czwartek 23 września 2021

Zaliczka? Uwaga na oszustów noclegowych…

zaliczka uwaga

Każdy marzy o tym by swój urlop spędzić w przepięknym pensjonacie z widokiem na malownicze morze. Jesteśmy tak zaabsorbowani wypoczynkiem, że bez namysłu przelewamy zaliczkę na poczet udanych wakacji.

Jednak warto się powstrzymać. Ponieważ na zniecierpliwionych urlopowiczów czeka bardzo dużo przykrych niespodzianek w postaci oszustów noclegowych.

Niestety to co często oglądamy w Internecie, piękny pensjonat, apartament z łazienką, to często fikcja. Po przybyciu na miejsce, nierzadko może się okazać, że nie tylko nie ma takiego adresu, a tym bardziej pensjonatu, ale zniknęły również wpłacone przez nas pieniądze.

Niestety na naszym portalu również zaczęli pojawiać się oszuści noclegowi.

Zamiast prawdziwych zdjęć dodawali do swojego fikcyjnego profilu zdjęcia skopiowane od innych właścicieli pensjonatów. Z uwagi na naszą świadomość i czujność, zablokowaliśmy wszystkie fikcyjne profile. Mimo wszystko uczulamy, żeby być bardzo przezornym, zanim zdecydujemy się na wakacyjny wypoczynek nad morzem.

Mamy nadzieję, że po zastosowaniu poniższych wskazówek, nikt nie da się oszukać chciwym ludziom.

Oto kilka kwestii, które powinny nas zaniepokoić:

Koszty wynajmu
Nie spodziewajmy się zbyt wysokich cen. Oszust będzie nas chciał zwabić dość atrakcyjnymi stawkami, o które jest ciężko w środku sezonu. Ponadto będzie wyróżniał się „równymi” cenami w tym samym obiekcie. Przykładowo za pokój 1-osobowy, będzie żądał 100 złotych, a za dwie osoby już 150 złotych. Zazwyczaj również wpisują, że w cenie jest wliczone śniadanie!

Podają numery konta bankowego Inteligo
Zaliczka, jakiej oczekują ma wynieść aż 75% całej ceny! Zazwyczaj numer konta do wpłaty zaliczki zaczynał się od numerów: 50 1020 5558 1111

Obiekt nie posiadał swojej strony internetowej
Raczej nie ma żadnego odwołania do strony internetowej hotelu, pensjonatu lub innego obiektu.

Bezpłatna poczta elektroniczna
W celu skontaktowania się z właścicielem podają adres mailowy, który można założyć za darmo i w każdej chwili. Na przykład z końcówką @o2.pl

Fałszywe dane osobowe
Oczywiście oszuści nie podają swoich prawdziwych danych. Czasami wymyślają nazwiska od nazw miejscowości. To jest trudne do sprawdzenia.

Brak numeru telefonu stacjonarnego
Oszuści nie podają do kontaktu numeru stacjonarnego, a jeśli już jakiś umieszczają na swoim profilu, zwykle jest z sieci T-mobile.

Dobra cena w drogim kurorcie
Kto nie chciałby spędzić za półdarmo wakacji w Łebie, Władysławowie lub Kołobrzegu. Niestety o to właśnie chodzi. To jest haczyk, który ma przyciągnąć jak najwięcej osób.

Fikcyjny adres
Nawet jeśli mamy podany adres, zawsze sprawdźmy go na mapie google lub w innych serwisach noclegowych. Może się okazać, że nie będzie nam wskazywało precyzyjnie tego adresu. Wtedy warto zainteresować się inną ofertą.

Czas trwania ogłoszenia
Profile, które są zakładane w serwisie turystycznym, zazwyczaj były zakładane kilka lat temu. Dlatego jeśli pojawi się w środku sezony zupełnie nowy profil, to warto być czujnym. Nie ma na to reguły, bo przecież powstaje również wiele nowych ośrodków wypoczynkowych.

Nie mniej jednak warto wtedy taki obiekt dokładnie sprawdzić.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, lepiej jest skontaktować się z serwisem, by sprawdzić intencje właściciela.

 

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Ocena
4.56 (50 )

Może Ci się spodobać:

1 opinie

Zostaw odpowiedź