piątek 22 września 2023

Czy komórka lokatorska może być piwnica?

Czy komórka lokatorska może być piwnica?

Czy komórka lokatorska może być piwnica?

Czy komórka lokatorska można postrzegać jako piwnice? Mogłoby się wydawać, że odpowiedź jest jasna, jednak nie do końca tak jest. Jaka jest między nimi różnica?

Piwnica oraz komórka lokatorska to pojęcia, które odnoszące się do pomieszczeń dodatkowych mieszkania, ale nie zaliczających się do jego metrażu. Obie służą do przechowywania rzeczy, których nie chce się przechowywać w mieszkaniu – przetwory, zabawki, opony, rower, ubrania i inne. Szczególnie są one doceniane przez właścicieli małych mieszkań oraz rodzin z dziećmi. Każdy dodatkowy kąt jest bardzo przydatny.

Komórka lokatorska od piwnicy różni się przynależnością do mieszkania. Każde mieszkania w bloku z wielkiej płyty ma wydzieloną powierzchnię użytkową – piwnicę, co w nowym budownictwie nie jest spotykane. Nowe mieszkania da się kupić z komórką lokatorską lub bez. Zazwyczaj komórek lokatorskich w nowych blokach jest o wiele mniej, niż jest mieszkań, co jeszcze bardziej podnosi cenę komórki za metr kwadratowy.

Komórki lokatorskie mają też mniejszy metraż niż piwnice. Zlokalizowane są na tym samym poziomie co mieszkanie albo na parterze. Piwnice mieszczą się w podziemiach bloku i mogą mieć często osobne wejścia z zewnątrz. Można je przerobić na lokale mieszkalne, usługowe lub pralnię.

Piwnice kojarzą się też w większości z nadmierną wilgocią. Ten problem nie występuje z kolei w przypadku komórek lokatorskich.

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź