Arabski fundusz przejmie polskiego giganta? Oferta możliwa w kwietniu

Arabski fundusz przejmie polskiego giganta

  1. Cedrob bez rozgłosu szuka inwestora
  2. Fundusz ADQ ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich poważnie myśli o przejęciu polskiego giganta
  3. Arabski inwestor działa w różnych branżach

Na razie informacje są nieoficjalne, a ich źródła „zbliżone do transakcji”, jednak wiele wskazuje na to, że arabski fundusz ADQ będzie próbować przejąc polskiego giganta drobiarskiego – Cedrob. O zainteresowaniu taką transakcją ze strony ADQ poinformował Bloomberg. Wstępna oferta miałaby zostać złożona już w kwietniu.

Cedrob bez rozgłosu szuka inwestora

Nikt oficjalnie tego nie ogłaszał, ale od wielu miesięcy mówiło się o poszukiwaniu przez Cedrob inwestora. Ewentualna transakcja będzie głośna – Bloomberg wycenia Cedrob na ok. 8 mld zł. W polskiej branży spożywczej większy od Cedrobu jest tylko Maspex.

Fundusz ADQ ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich poważnie myśli o przejęciu polskiego giganta

Bloomberg nie ujawnia zbyt wiele – wspomina jedynie o zainteresowaniu funduszu ADQ przejęciem polskiego Cedrobu. Celem takiej akwizycji miałoby być podniesienie bezpieczeństwa zaopatrzenia w mięso drobiowe regionu Zatoki Perskiej. ADQ to państwowy fundusz z siedzibą w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Fundusz działa globalnie, zarządzając aktywami o wartości przekraczającej 150 mld dolarów.

Arabski inwestor działa w różnych branżach

Warto wspomnieć, że ADQ nie jest funduszem specjalizującym się w „spożywce” – inwestuje też w energetykę, opiekę zdrowotną, transport. Jednak dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich branża spożywcza jest niezwykle ważna. Pieniądze z ZEA już pośrednio zostały zainwestowane np. w Drosed czy Indykpol (za pośrednictwem firmy LDC, kontrolowanej przez ADQ).

Chcesz sprzedać nieruchomość? Jeśli TAK wejdź na stronę KONTAKT. Szukasz biura nieruchomości? ZOBACZ TUTAJ. Zobacz również kanał na YOUTUBE.  Zapraszam do współpracy. Arabski fundusz przejmie polskiego giganta? Oferta możliwa w kwietniu

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *