poniedziałek 1 Czerwiec 2020

6 praktyk zezwalających uzyskać wysoką dostarczalność w @ marketingu

6 praktyk zezwalających uzyskać wysoką dostarczalność w @ marketingu

6 praktyk zezwalających uzyskać wysoką dostarczalność w @ marketingu

Wedle raportu Return Path’s Email Intelligence Report przeszło 18% @, które są wysyłane do adresatów, jacy wyrazili zgodę na ich otrzymanie, niestety nie dociera do ich skrzynek odbiorczych. 5% z nich znajduje się w spamie, a 13% po prostu znika.

Trudno się nie zgodzić, iż ważnym parametrem jest reputacja serwerów wysyłkowych oraz to ona najbardziej pozwala dotrzeć wiadomości w skrzynce odbiorczej adresata.

Właśnie jest znacznie istotniejsza niż sama treść wysyłanej wiadomości. Z drugiej strony zaś content też jest ważny –  bowiem posiada większy wpływ na ilość otwarć oraz kliknięć, niż na samą dostarczalność. Jak zatem zadbać o dobrą reputację oraz dostarczanie wiadomości?

Prezentuje się zatem 6 korzystnych praktyk:

  • Być uczciwym

Dać subskrybentom powód do zapisania się na wysyłki oraz określ czego mogą się spodziewać, kolejno podążać za ustaleniami oraz dostarczaj im dopasowanych treści w odpowiednim czasie. W ten oto sposób uniknie się rezygnacji z subskrypcji oraz nawet gorszych oznaczeń jako spam.

  • Dbać o listę adresową

Weryfikować wszystkie nowe adresy @ przed wysłaniem wiadomości oraz dbać też o higienę bazy adresowej, jak również regularnie usuwać nieaktywne adresy @.

  • Wybierać odpowiednią platformę E-mail Marketingową

Dobra platforma przede wszystkim powinna obsługiwać twarde oraz miękkie zwrotki, czy posiadać odpowiednią ilość serwerów wysyłkowych.

  • Stworzyć angażujące treści

Sam kontent wiadomości nie przyblokuje jej dostarczenia, zaś kiepskiej klasy treści, jakie nie są dopasowane do potrzeb odbiorców, powiększają ryzyko oznaczenia wiadomości jako spam.

  • Traktować skargi trzeba poważnie

Jeżeli dociera do nas coraz więcej skarg, bo ma miejsce otrzymywanie niechcianych treści, potraktować należy je jako poważny sygnał. Warto utworzyć dodatkowy adres @ (np. skargi@firma.pl), pod którym przedstawiciele platformy E-mail Marketingowej albo organizacji anty-spamowych, będą mogli się kontaktować z nami. Taki specjalny adres @ rejestrowany jest pod adresem: www.abuse.net.

  •  Monitorujemy reputację serwerów.

Zawsze dobrze jest trzymać rękę na pulsie oraz monitorować parametry serwerów wysyłkowych, z jakich się korzysta. Ma się tu duży wachlarz narzędzi monitorujących reputację serwerów. Może się korzystać z serwisu senderscore.org, bo monitoruje on ocenę serwerów w oparciu o informacje pochodzące z 60 milionów kont pocztowych. Na bazie specjalnego algorytmu liczy on wskaźnik mieszczący się w zakresie od 0 do 100, a 0 to najgorszy wynik.

 

Jak oceniasz ten wpis?
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.55 (os.: 33)

0 opinie

Zostaw odpowiedź