sobota 24 Październik 2020

Jak powiększyć wskaźnik OR i CTR w wiadomościach email?

Jak powiększyć wskaźnik OR i CTR w wiadomościach email

Jak powiększyć wskaźnik OR i CTR w wiadomościach email?

Oto 6 sprawdzonych sposobów.

Pisano już o tym, jak wykorzystać właściwości Marketing Automation w tematyce wiadomości @. Następny krokiem po zapoznaniu się z @ jest kliknięcie w jego treść i jest to jedyny sposób na konwersję z wiadomości @. Dlatego postarano się znaleźć parę trików pozwalających powiększyć OR i CTR w realizowanych @, a co za tym idzie – wspomnianą wcześniej konwersję.

Działaj jako osoba, a nie jako firma.

Marketing Automation zezwala wysyłać wiadomości @ do konkretnych adresatów od osób z firmy, z jakimi miały już styczność. Wiadomość może być podpisana przez osobę kontaktową i wysłana z jej adresu @.

Wszystko dzieje się w sposób automatyczny. Dzięki takiej personalizacji najlepsze firmy osiągają aż do 10% więcej otwarć. Natomiast średnio daje nam to średnio 3%.

Zadbaj o odpowiednią treść wyświetlanego tekstu.

Większość skrzynek odbiorczych wyświetla część tekstu zaraz za lub pod tematem wiadomości (tak zwany preview text). Jeśli sami go nie zdefiniujemy, skrzynki automatycznie zaciągają go z zawartości wiadomości e-mail. W takim wypadku tekst może okazać się mylący lub tracić sens.

Nudny lub nic nie mówiący tekst to zmarnowana okazja na zainteresowania odbiorców. Optymalna długość tego typu tekstów to około 50 znaków.

Dodawaj linki do obrazków umieszczanych @.

Kliknięcia w link w @ przynoszą mnóstwo interesujących wiadomości w systemach Marketing Automation. Z jednej strony wie się, co robią nasi odbiorcy na stronie WWW – po kliknięciu w link, a z drugiej  można badać ich preferencje.

Głównym celem wiadomości @ jest zachęcenie adresata do kliknięcia w link. Jednym z rozwiązań jest podlinkowanie wszystkich grafik mieszczących się w wiadomości.

Warto ustawić alternatywny tekst dla grafik.

Dobrze – można podlinkować grafiki, lecz co w przypadku, kiedy klient przyblokuje pobieranie grafik? W takiej sytuacji albo wyświetli alternatywny tekst,jeśli był ustawiony, albo zostawi puste pole.

Pamiętać należy, by zawsze ustawiać odpowiedni tekst alternatywny. Dzięki temu nawet, kiedy grafika się nie wyświetli, adresat zobaczy nasze CTA.

Sugeruję udostępnienie linku w social media.

Im więcej osób ujrzy link, tym więcej może w niego kliknąć. Dodatkowo, przyciski społecznościowe w @ są niezwykle popularne.

Ułatwiają podzielenie się interesującymi danymi, z dużą ilością znajomych za pomocą jednego kliknięcia. Jeżeli nasza obecność w Social Media jest stabilna, to taki przycisk jest wręcz wymagany.

Warto przetestować dynamiczne tematy wiadomości @.

Zjawiły się programy, jakie dają możliwość dynamicznego zmieniania tematu wiadomości @ w zależności od informacji zapisanych w karcie kontaktu.

Nie ma tutaj mowy jedynie o dodaniu imienia odbiorcy w temacie, ale o praktycznie nieograniczonej możliwości personalizacji tematu dla odbiorcy.

Jak oceniasz ten artykuł?
Wysyłanie
Ocena
4.58 (os.: 33)

0 opinie

Zostaw odpowiedź