Portale nieruchomości, nieruchomościowe RANKING 2024, 2023

Portale nieruchomości? W dzisiejszym świecie cyfrowym, gdy większość transakcji i poszukiwań odbywa się online, portale nieruchomości stały się niezwykle popularnym narzędziem zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Dzięki nim możliwe jest łatwe i wygodne przeglądanie ofert, porównywanie cen i parametrów, a także składanie zapytań i umawianie się na prezentacje. Jakie są najważniejsze cechy i funkcje portalu z nieruchomościami?

UWAGA: Wpis jest aktualizowany od wielu lat (może być lekko chaotyczny), tak więc możesz zobaczyć tutaj dane historyczne, poukładane rok do roku

SPIS TREŚCI:

Poniżej znajdziesz ranking najpopularniejszych portali z nieruchomościami 2024, 2023, 2022, 2021.

Portale nieruchomości to doskonałe narzędzia dla wszystkich poszukujących idealnego miejsca do zamieszkania lub inwestycji. Dostęp do szerokiej bazy ofert sprzedaży, wynajmu i najmu nieruchomości sprawia, że proces poszukiwań staje się wygodny i efektywny.

Dzięki portalom nieruchomości, użytkownicy mają możliwość skorzystania z zaawansowanych funkcji filtrowania i wyszukiwania. To umożliwia precyzyjne określenie preferencji, takich jak lokalizacja, metraż, liczba pokoi czy cena. W rezultacie, można znaleźć oferty, które spełniają wszystkie oczekiwania.

W jednym miejscu zgromadzone są oferty od różnych źródeł, takich jak agencje nieruchomości, deweloperzy i właściciele prywatni. To pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, eliminując konieczność przeglądania wielu stron internetowych lub lokalnych ogłoszeń prasowych.

Portale nieruchomości stanowią niezastąpione wsparcie w procesie poszukiwania i sprzedaży nieruchomości. Dostarczają wygodnych narzędzi i kompleksowych baz ofert, aby ułatwić wybór i selekcję najlepszych opcji. Wykorzystanie tych platform jest kluczowe dla skutecznych i efektywnych transakcji nieruchomościowych.

Portale z nieruchomościami często udostępniają także szczegółowe informacje o ofertach.

Portale nieruchomości są niezastąpionym źródłem informacji i narzędzi dla osób zainteresowanych zakupem lub wynajmem nieruchomości. Na tych platformach można znaleźć szczegółowe opisy, zdjęcia, plany mieszkań oraz informacje o wyposażeniu i udogodnieniach w okolicy. Dzięki nim możemy zdobyć wstępną wiedzę na temat nieruchomości bez konieczności osobistego obejrzenia.

Ważnym elementem portali nieruchomościowych jest możliwość składania zapytań i umawiania się na prezentacje. Dostępne formularze kontaktowe lub dane teleadresowe pozwalają bezpośrednio skontaktować się z właścicielem lub agencją nieruchomości, uzyskać dodatkowe informacje lub umówić się na spotkanie w celu szczegółowego zapoznania się z ofertą. Ta interaktywna funkcja zapewnia łatwy kontakt między potencjalnymi klientami a sprzedawcami lub pośrednikami.

Również portale nieruchomościowe pełnią rolę ważnego źródła informacji na temat rynku nieruchomości. Publikowane artykuły, poradniki i raporty dotyczące trendów, prognoz cenowych, praktycznych wskazówek oraz aktualności ze świata nieruchomości dostarczają wartościowych informacji. Dzięki nim użytkownicy mają możliwość świadomego podejmowania decyzji na tym konkurencyjnym rynku.

portale nieruchomościowe
portale nieruchomościowe

Portal nieruchomości może także pełnić rolę narzędzia marketingowego dla sprzedawców i deweloperów.

Dzięki portalom nieruchomości sprzedający mają możliwość przedstawienia swojej oferty w atrakcyjny sposób, korzystając z szczegółowych opisów, atrakcyjnych zdjęć, wizualizacji oraz informacji o lokalizacji i otoczeniu. To pozwala przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Dodatkowo, niektóre portale oferują możliwość wyróżnienia i promowania ofert, zwiększając ich widoczność i szanse na znalezienie nabywcy.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z portalu nieruchomości wiąże się również z pewnymi ograniczeniami i ryzykiem. Wśród ogłoszeń mogą pojawić się fałszywe oferty lub oszustwa. Dlatego ważne jest zachowanie ostrożności i dokładne sprawdzenie wiarygodności sprzedającego przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Podsumowując, portale nieruchomości są niezwykle użyteczne na dzisiejszym rynku mieszkaniowym. Pozwalają łatwo przeglądać oferty, porównywać parametry i kontaktować się ze sprzedającymi. Stanowią również źródło informacji o rynku nieruchomości, co pomaga podejmować świadome decyzje. Ważne jest jednak zachowanie ostrożności i dokładne weryfikowanie ofert oraz sprzedających, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Portale nieruchomości – analiza jest oparta o ruch pochodzący z trzech podstawowych źródeł – wejść z wyszukiwarek, wejść bezpośrednich na witrynę i social media.

Portale z nieruchomościami są głównym i z pewnością pierwszym sposobem, jaki wybiera się aby wypromować inwestycję. Ich cel to zdobycie zapytań ofertowych. Nawiązawszy współpracę z biurami nieruchomości, ma się zapewnioną dodatkową promocję na różnych portalach przez pośredników. Na niektórych rynkach będzie to wystarczające, by otrzymać odpowiednią ilość zapytań i zamknąć sprzedaż. W większych miastach jednak nie będzie to wystarczyło.

Warto jest się przyjrzeć dostępnym narzędziom marketingowym, których popularność jest duża.

Kto jest liderem?

By zweryfikować ilość odwiedzin na każdym z nich, wybrano narzędzie similarweb.com. Jest ono często przez nas stosowane i daje możliwość sprawdzenia ruchu miesięcznego z podziałem na źródła ruchu. Doskonale sprawdza dane konkurencji. Istotne jest to, że celowo nie brano pod uwagę portali takich jak: gratka.pl, olx.pl i gumtree.pl.

Najczęściej wybierają je właśnie biura nieruchomości. Portale te posiadają sekcję poświęconą nieruchomościom, są też bardziej rozbudowanymi serwisami, podzielonymi na kilka kategorii produktowych. Nasze dane porównawcze były by niemiarodajne, gdybyśmy tylko porównali je z portalami dla nieruchomości.

Tak bylibyśmy w stanie dowiedzieć się, który z nich posiada największą ilość odwiedzin. Otodom.pl jest tutaj liderem w branży. Posiada czterokrotnie wyższą liczbę odwiedzin od pozostałych. Nie da się nie zauważyć, że w pierwszej czwórce znalazły się portale, które umożliwiają promowanie ofert z rynku wtórnego czy też pod wynajem. Jest to równe z tym, że dociera się do klientów i zwiększa tym samym ruch.

Portale nieruchomości, nieruchomościowe RANKING

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w latach 2019-2024

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w latach 2019-2024

Ceny najmu mieszkań w Warszawie (dzielnice) w latach 2019-2024

Analizując wyniki nasuwa się nam pytanie, co generuje taki ruch?

Similarweb pokazuje nam trzy źródła ruchu: social media, wejścia organiczne oraz direct.

Similarweb to platforma internetowa służąca do analizy ruchu na stronach internetowych oraz do badania zachowań użytkowników w internecie. Umożliwia ona poznanie informacji na temat ilości odwiedzin danej strony, źródeł ruchu (np. organiczne wyniki wyszukiwania, reklamy, social media), czasu spędzonego na stronie, demografii użytkowników oraz innych wskaźników, które mogą być przydatne do analizy konkurencji oraz do podejmowania decyzji biznesowych. Platforma Similarweb gromadzi dane na temat milionów stron internetowych na całym świecie, dzięki czemu dostarcza użytkownikom wiedzy na temat rynku w danej branży oraz pozwala na porównywanie własnej strony z konkurencją. Similarweb jest powszechnie stosowany przez agencje marketingowe, specjalistów ds. SEO oraz analityków internetowych.

Poza portalem otodom.pl i obido.pl portale wypracowały głównie ruch dzięki wyszukiwarkom. Pozycjonowanie stron deweloperskich i inwestycji nie stanowi dobrego rozwiązania, gdyż osiągnięcie to dziesięć przez słowa klucze jest trudne w realizacji. Duży udział mają wejścia bezpośrednie na stronę portalu. To daje nam pogląd na to jak bardzo portal jest znany, a głównie jego adres.

Niespodzianki

Największym zaskoczeniem jest platforma obido.pl. Na uwagę zasługuje procent udziału wejść na social mediach, jaki jest widoczny na poniższym wykresie,  oto ranking portali nieruchomosci 2020:

Szacunkowy całościowy ruch

Szacunkowy całościowy ruch to pojęcie z zakresu analizy statystycznej odnoszące się do oszacowania łącznej liczby wizyt na stronie internetowej lub serwisie online w danym okresie czasu. W ramach tej analizy, wykorzystuje się różne narzędzia statystyczne, takie jak np. analiza logów serwerowych czy narzędzia do monitorowania ruchu sieciowego, aby oszacować liczbę użytkowników odwiedzających daną stronę.

Szacunkowy całościowy ruch jest jednym z najważniejszych wskaźników wykorzystywanych w marketingu internetowym i analizie ruchu na stronach internetowych. Pozwala on na określenie popularności danej strony oraz ocenę jej skuteczności w przyciąganiu nowych użytkowników. W oparciu o oszacowanie całościowego ruchu można również wyznaczyć cele marketingowe i wybrać odpowiednie narzędzia reklamowe, które pozwolą zwiększyć liczbę odwiedzin na stronie.

Warto jednak pamiętać, że szacunkowy całościowy ruch jest jedynie przybliżeniem, a rzeczywista liczba odwiedzin może być różna w zależności od wielu czynników, takich jak np. czas sesji, liczba unikalnych użytkowników czy częstotliwość odwiedzin. W związku z tym, oszacowanie całościowego ruchu powinno być traktowane jedynie jako wskaźnik orientacyjny i nie powinno stanowić podstawy do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych.

Portale nieruchomości
Szacunkowy całościowy ruch
otodom.pl 14 420 000
morizon.pl 3 660 000
nieruchomosci-online.pl 2 830 000
domiporta.pl 1 880 000
rynekpierwotny.pl 752 460
szybko.pl 741 930
domy.pl 420 890
klikmapa.pl 323 560
obido.pl 295 580
krn.pl 279 000

portal nieruchomosci przemyslaw zielinski

Szacunkowy ruch z wyszukiwarek

Szacunkowy ruch z wyszukiwarek to jedno z podstawowych zagadnień związanych z analizą statystyk witryny internetowej. Oznacza on ilość wizyt na stronie, które zostały przekierowane z wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych.

Jest to ważne zagadnienie, ponieważ większość ruchu na stronach internetowych pochodzi właśnie z wyników wyszukiwania. Szacowanie ruchu z wyszukiwarek pozwala na monitorowanie popularności danej strony oraz ocenę skuteczności działań marketingowych, takich jak optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Szacunkowy ruch z wyszukiwarek można monitorować za pomocą narzędzi do analizy danych, takich jak Google Analytics czy SEMrush. W przypadku tych narzędzi, szacunkowy ruch z wyszukiwarek jest obliczany na podstawie danych zebranej przez wyszukiwarki internetowe, takie jak Google czy Bing.

Warto zauważyć, że szacunkowy ruch z wyszukiwarek nie jest dokładnym pomiarem liczby wizyt na stronie, ponieważ nie uwzględnia wszystkich źródeł ruchu, takich jak linki z innych stron internetowych, bezpośredni dostęp do strony czy ruch z social media. Niemniej jednak, jest to ważne narzędzie w analizie skuteczności działań marketingowych i w planowaniu strategii dalszego rozwoju witryny.

Portale nieruchomości
Szacunkowy ruch z wyszukiwarek
otodom.pl 3 238 732
morizon.pl 1 862 940
nieruchomosci-online.pl 1 837 236
domiporta.pl 1 168 232
szybko.pl 509 632
rynekpierwotny.pl 494 517
klikmapa.pl 235 228
domy.pl 225 513
krn.pl 96 813
obido.pl 77 176

portale nieruchomosci przemyslaw zielinski

Szacunkowy ruch bezpośredni

Szacunkowy ruch bezpośredni to pojęcie związane ze statystykami odwiedzin na stronie internetowej. Oznacza on ilość unikalnych użytkowników, którzy bezpośrednio wpisują adres strony w przeglądarce lub mają ją zapisaną w zakładkach lub historii. Innymi słowy, jest to ruch generowany przez bezpośrednią nawigację na stronę, a nie poprzez kliknięcia w linki z innych źródeł, takich jak wyszukiwarki czy media społecznościowe.

Szacunkowy ruch bezpośredni jest ważnym wskaźnikiem dla właścicieli stron internetowych, ponieważ pokazuje, jak wiele osób jest świadomych istnienia ich witryny i jak często wracają na nią bezpośrednio. Jest to także ważna miara lojalności użytkowników i poziomu rozpoznawalności marki.

Do pomiaru szacunkowego ruchu bezpośredniego wykorzystuje się różne narzędzia analityczne, takie jak Google Analytics czy SimilarWeb. Dzięki nim można zbierać i analizować dane dotyczące liczby odwiedzin, czasu spędzonego na stronie, ilości wyświetleń strony na jednego użytkownika, a także informacje o demografii odwiedzających i sposobach, w jakie korzystają z witryny.

Oprócz szacunkowego ruchu bezpośredniego, w analizie statystyk stron internetowych stosuje się również inne wskaźniki, takie jak ruch organiczny (pochodzący z wyników wyszukiwania), płatny ruch reklamowy czy ruch generowany przez media społecznościowe. Wszystkie te dane pozwalają na dokładne zrozumienie zachowań użytkowników i na podjęcie działań mających na celu poprawę widoczności i skuteczności witryny.

Portale nieruchomości
Szacunkowy ruch bezpośredni
otodom.pl 4 863 866
morizon.pl 767 136
nieruchomosci-online.pl 617 789
domiporta.pl 448 004
rynekpierwotny.pl 208 281
szybko.pl 143 489
krn.pl 108 364
domy.pl 99 751
obido.pl 92 369
klikmapa.pl 61 962

portale nieruchomosciowe przemyslaw zielinski

Szacunkowy ruch z social media

Szacunkowy ruch z social media to miara ilości użytkowników, którzy wchodzą na stronę internetową lub profil społecznościowy za pośrednictwem platform społecznościowych. Oznacza to, że użytkownicy odwiedzają stronę internetową lub profil społecznościowy, klikając na linki lub przyciski na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn czy YouTube.

Aby uzyskać szacunkowy ruch z social media, stosuje się różne narzędzia analityczne, które pozwalają monitorować ruch na stronie internetowej lub profilu społecznościowym. Dzięki temu można określić, ile osób odwiedza stronę internetową lub profil społecznościowy i skąd pochodzi ruch, czyli z jakich platform społecznościowych.

Szacunkowy ruch z social media jest ważnym wskaźnikiem dla firm prowadzących działalność w Internecie, ponieważ pozwala na określenie, jakie platformy społecznościowe są najskuteczniejsze w generowaniu ruchu na stronie internetowej lub profilu społecznościowym. Dzięki temu firmy mogą dostosować swoją strategię marketingową i zwiększyć swoją obecność w miejscach, gdzie znajdują się ich potencjalni klienci.

Warto jednak pamiętać, że szacunkowy ruch z social media jest tylko jednym z wielu wskaźników analizujących skuteczność działań marketingowych w Internecie.

Wymaga on uzupełnienia o inne miary, takie jak wskaźnik konwersji, czas spędzony na stronie internetowej czy liczba interakcji użytkowników z danym profilem społecznościowym dla poszczególnych portali nieruchomości:

Portale nieruchomości
Szacunkowy ruch z social media
otodom.pl 1 003 632
morizon.pl 178 974
obido.pl 93 788
nieruchomosci-online.pl 65 373
domiporta.pl 47 000
rynekpierwotny.pl 15 952
szybko.pl 15 284
domy.pl 13 300
krn.pl 5 162
klikmapa.pl 4 012

Obido jest względnie młodym serwisem – trzy lata – wyróżnia się na tle konkurencji. Co tak przyciąga do niego użytkowników? Głównie proste do wprowadzenia dla klienta preferencje, jakie uzupełnić można w chwili wyszukiwania oferty mieszkania. Zaimplementowane spacery po mieszkaniu także stanowią istotny filar popularności obido.pl.

Mieszkania spełniające nasze kryteria znajdujemy uzupełniając niezbędne informacje – jako potencjalny klient. Panorama 3D umożliwia ich zobaczenie. Rynki w Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu są obecnie dostępne dla klientów. Obido.pl stale rozwija platformę, dzięki czemu zmierza w kierunku będącym na plus dla użytkowników.

Główne źródło z reguły stanowią wejścia z wyszukiwarek. Ten kanał najczęściej daje możliwość dotarcia dla użytkowników na portal.

Portale nieruchomości? Kto prowadzi w rankingu?

Otodom.pl jest liderem i by średnio mieć 3 miliony odwiedzin zindeksowano ponad 62 tysiące fraz w samym top dziesięć i kolejne 25 tysięcy w top trzy. Pozostałe portale, patrząc na liczbę odwiedzin, mają również przeszło 60 tysięcy fraz w top dziesięć, lecz już o prawie 10 tysięcy fraz w top trzy, czyli mniej o połowę niż otodom.pl.

To właśnie on generuje największy ruch dla stron www. Morizon.pl albo nieruchomości-online.pl posiadają prawie o połowę mniejszą liczbę wejść z wyszukiwarek.

Pamiętać należy, iż znana marka będzie miała do czterdziestu procent więcej wejść z wyszukiwarek, używając do tego słów brandowych. Przyjrzyjmy się statystyką dla obido.pl w wyszukiwarce Google. Jest to młody portal, który szybko uzyskuje liczbę odwiedzin.

Obecnie wyszukiwanie ich marki w sposób znaczący poszło do góry. Reszta portali, czyli otodom.pl odnotował przeszło 873 tysiące wyszukiwań w Google. Morizon.pl posiada 49 tysięcy, domiporta.pl ma 27 tysięcy, a rynekpierwotny.pl 22 tysiące wyszukiwań. Pozostałe marki odnotowały 4 tysiące i mniej. Tutaj jest to ważne w chwili, kiedy będziemy chcieli się ogłaszać, by dokonać odpowiedniego wyboru.

Wyświetlenia to nie wszystko

Analizie poddaliśmy wyniki oraz popularność marki. Dla marketingowców istotne jest generowanie zapytań ofertowych, daje to bowiem odpowiedni poziom skuteczności. Przeprowadzone w 2015 roku badanie zostało na 300 biurach nieruchomości. Ma ono na celu pokazać temat skuteczności portali.

Pytano tutaj o najskuteczniejsze portale pod kątem dostarczania zapytań ofertowych. Otodom.pl jest bez żadnego zaskoczenia największym źródłem zapytań. Biura nieruchomości korzystają z gratka.pl i olx.pl. Nie brano ich jednak pod uwagę.

Biura nieruchomości wskazały też, które z portali generują dla nich umowy. Jest to niezwykle ważna informacja pokazująca, które narzędzie jest najskuteczniejsze w sprzedaży inwestycji. Otodom.pl jest ponownie liderem w tej dziedzinie.

Przeanalizowawszy skuteczność inwestycji, najczęściej wymienia się rynekpierwotny.pl. Rynek warszawski generuje ponad sto zapytań dla konkretnej inwestycji, nawet jeśli wybierze się jedynie ogłoszenie lub prezentację inwestycji będącej na portalu. Dodatkowo warto jest korzystać z bazy mailingowej.

Po przeanalizowaniu wyników co poniektórych warszawskich inwestycji ilość zapytań dla domiporta.pl jest powyżej stu i chętnie wypełniane są formularze Landing Page. Fajnym i jednocześnie nowym rozwiązanej jest obido.pl. Dobrze będzie rozważyć nowe sposoby dotarcia do klienta oraz sposoby prezentacji samej inwestycji. Czas zweryfikuje skuteczność tej platformy w generowaniu zapytań ofertowych.

Podsumowanie

Nasz team podejmując decyzje decyduje się analizami oraz badaniami przy wyborze narzędzi marketingowych. Intuicja niestety może być mylna, dlatego rzadko z niej korzystamy. Portale nieruchomościowe stanowią dobry zastrzyk leadów na sam początek, jednocześnie też dobre źródło w procesie sprzedaży inwestycji.

Dlatego rzuć okiem na ranking najpopularniejszych portali z nieruchomościami i zwróć uwagę na:

A. Sprawdzić liczbę wyszukań – portale nieruchomości różnią się ilością wyszukiwań,

B. Sprawdzić liczbę wyszukiwań słów kluczowych na docelową lokalizację inwestycji – portale nieruchomości pozycjonują się na różne frazy kluczowe,

C. Sprawdź: Portale nieruchomości i ich ilość odwiedzin.

Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2020
Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2020

Top 9 portali ogłoszeniowych dla nieruchomości

Według rankingu SimilarWeb, to właśnie one dostarczają najlepszych statystyk odnośnie ilości odwiedzających na stronach internetowych.

Ranking jest ustalany odnośnie ilości odwiedzających daną stronę www w okresie ostatnich sześciu miesięcy.

Czyli jak?

Poniżej lista dziewięciu najczęściej odwiedzanych portali ogłoszeniowych, na których będziesz miał możliwość szybkiej sprzedaży lub zakupu nieruchomości.

1.olx.pl

To od lat nr 1 na liście, gdzie jest największa liczba odwiedzających, w tym i w ciągu ostatniego półrocza. Odwiedziło tę stronę przeszło 115 milionów użytkowników, co jest dużym ŁAŁ. Średnio użytkownicy spędzają tutaj około 10 minut.

2.otodom.pl

Znajduje się na 2 miejscu listy z wynikiem przeszło 16 180 000 odwiedzin w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Serwis ten odwiedziło 11% jedynie – w porównaniu z wynikiem OLX. Średnia długość odwiedzin trwała prawie 9 minut.

3.sprzedajemy.pl

Wysoko w rankingu znalazła się strona sprzedajemy.pl z wynikiem 13 milionów. Średnio przeglądana była około 4 minuty, przeglądane były średnio pierwsze 4 zakładki wyszukiwania.

4.lento.pl

Kojarzysz ten portal? Ma on bardzo duży zasięg w Internecie. W przeciągu pół roku został odwiedzony przez 6 milionów użytkowników. Przeglądano go średnio przez ok 8 minut. Użytkownicy otwierali z reguły pierwsze 7 stron na wizytę.

5.nieruchomosci-online.pl

Użytkownicy nieruchomosci-online.pl otwierali przeważnie pierwszych 9 stron na jedną wizytę. Łączna liczba odwiedzin w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy wyniosła 4 390 000. Średnio spędzony czas na stronie wyniósł 6 minut.

6.morizon.pl

Jak znacie i kojarzycie morizon.pl – jest on na piątej pozycji w rankingu z praktycznie 3 milionową liczbą wizyt. Odwiedzający spędzali średnio na stronie 5 minut, a w czasie jednej wizyty wyświetlali nieco ponad 7 stron.

7.domiporta.pl

Portal domiporta.pl jest należącym teraz do firmy Auto Centrum Sp. z o.o. i lokuje się w naszym rankingu na miejscu czwartym z 2 330 000 odwiedzinami. Odwiedzający byli na stronie średnio przez 2 minuty.

8.szybko.pl

Portal szybko.pl miał jedynie 455 tysiące odwiedzających w badanym okresie. Przeglądający byli na stronie przez blisko 3 minuty i otwierali ponad 3 zakładki.

9.okolica.pl

Jako ostatni znalazł się portal okolica.pl – serwis z dość sporym potencjałem. Odwiedzających miał wprawdzie tylko 176 tysięcy użytkowników. Użytkownicy spędzali na nim średnio trzy minuty przeglądając 3 kolejne zakładki.

Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2021
Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2021

Top 13 portali ogłoszeniowych dla nieruchomości

Według ruchu w wyszukiwarce google, możemy zauważyć zainteresowanie ludzi w danym okresie czasowym.

Ranking przedstawia ruch w wyszukiwarce w styczniu 2021 roku (portale nieruchomości):

1.olx.pl

Odwiedziło tę stronę przeszło 51 231 144.

2.sprzedajemy.pl

Znajduje się na 2 miejscu listy z wynikiem przeszło 9 551 791.

3.otodom.pl

Wysoko w rankingu znalazła się strona otodom.pl z wynikiem 4 665 063.

4.gratka.pl

Kojarzysz ten portal? Ma on bardzo duży zasięg w Internecie, który wynosi 2 288 089.

5.nieruchomosci-online.pl

Użytkownicy nieruchomosci-online.pl szukali portalu w wyszukiwarce tworząc ruch na poziomie 1 965 760.

6.gumtree.pl

Jak znacie i kojarzycie ten oldschoolowy portal? zanotował ruch na poziomie 1 483 943.

7.lento.pl

Portal lento.pl ogłoszeniowy zanotował ruch 1 464 943.

8.morizon.pl

Ten portal zgromadził ruch 1 258 112.

9.domiporta.pl

W tym przypadku jest to ruch na poziomie 1 164 429.

10.adresowo.pl

Dobry wynik otrzymał serwis ofert bezpośrednich 492 428.

11.tabelaofert.pl

Serwis z dość sporą ilością ruchu 293 617.

12.szybko.pl

Ten serwis odwiedza z wyszukiwarek 194 867.

13.okolica.pl

Jako ostatni znalazł się portal okolica.pl z potencjałem na poziomie 69 527.

Podsumowując, drogi użytkowniku możesz teraz wybrać najbardziej odpowiedni serwis dla siebie zgodnie z preferencjami.

Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2022
Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2022

Ranking portali nieruchomości 2022

W wyszukiwarce Google, możemy zauważyć zainteresowanie ludzi w danym przedziale czasowym.

Ranking przedstawia ruch w wyszukiwarce w styczniu 2022 roku (portale nieruchomości):

1.olx.pl

Odwiedziło tę stronę około 47 749 144.

2.sprzedajemy.pl

Znajduje się na 2 miejscu listy z wynikiem przeszło 7 875 791.

3.otodom.pl

Wysoko w rankingu znalazła się strona otodom.pl z wynikiem 4 220 013.

4.gratka.pl

Znasz ten portal? Ma on bardzo duży zasięg w Internecie, który wynosi 2 034 011.

5.nieruchomosci-online.pl

Użytkownicy nieruchomosci-online.pl szukali portalu w wyszukiwarce tworząc ruch na poziomie 1 618 700.

6.morizon.pl

Ten portal zgromadził ruch około 1 330 112.

7.gumtree.pl

Jak znacie i kojarzycie ten oldschoolowy portal? zanotował ruch na poziomie 993 030.

8.lento.pl

Portal lento.pl ogłoszeniowy zanotował ruch 934 075.

9.domiporta.pl

Na początku roku ten portal zanotował ruch na poziomie 929 526.

10.adresowo.pl

Całkiem dobry wynik otrzymał serwis ofert bezpośrednich 413 748.

Reasumując, ranking najpopularniejszych portali z nieruchomościami w nowym roku po 2 latach pandemii można zauważyć jakie portale utrzymały swoją pozycję, a jakie spadły. Wybierz te które są uważasz za najlepsze.

W kwietniu zmienił się rynek, i w kolejnych aktualizacjach będzie nam brakować, darmowego portalu gumtree.pl , który zakończył swoją działalność i przestał świadczyć swoje usługi o czym możecie przeczytać w artykule: koniec gumtree.pl

Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2023
Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2023

Ranking portali nieruchomości 2023

W wyszukiwarce Google, możemy zauważyć zainteresowanie ludzi w danym przedziale czasowym.

Ranking przedstawia szacowny ruch w wyszukiwarce w styczniu 2023 roku (portale nieruchomości):

Serwis
Szacowny ruch w wyszukiwarce
olx.pl 38 457 779
sprzedajemy.pl 7 051 199
otodom.pl 3 826 709
gratka.pl 3 144 377
nieruchomosci-online.pl 1 395 397
morizon.pl 1 104 054
lento.pl 988 200
domiporta.pl 912 119
adresowo.pl 565 910
tabelaofert.pl 248 444

Oto niektóre z najpopularniejszych serwisów z nieruchomościami w Polsce i ich statystyki dotyczące popularności według serwisu SimilarWeb (dane na kwiecień 2023 r.):

 1. Otodom.pl – miesięczna liczba odwiedzin wynosząca około 67 milionów, co plasuje go na pierwszym miejscu w Polsce pod względem popularności.
 2. Gratka.pl – miesięczna liczba odwiedzin wynosząca około 25 milionów, co daje mu drugie miejsce w Polsce pod względem popularności.
 3. Morizon.pl – miesięczna liczba odwiedzin wynosząca około 19 milionów, co plasuje go na trzecim miejscu w Polsce pod względem popularności.
 4. Domiporta.pl – miesięczna liczba odwiedzin wynosząca około 8 milionów, co daje mu czwarte miejsce w Polsce pod względem popularności.
 5. Nieruchomosci-online.pl – serwis z ofertami sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów oraz działek. Miesięczna liczba odwiedzin wynosi około 4 miliony.
 6. Mieszkania.pl – serwis z ofertami sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów oraz działek. Miesięczna liczba odwiedzin wynosi około 3,5 miliona.
 7. Domy.pl – serwis z ofertami sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów oraz działek. Miesięczna liczba odwiedzin wynosi około 3,5 miliona.
 8. Oferty.net – serwis z ofertami sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów oraz działek. Miesięczna liczba odwiedzin wynosi około 2 milionów.
 9. Nieruchomosci.lento.pl – sekcja serwisu Lento.pl poświęcona ofertom sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Miesięczna liczba odwiedzin wynosi około 1 miliona.
Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2024
Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe RANKING 2024

Ranking portali nieruchomości 2024

W wyszukiwarce Google, możemy zauważyć zainteresowanie ludzi w danym przedziale czasowym.

Ranking przedstawia szacowny ruch w wyszukiwarce w styczniu 2024 roku (portale nieruchomości):

Serwis
Szacowny ruch w wyszukiwarce
olx.pl 38 101 058
sprzedajemy.pl 3 270 572
otodom.pl 2 824 018
gratka.pl 1 288 114
nieruchomosci-online.pl 822 681
lento.pl 544 521
morizon.pl 517 364
adresowo.pl 431 781
domiporta.pl 347 312
tabelaofert.pl 95 100

agencja nieruchomosci warszawa Przemysław Zieliński

Portale nieruchomości i portale nieruchomościowe – Opis

olx.pl

Olx.pl to jeden z najpopularniejszych portali ogłoszeniowych w Polsce, który od lat zmienia sposób, w jaki prowadzimy transakcje kupna i sprzedaży. Platforma ta umożliwia użytkownikom zamieszczanie ogłoszeń w wielu kategoriach, takich jak nieruchomości, pojazdy, praca, moda czy elektronika. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Olx.pl wpłynął na rynek e-handlu w Polsce.

Rozwój internetu i technologii cyfrowych przyczynił się do powstania wielu platform internetowych, które ułatwiają handel online. Jednak Olx.pl wyróżnia się na tle konkurencji ze względu na swoją prostotę i ogromną popularność. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownicy mogą szybko i łatwo przeglądać setki tysięcy ogłoszeń, dostosowując je do swoich preferencji za pomocą zaawansowanych filtrów wyszukiwania.

Olx.pl umożliwia zarówno sprzedaż jak i zakup produktów zarówno od profesjonalnych sprzedawców, jak i od innych użytkowników. To daje ogromne możliwości zarówno dla osób, które chcą pozbyć się nieużywanych przedmiotów, jak i dla tych, którzy szukają okazji i chcą zaoszczędzić. Duża różnorodność kategorii sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jedną z największych zalet Olx.pl jest możliwość negocjacji cen. Użytkownicy mają możliwość skontaktowania się ze sprzedawcą i negocjowania ceny przed zakupem. To daje pewność, że można uzyskać korzystną cenę, a także umożliwia zdobycie dodatkowych informacji na temat produktu. Wielu ludzi korzysta również z funkcji porównywania ofert, co pozwala im znaleźć najlepszą ofertę dostępną na rynku.

Olx.pl to także doskonałe narzędzie dla przedsiębiorców, którzy chcą promować swoje produkty lub usługi. Możliwość zamieszczania ogłoszeń bezpłatnie lub za niewielką opłatą przyciąga wielu sprzedawców, zarówno tych dużych jak i małych. W ten sposób platforma ta stwarza idealne środowisko do nawiązywania kontaktów handlowych i zwiększania sprzedaży.

Portal Olx.pl odgrywa również ważną rolę w zrównoważonym rozwoju społeczno-gospodarczym, ponieważ promuje recykling i ponowne wykorzystywanie przedmiotów.

Dodatkową zaletą korzystania z Olx.pl jest bezpieczeństwo transakcji. Portal dba o to, aby użytkownicy czuli się pewnie podczas dokonywania transakcji i unikali oszustw. Istnieje możliwość weryfikacji konta, dodawania opinii o innych użytkownikach oraz korzystania z dedykowanej sekcji Bezpieczne Zakupy, która zawiera porady dotyczące bezpiecznego handlu online.

Warto również wspomnieć o mobilnej aplikacji Olx.pl, która umożliwia korzystanie z serwisu na smartfonach i tabletach. Dzięki temu użytkownicy mogą być na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami i dokonywać transakcji nawet w drodze. Aplikacja oferuje wygodne funkcje, takie jak powiadomienia o nowych ofertach, chat z sprzedawcami oraz łatwe zamieszczanie ogłoszeń.

Olx.pl odgrywa również istotną rolę społeczną, przyczyniając się do integracji lokalnych społeczności. Dzięki możliwości filtrowania ogłoszeń według lokalizacji, użytkownicy mogą znaleźć oferty w swojej okolicy, wspierając tym samym lokalnych sprzedawców i usługodawców. To także doskonałe narzędzie dla osób poszukujących pracy lokalnie.

Podsumowując, Olx.pl to niezwykle popularny portal ogłoszeniowy, który zmienił sposób, w jaki kupujemy i sprzedajemy. Dzięki swojej prostocie, szerokiej gamie kategorii, negocjacjom cen i bezpieczeństwu transakcji stał się niezastąpionym narzędziem dla osób szukających okazji, przedsiębiorców promujących swoje produkty oraz tych, którzy chcą wpływać na zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy. Olx.pl kontynuuje swoją ewolucję, wprowadzając innowacje i ułatwienia, które jeszcze bardziej ułatwiają handel online.

Otodom.pl

Otodom.pl to innowacyjny portal nieruchomościowy, który zdobył ogromną popularność w Polsce. Jest to platforma, która umożliwia użytkownikom przeglądanie tysięcy ofert sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów w całym kraju. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Otodom.pl wpływa na rynek nieruchomości w Polsce i jakie korzyści przynosi użytkownikom.

Wraz z dynamicznym rozwojem sektora nieruchomości, coraz więcej osób poszukuje efektywnych sposobów znalezienia wymarzonego miejsca do zamieszkania. Otodom.pl stał się niezastąpionym narzędziem w tym procesie, umożliwiając użytkownikom łatwe i wygodne przeglądanie aktualnych ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości w różnych lokalizacjach.

Portal oferuje rozbudowane funkcje wyszukiwania, które umożliwiają filtrowanie ofert według preferencji użytkownika. Dzięki temu można precyzyjnie określić kryteria takie jak lokalizacja, metraż, cena czy typ nieruchomości. Bogata baza danych oraz intuicyjny interfejs sprawiają, że znalezienie wymarzonego mieszkania staje się łatwiejsze i bardziej efektywne.

Otodom.pl nie tylko ułatwia znalezienie odpowiedniej nieruchomości, ale również zapewnia wiele dodatkowych informacji dla potencjalnych nabywców. Użytkownicy mogą zobaczyć szczegółowe opisy nieruchomości, obejrzeć zdjęcia i często także wirtualne spacery po wnętrzach. To wszystko pozwala na lepsze zrozumienie oferty i podjęcie świadomej decyzji.

Kolejną zaletą Otodom.pl jest możliwość kontaktu z sprzedawcami. Użytkownicy mogą bezpośrednio komunikować się z właścicielami lub pośrednikami nieruchomości poprzez dedykowany formularz kontaktowy lub numer telefonu. To umożliwia szybkie uzyskanie dodatkowych informacji, umówienie się na oględziny nieruchomości i prowadzenie negocjacji.

Oprócz ogłoszeń sprzedaży i wynajmu, Otodom.pl oferuje również wiele wartościowych artykułów i porad dotyczących rynku nieruchomości. Użytkownicy mogą znaleźć informacje na temat trendów rynkowych, porad dotyczących kredytów hipotecznych, remontów czy prawnych aspektów transakcji. To cenne źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych rynkiem nieruchomości.

Sprzedajemy.pl

Sprzedajemy.pl to wszechstronny portal, który umożliwia łatwe i wygodne sprzedawanie oraz kupowanie różnorodnych produktów i usług online. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Sprzedajemy.pl zmienia sposób, w jaki prowadzimy handel elektroniczny i jakie korzyści oferuje użytkownikom.

Wraz z rozwojem internetu i technologii cyfrowych, coraz więcej osób zaczęło korzystać z możliwości handlu online. Sprzedajemy.pl stał się jednym z najpopularniejszych polskich portali ogłoszeniowych, który umożliwia użytkownikom sprzedawanie i kupowanie produktów w różnych kategoriach.

Portal Sprzedajemy.pl oferuje szeroki zakres kategorii, obejmujących takie dziedziny jak elektronika, moda, dom i ogród, sport, a także usługi. Dzięki temu użytkownicy mogą znaleźć i sprzedawać praktycznie wszystko, co tylko sobie wymarzą. Bogactwo ofert sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jedną z największych zalet Sprzedajemy.pl jest łatwość korzystania z portalu. Interfejs jest intuicyjny i przyjazny dla użytkowników, co pozwala na szybkie przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń. Proces dodawania ogłoszenia jest prosty i przejrzysty, a zaawansowane filtry wyszukiwania umożliwiają precyzyjne dostosowanie wyników do preferencji użytkownika.

Sprzedajemy.pl zapewnia także bezpieczeństwo transakcji. Portal dba o to, aby użytkownicy czuli się pewnie podczas dokonywania zakupów. Istnieje możliwość weryfikacji konta, a także oceniania innych użytkowników na podstawie ich historii transakcji. To daje dodatkowe zaufanie i pewność, że można dokonywać transakcji z rzetelnymi sprzedawcami.

Kolejną zaletą Sprzedajemy.pl jest możliwość negocjacji cen. Użytkownicy mogą skontaktować się ze sprzedawcami i prowadzić negocjacje przed finalizacją transakcji. To daje możliwość uzyskania korzystnej ceny oraz zdobycia dodatkowych informacji na temat produktu czy usługi.

Portal Sprzedajemy.pl jest również doskonałym narzędziem dla przedsiębiorców, którzy chcą promować swoje produkty lub usługi. Możliwość zamieszczania ogłoszeń zarówno dla osób prywatnych, jak i firm przyciąga szerokie grono klientów.

Lento.pl

Lento.pl to popularny portal ogłoszeniowy, który umożliwia łatwe zamieszczanie i przeglądanie lokalnych ogłoszeń w różnych kategoriach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Lento.pl wpływa na rynek ogłoszeniowy w Polsce i jakie korzyści przynosi użytkownikom.

Wraz z rozwojem internetu, coraz więcej osób korzysta z portali ogłoszeniowych jako efektywnego narzędzia do sprzedaży, kupna i zamiany różnych przedmiotów oraz usług. Lento.pl wyróżnia się na tle innych platform ze względu na swoje lokalne podejście. Użytkownicy mają możliwość przeglądania ogłoszeń dostępnych w ich regionie, co ułatwia nawiązanie kontaktu z innymi osobami z danej okolicy.

Portal oferuje bogaty wybór kategorii ogłoszeń, obejmujących takie dziedziny jak nieruchomości, praca, motoryzacja, moda, dom i ogród, a także usługi. Dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć interesujące go ogłoszenia w swojej lokalizacji. To doskonałe narzędzie dla osób poszukujących czegoś konkretnego w swoim otoczeniu.

Jedną z największych zalet Lento.pl jest prosta i intuicyjna obsługa portalu. Dodawanie ogłoszenia jest szybkie i łatwe, a interfejs użytkownika jest przyjazny dla osób o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Dzięki temu, nawet osoby niezaznajomione z internetem mogą sprawnie korzystać z serwisu.

Lento.pl promuje także lokalne przedsiębiorstwa, dając im możliwość reklamowania swoich usług w danej okolicy. W ten sposób, małe i średnie firmy mogą dotrzeć do lokalnej społeczności, zwiększając swoją widoczność i szanse na zdobycie nowych klientów. To również świetne rozwiązanie dla osób poszukujących usług w swojej okolicy.

Bezpieczeństwo transakcji jest jednym z kluczowych elementów portalu Lento.pl. Serwis dba o to, aby użytkownicy czuli się pewnie podczas dokonywania transakcji. Istnieje możliwość weryfikacji konta, a także dodawania opinii i komentarzy na temat innych użytkowników. To daje większe zaufanie i pewność, że można nawiązywać transakcje z rzetelnymi osobami.

Lento.pl oferuje również funkcje ułatwiające komunikację między użytkownikami. Osoby zainteresowane danym ogłoszeniem mogą kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez wiadomości lub telefonicznie

Nieruchomosci-online.pl

Nieruchomosci-Online.pl to innowacyjny portal nieruchomościowy, który umożliwia łatwe i wygodne przeglądanie, sprzedaż i wynajem różnorodnych nieruchomości. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Nieruchomosci-Online.pl zmienia rynek nieruchomości w Polsce i jakie korzyści oferuje użytkownikom.

Wraz z postępującym rozwojem sektora nieruchomości, coraz więcej osób poszukuje skutecznych sposobów znalezienia swojego wymarzonego miejsca do zamieszkania. Nieruchomosci-Online.pl stał się niezastąpionym narzędziem w tym procesie, umożliwiając użytkownikom łatwe i precyzyjne przeglądanie aktualnych ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

Portal oferuje szeroką gamę kategorii nieruchomości, obejmujących mieszkania, domy, działki, lokale użytkowe oraz nieruchomości komercyjne. Dzięki temu, każdy użytkownik może znaleźć oferty odpowiadające jego preferencjom i potrzebom. Bogata baza danych oraz intuicyjny interfejs sprawiają, że proces szukania wymarzonej nieruchomości staje się łatwiejszy i bardziej efektywny.

Nieruchomosci-Online.pl oferuje również zaawansowane narzędzia wyszukiwania, które umożliwiają filtrowanie ofert według preferencji użytkownika. Można precyzyjnie określić takie kryteria jak lokalizacja, metraż, cena, liczba pokoi czy dodatkowe udogodnienia. To pozwala na skupienie się tylko na tych ofertach, które spełniają nasze oczekiwania.

Jedną z kluczowych zalet Nieruchomosci-Online.pl jest możliwość dokładnego zapoznania się z daną ofertą. Użytkownicy mogą zobaczyć szczegółowe informacje o nieruchomości, obejrzeć zdjęcia, a także wirtualne spacery po wnętrzach. To wszystko pozwala na lepsze zrozumienie oferty i podjęcie świadomej decyzji.

Portal zapewnia również bezpieczeństwo transakcji. Nieruchomosci-Online.pl dba o to, aby użytkownicy czuli się pewnie podczas dokonywania zakupów lub wynajmu nieruchomości. Istnieje możliwość weryfikacji konta, dodawania opinii o innych użytkownikach oraz korzystania z dedykowanej sekcji z poradami dotyczącymi bezpiecznego handlu nieruchomościami.

Morizon.pl

Morizon.pl to wiodący portal nieruchomościowy, który oferuje kompleksowe rozwiązania dla osób poszukujących mieszkań, domów i innych nieruchomości. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Morizon.pl zmienia sposób, w jaki przeglądamy i nabywamy nieruchomości, oraz jakie korzyści oferuje użytkownikom.

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku nieruchomości, coraz więcej osób korzysta z internetu jako głównego źródła informacji podczas poszukiwań nowego miejsca do zamieszkania. Morizon.pl jest odpowiedzią na te potrzeby, zapewniając użytkownikom łatwy dostęp do aktualnych ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości w różnych kategoriach.

Portal Morizon.pl oferuje szeroki wybór kategorii nieruchomości, obejmujących mieszkania, domy, działki, lokale użytkowe, nieruchomości komercyjne oraz obiekty wakacyjne. To kompleksowe podejście umożliwia użytkownikom znalezienie idealnej nieruchomości, niezależnie od ich preferencji i budżetu.

Jedną z kluczowych zalet Morizon.pl jest prostota i intuicyjność korzystania z portalu. Interfejs jest przyjazny dla użytkowników, a zaawansowane narzędzia wyszukiwania pozwalają na precyzyjne dostosowanie wyników do indywidualnych preferencji. Można filtrować oferty według takich kryteriów, jak lokalizacja, metraż, cena, liczba pokoi czy dostępne udogodnienia.

Morizon.pl umożliwia także zdalne zwiedzanie nieruchomości dzięki wirtualnym spacerom i szczegółowym zdjęciom. Użytkownicy mogą zobaczyć wnętrza, układ pomieszczeń i wyposażenie, co pomaga w lepszym zrozumieniu oferty i podejmowaniu świadomych decyzji.

Bezpieczeństwo transakcji jest priorytetem Morizon.pl. Portal dba o to, aby użytkownicy czuli się pewnie podczas dokonywania zakupów lub wynajmu nieruchomości. Istnieje możliwość weryfikacji konta, a opinie i oceny innych użytkowników dodatkowo wzmacniają zaufanie i pewność, że można nawiązywać transakcje z rzetelnymi partnerami.

Morizon.pl oferuje również dodatkowe funkcje ułatwiające proces poszukiwania i nabywania nieruchomości.

Domiporta.pl

Domiporta.pl to innowacyjny portal nieruchomościowy, który umożliwia łatwe i efektywne przeglądanie, kupno i wynajem różnorodnych nieruchomości. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Domiporta.pl wpływa na rynek nieruchomości w Polsce i jakie korzyści przynosi użytkownikom.

W obecnych czasach, coraz więcej osób korzysta z internetu jako głównego narzędzia do poszukiwania nowego miejsca do zamieszkania. Domiporta.pl stał się niezastąpionym źródłem informacji dla tych, którzy szukają wymarzonej nieruchomości. Portal oferuje szeroki wybór ofert sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów, działek oraz nieruchomości komercyjnych.

Domiporta.pl wyróżnia się na tle innych portali nieruchomościowych dzięki swojej łatwości obsługi i bogatej bazie danych. Interfejs użytkownika jest intuicyjny i przyjazny dla osób o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Dzięki temu, nawet osoby niezaznajomione z internetem mogą swobodnie korzystać z serwisu.

Portal oferuje zaawansowane narzędzia wyszukiwania, które pozwalają filtrować oferty według preferencji użytkownika. Można precyzyjnie określić takie kryteria, jak lokalizacja, metraż, cena, liczba pokoi czy dostępne udogodnienia. To znacznie usprawnia proces poszukiwania, skracając czas i skupiając się tylko na tych ofertach, które spełniają nasze oczekiwania.

Jedną z kluczowych zalet Domiporta.pl jest możliwość dokładnego zapoznania się z ofertą. Użytkownicy mogą przeglądać szczegółowe informacje o nieruchomościach, obejrzeć zdjęcia oraz wirtualne spacery po wnętrzach. To pozwala na lepsze zrozumienie oferty i podejmowanie świadomych decyzji.

Bezpieczeństwo transakcji jest priorytetem Domiporta.pl. Portal dba o to, aby użytkownicy czuli się pewnie podczas dokonywania zakupów lub wynajmu nieruchomości. Istnieje możliwość weryfikacji konta, a opinie i oceny innych użytkowników dodatkowo wzmacniają zaufanie i pewność, że można nawiązywać transakcje z rzetelnymi partnerami.

Domiporta.pl oferuje również funkcje ułatwiające proces komunikacji między użytkownikami.

Szybko.pl

Szybko.pl to innowacyjny portal, który umożliwia łatwe i szybkie znalezienie różnorodnych usług i ofert w jednym miejscu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Szybko.pl ułatwia codzienne życie, zapewniając użytkownikom szybki dostęp do usług, produktów i informacji.

W dzisiejszym zabieganym świecie, czas jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów. Szybko.pl stworzono z myślą o osobach, które szukają wygodnych i efektywnych sposobów załatwiania różnych spraw. Portal ten oferuje szeroki wybór kategorii usług, takich jak naprawy, transport, usługi finansowe, ochrona zdrowia, catering czy opieka nad dziećmi.

Dzięki Szybko.pl, użytkownicy mogą szybko i łatwo znaleźć odpowiednie usługi, które spełniają ich potrzeby. Portal zawiera szczegółowe informacje o firmach i usługodawcach, w tym oceny, opinie i zalecenia innych użytkowników, co pomaga w podejmowaniu świadomych decyzji. Wyszukiwanie jest proste i intuicyjne, a zaawansowane filtry umożliwiają dopasowanie wyników do preferencji użytkownika.

Szybko.pl nie tylko umożliwia znalezienie odpowiednich usługodawców, ale również ułatwia kontakt i komunikację z nimi. Użytkownicy mogą korzystać z wbudowanego systemu wiadomości, który umożliwia szybkie uzyskanie informacji, przedstawienie swoich wymagań i uzgodnienie szczegółów.

Okolica.pl

Podsumowując, podchodząc do tego raportu nie wiedzieliśmy, jak będzie on wyglądał. Niemniej jednak każdy z nas powinien wybrać najbardziej odpowiedni serwis dla siebie zgodnie z preferencjami.

Okolica.pl to innowacyjny portal, który umożliwia łatwe i skuteczne przeglądanie, odkrywanie i eksplorowanie różnych miejsc w naszej okolicy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Okolica.pl pomaga użytkownikom odkryć idealne miejsce do życia w otoczeniu, które odpowiada ich preferencjom i potrzebom.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na informacje o okolicy i otaczających nas miejscach, Okolica.pl stał się nieodzownym narzędziem dla tych, którzy pragną poznać swoje otoczenie. Portal oferuje szeroką gamę kategorii, obejmujących restauracje, sklepy, atrakcje turystyczne, szkoły, parki, usługi i wiele więcej.

Jedną z kluczowych zalet Okolica.pl jest łatwość i intuicyjność korzystania z portalu. Interfejs jest przyjazny dla użytkowników, a zaawansowane narzędzia wyszukiwania pozwalają na precyzyjne dostosowanie wyników do indywidualnych preferencji. Można wyszukiwać miejsca według lokalizacji, kategorii, ocen i opinii innych użytkowników.

Okolica.pl umożliwia odkrywanie nowych miejsc i okolicznych atrakcji. Użytkownicy mogą zapoznać się z szczegółowymi informacjami o miejscach, takimi jak godziny otwarcia, adres, oceny, opinie i zdjęcia. To pomaga w podejmowaniu decyzji i planowaniu wizyt w interesujących miejscach.

Portal umożliwia także dzielenie się opiniami i recenzjami z innymi użytkownikami. Użytkownicy mogą oceniać i komentować odwiedzone miejsca, co tworzy społeczność osób zainteresowanych daną okolicą. To tworzy wartościowe źródło informacji dla innych użytkowników, którzy chcą poznać opinie i doświadczenia innych osób.

Okolica.pl stawia również na personalizację. Użytkownicy mogą tworzyć swoje ulubione listy miejsc, dodawać własne oceny i opinie oraz zapisywać interesujące ich miejsca. Dzięki temu, mogą łatwo wracać do nich w przyszłości i mieć dostęp do swoich ulubionych miejsc w jednym miejscu.

Portal Okolica.pl jest doskonałym narzędziem dla osób, które pragną odkryć i poznać swoje otoczenie.

Gratka.pl

Gratka.pl to innowacyjny portal, który umożliwia łatwe i satysfakcjonujące przeglądanie, znajdowanie i zyskiwanie doskonałych ofert w różnych dziedzinach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Gratka.pl wpływa na rynek i jakie korzyści oferuje użytkownikom.

W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest szybkie, a czas cenny, Gratka.pl staje się niezastąpionym narzędziem dla osób szukających satysfakcjonujących ofert. Portal ten oferuje szeroki wybór kategorii, obejmujących nieruchomości, motoryzację, prace, usługi, zwierzęta, moda i wiele innych.

Gratka.pl wyróżnia się na tle innych portali dzięki swojej łatwości obsługi i intuicyjnemu interfejsowi. Użytkownicy mogą bezproblemowo przeglądać oferty, korzystając z zaawansowanych narzędzi wyszukiwania, które pozwalają na filtrowanie wyników według własnych preferencji. To znacznie ułatwia proces poszukiwań, skracając czas i skupiając się tylko na interesujących ofertach.

Portal oferuje również możliwość kontaktu z ogłoszeniodawcami bezpośrednio poprzez wbudowany system wiadomości. To umożliwia szybkie uzyskanie dodatkowych informacji, negocjacje i finalizację transakcji. Dzięki temu, użytkownicy mogą mieć pewność, że oferta, którą znaleźli na Gratka.pl, jest dostępna i mogą bezpośrednio nawiązać kontakt z ogłoszeniodawcą.

Jednym z atutów Gratka.pl są również dodatkowe usługi i funkcje, które ułatwiają proces sprzedaży lub zakupu. Portal oferuje możliwość wystawienia ogłoszenia, co jest szczególnie przydatne dla osób chcących sprzedać swoje produkty lub usługi. Użytkownicy mogą również skorzystać z opcji promowania swoich ogłoszeń, co zwiększa ich widoczność i szanse na znalezienie odbiorców.

Bezpieczeństwo transakcji i ochrona prywatności użytkowników to priorytet Gratka.pl. Portal dba o to, aby oferty były rzetelne i godne zaufania. Istnieje możliwość weryfikacji konta, a opinie i oceny innych użytkowników są dostępne, co dodatkowo zwiększa zaufanie i pewność, że można nawiązywać transakcje z wiarygodnymi partnerami.

Adresowo.pl

Adresowo.pl to innowacyjny portal, który stanowi niezastąpione narzędzie dla osób poszukujących informacji o lokalizacji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Adresowo.pl ułatwia użytkownikom znalezienie potrzebnych informacji na temat adresów, miejsc i punktów usługowych.

W dzisiejszych czasach, w których mobilność i szybkie dostęp do informacji są kluczowe, Adresowo.pl zapewnia szybki i łatwy dostęp do niezbędnych danych. Portal ten oferuje różnorodne kategorie, takie jak restauracje, sklepy, banki, szkoły, apteki, stacje benzynowe i wiele innych, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć dokładne informacje o miejscach w swojej okolicy.

Jednym z głównych atutów Adresowo.pl jest precyzja i szczegółowość udostępnianych danych. Użytkownicy mogą znaleźć informacje o adresie, godzinach otwarcia, numerze telefonu, ocenach i opinii innych użytkowników. To pomaga w dokładnym zaplanowaniu wizyt, kontaktowaniu się z miejscami i dokonywaniu informowanych decyzji.

Interfejs Adresowo.pl jest prosty i intuicyjny, dzięki czemu korzystanie z portalu jest wygodne dla użytkowników o różnym poziomie zaawansowania technologicznego. Wyszukiwanie miejsc odbywa się za pomocą zaawansowanych narzędzi, takich jak kategorie, frazy kluczowe i lokalizacja. To pozwala na precyzyjne dostosowanie wyników do indywidualnych preferencji.

Adresowo.pl umożliwia również dzielenie się informacjami i recenzjami z innymi użytkownikami. Użytkownicy mogą dodawać oceny, komentarze i zdjęcia miejsc, które odwiedzili. To tworzy społeczność osób zainteresowanych danym miejscem i tworzy wartościowe źródło informacji dla innych użytkowników, którzy chcą poznać opinie i doświadczenia innych osób.

Portal Adresowo.pl jest idealnym narzędziem zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i dla osób podróżujących. Dzięki niemu można szybko znaleźć interesujące nas miejsca w dowolnej lokalizacji. Bez względu na to, czy potrzebujesz restauracji na romantyczną kolację, czy szukasz najbliższej apteki w nagłym przypadku, Adresowo.pl dostarczy Ci niezbędnych informacji.

Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych są priorytetem Adresowo.pl. Portal dba o poufność informacji użytkowników i zapewnia bezpieczne korzystanie z platformy.

Tabelaofert.pl

Tabelaofert.pl to dynamiczny i wszechstronny portal, który zapewnia łatwy dostęp do szerokiego spektrum ofert w różnych dziedzinach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak Tabelaofert.pl ułatwia użytkownikom porównywanie i znalezienie idealnej oferty oraz jakie korzyści płyną z korzystania z tego portalu.

Tabelaofert.pl jest idealnym miejscem dla osób, które chcą mieć kompleksowy przegląd ofert w różnych kategoriach. Portal ten oferuje szeroki wybór sekcji, obejmujących nieruchomości, samochody, elektronikę, usługi, wakacje, artykuły domowe i wiele innych. Dzięki temu, użytkownicy mają możliwość znalezienia oferty odpowiadającej ich potrzebom i preferencjom.

Jednym z wyróżniających się elementów Tabelaofert.pl jest łatwość porównywania ofert. Użytkownicy mogą skorzystać z przejrzystej i intuicyjnej tabeli, która prezentuje kluczowe informacje dotyczące ofert, takie jak cena, lokalizacja, parametry techniczne i wiele innych. To umożliwia szybkie porównanie i wybór najlepszej oferty.

Portal oferuje również zaawansowane narzędzia wyszukiwania, które pozwalają użytkownikom dostosować kryteria poszukiwania, takie jak cena, lokalizacja, marka czy stan produktu. Dzięki temu, proces poszukiwania staje się bardziej precyzyjny i skupiony na indywidualnych preferencjach.

Tabelaofert.pl daje użytkownikom również możliwość dodawania swoich ofert. Jeśli masz coś do sprzedania lub wynajęcia, możesz łatwo wystawić ogłoszenie na portalu i dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć swoje szanse na sukcesową transakcję.

Bezpieczeństwo transakcji jest priorytetem Tabelaofert.pl. Portal dba o to, aby oferty były rzetelne i godne zaufania. Istnieje możliwość weryfikacji konta, a także istnieje opcja udostępniania opinii i ocen, co dodatkowo zwiększa zaufanie użytkowników do potencjalnych partnerów.

Tabelaofert.pl to nie tylko portal ogłoszeniowy, ale również źródło cennych informacji dla użytkowników. Na portalu można znaleźć porady, artykuły i przewodniki związane z różnymi kategoriami ofert. To świetne źródło wiedzy dla osób, które chcą poznać więcej szczegółów na temat danego produktu czy usługi.

Dowiedz się jak promować nieruchomość w Internecie – portale nieruchomościowe i zobacz ranking portali nieruchomości 2020, 2021, 2022, 2023, 2024. Portale nieruchomości, portale nieruchomościowe.

 

Prev Dalej
19 Comments
 • Art
  Art
  sie 6, 2020 z 12:26

  Dlaczego nie brano pod uwagę portali: gratka, gumtree, olx?

  Reply
  • Przemysław Zieliński
   sie 6, 2020 z 13:43

   Głównym powodem jest szeroki zasięg tych portali. Każdy z nich pozycjonuje się na ogólnodostępny portal z ogłoszeniami (z każdej kategorii). Dlatego trudniej jest ocenić zasięg czy też sposób wyszukiwania. Portale widoczne w rankingu są jednoznaczne i dotyczą głównie nieruchomości.

   Reply
 • Witek
  Witek
  kwi 8, 2021 z 14:14

  Czy ranking portali ogłoszeniowych jest aktualny?

  Reply
 • Andrzej
  Andrzej
  kwi 9, 2021 z 15:42

  Właśnie wynająłem mieszkanie, sprawdziłem statystyki odwiedzin na portalu:
  – OLX (ok. 60-100 dziennie) oraz
  -Otodom (ok. 20 dziennie).
  Moi najemcy znaleźli ogłoszenie na OLX …

  Reply
 • Mateusz
  Mateusz
  kwi 12, 2021 z 08:53

  Niestety: w Warszawie najbardziej popularny portal dla wynajmu to gumtree.pl, zaś w Trójmieście to trojmiasto.pl
  Czyli metoda analizy jest błędna. Nie liczą się same wejścia tylko podanie tych portali, gdzie ludzie szukają nieruchomości na wynajem lub sprzedaż (to nie zawsze jest ten sam portal). Tutaj potrzebna jest analiza jakościowa – ekspercka, a nie ilościowa typu kliknięć czy wejść.

  Reply
 • Maciek
  Maciek
  wrz 2, 2021 z 10:19

  Kiedy będzie przedstawiony ranking portali nieruchomości z 2021 roku? Czekam na kolejną aktualizację. Dziękuję

  Reply
 • Tadeusz
  Tadeusz
  mar 19, 2022 z 09:53

  Gumtree tego portalu ma nie być, a szkoda, we Wrocławiu jest najbardziej popularny

  Reply
 • Jolanta
  Jolanta
  wrz 21, 2022 z 12:16

  dzięki za ciągłą aktualizację rankingu najpopularniejszych portali nieruchomościowych w 2022 i za poprzednie lata 🙂 przydaje się 🙂

  Reply
 • Waldimir
  Waldimir
  wrz 21, 2022 z 12:17

  Mały chaosiak ale przydaje się, pomocne te rankingi portali nieruchomości

  Reply
 • Anna
  Anna
  sty 31, 2023 z 19:41

  Strony z nieruchomościami na pewno przydadzą się wszystkim, którzy chcą samodzielnie reklamować swoje mieszkanie.
  Taki ranking portali nieruchomości pomaga w wyborze najbardziej skutecznych narzędzi, dzięki. Pozdrawiam Anna

  Reply
 • Juri
  Juri
  lis 28, 2023 z 13:07

  Interesujący artykuł, pokazujący jak dynamicznie zmienia się rynek portali nieruchomościowych. Szczególnie ciekawe jest porównanie ruchu na różnych stronach i jak to przekłada się na ich popularność. Zaskoczyło mnie, że Olx.pl ma tak wysoką liczbę odwiedzin, co pokazuje, że nie tylko specjalistyczne portale nieruchomościowe są ważne dla użytkowników. Jest to przydatna wiedza dla osób chcących sprzedać lub wynająć nieruchomość.

  Reply
 • Turek
  Turek
  lis 28, 2023 z 13:08

  Artykuł świetnie podkreśla, jak ważną rolę w dzisiejszym świecie pełnią portale nieruchomościowe. Dzięki takim rankingom, jak ten przedstawiony w tekście, łatwiej jest zdecydować, gdzie warto umieścić swoją ofertę, aby dotarła do jak największej liczby potencjalnych klientów. Jestem jednak zaskoczony, że niektóre mniejsze portale mają tak wysoki ruch, co może świadczyć o ich specjalistycznym charakterze i skuteczności w docieraniu do konkretnej grupy odbiorców.

  Reply
 • BoreK
  BoreK
  lis 28, 2023 z 13:09

  Ranking portali nieruchomościowych w artykule jest bardzo pomocny w zorientowaniu się, które z nich są najbardziej popularne i wartościowe dla poszukujących nieruchomości. Dobrze, że uwzględniono różne źródła ruchu, co daje szerszy obraz sytuacji na rynku. Ciekawe jest, jak różne platformy radzą sobie z przyciąganiem użytkowników, szczególnie w kontekście serwisów takich jak otodom.pl czy gratka.pl.

  Reply
 • Alina Zelska
  Alina Zelska
  lis 28, 2023 z 13:12

  Ciekawa perspektywa na obecny stan rynku portali nieruchomościowych. Szczególnie wartościowe wydaje się porównanie ruchu na poszczególnych stronach, co daje jasny obraz, które z nich są najbardziej efektywne w przyciąganiu potencjalnych kupujących i sprzedających. Jestem zaskoczony dominacją Olx.pl, ale jednocześnie to pokazuje, jak ważne jest posiadanie szerokiej oferty i dobrego zasięgu.

  Reply
 • Alan Wolski
  Alan Wolski
  lis 28, 2023 z 13:13

  Czytając ten artykuł, można zauważyć, jak duże znaczenie ma obecność i widoczność w internecie dla portali nieruchomościowych. Jest to szczególnie ważne dla osób działających w branży nieruchomości, które powinny rozważyć umieszczanie swoich ofert na tych platformach, które generują największy ruch. Interesujące jest, jak różne źródła ruchu, takie jak wyszukiwarki czy media społecznościowe, wpływają na popularność poszczególnych serwisów.

  Reply
 • Konrad Wielicki
  Konrad Wielicki
  lis 28, 2023 z 13:13

  Ten artykuł to doskonałe źródło informacji dla każdego, kto interesuje się rynkiem nieruchomości. Ranking portali pokazuje, gdzie potencjalni kupujący i wynajmujący najczęściej szukają ofert. Zaskakujące jest, że niektóre mniej znane portale nieruchomościowe radzą sobie całkiem dobrze na tle konkurencji, co może świadczyć o ich skuteczności w docieraniu do specyficznych grup użytkowników.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *