poniedziałek 6 grudnia 2021

Umeblowane mieszkanie, czy opłaca się takowe sprzedać?

Mieszkania w stanie deweloperskim są chyba jedynymi, w których nie pozostają żadne meble.

Umeblowane mieszkanie, czy opłaca się takowe sprzedać?

Mieszkania w stanie deweloperskim są chyba jedynymi, w których nie pozostają żadne meble.

Przeważnie sprzedaje się samą nieruchomość, a wszelkie sprzęty oraz meble, sprzedający we wspólnie ustalonym terminie z nowym właścicielem, zobowiązuje się usunąć wszystko z mieszkania, co zbędne.

Czy warto sprzedawać umeblowane mieszkanie? To zależy.

Decyzja dotycząca sprzedaży mieszkania wraz z umeblowaniem i sprzętem AGD powinna wynikać z negocjacji z potencjalnym Klientem. Nie należy ogłaszać tego wcześniej, ponieważ wówczas znacząco ogranicza się grupę, do której docieramy z ofertą.

Umeblowanie może się okazać wadą lub zaletą – jeśli gusta kontrahentów są zbieżne. Nie da się ukryć, iż przy chęci sprzedaży sprzętów i mebli, bardziej opłacalne jest samodzielne wystawienie ich pojedynczo. Nie zawsze jednak fotografowanie, wystawianie, opisywanie, magazynowanie będzie bardziej opłacalne od zbycia całości wraz z mieszkaniem.

Rozsądniej będzie przy atrakcyjnej cenie, przenieść ciężar ewentualnego zbycia mebli oraz sprzętów na nowego właściciela mieszkania. Często odpowiednia wycena umeblowania daje możliwość przy negocjacjach, zadowolenie u obu stron transakcji.

Dużo rozsądniejszym zdaje się oddanie w atrakcyjnej cenie mebli i sprzętów, a tym samym przełożenie ciężaru ewentualnej ich sprzedaży na nabywcę mieszkania. Niekiedy rzetelnie przeprowadzona wycena umeblowania nieruchomości pozwoli na uzyskanie sytuacji „win-win” w negocjacjach, gwarantując zadowolenie obydwu stron transakcji.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź