie wie się jak to samemu “ogarnąć”, to można skorzystać z pomocy home stagera. 

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź