sobota 30 Maj 2020

Uwaga na wirusy w mailach…

uwaga-kolejne-problemy

Niestety praktycznie codziennie spotykamy się z tym, że logując się na własną skrzynkę mailową, duży procent wiadomości, kwalifikujemy do spamu.

Jeśli w zawartości tych maili znajdują się wyłącznie reklamy, to jeszcze „pół biedy”. Gorzej, jeśli otwieramy wiadomość, w której znajdują się kłopotliwe wirusy. Zatem jakich wiadomości powinniśmy się wystrzegać najbardziej. Do podejrzanych tytułów wiadomości, można zaliczać:

– nieznane wiadomości dotyczące Allegro, które najczęściej zawierają sposoby na wyłudzenie konta

– nieznane wiadomości dotyczące DHL lub Poczty Polskiej, w nich znajdują się takie wiadomości, dotyczące odbioru paczki, której nigdy wcześniej nie zamawialiśmy

dziadost3wo

Tutaj odpowiedź jaką udzieliła Poczta Polska odnośnie powyższej wiadomości:dziadostwo

 

– nieznane wiadomości dotyczące księgowości, przesyłając różne faktury do opłacenia – niestety najczęściej pod nimi kryją się zainfekowane wirusy.

dziadostwo1

 

– wiadomości od znajomych, którzy w tytule przesyłają informację, że przesyłają dla nas zdjęcia z ostatniej imprezy, albo na których się skompromitowaliśmy. Tutaj również mamy do czynienia z zainfekowanymi plikami.

– wiadomości oferujące błyskawiczne zarobki wielkich pieniędzy, na przykład 500 euro dziennie, bądź kilka tysięcy euro miesięcznie za pracę w domu.

dziadostwo3

dziadostwo2

 

Coraz bardziej trzeba uważać na oszustwa czające się dookoła nas. Taki świat, trzeba ciągle mieć się na baczności.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.59 (os.: 39)

0 opinie

Zostaw odpowiedź