sobota 24 września 2022

Sprawdzone metody na odświeżenie lokalu przed jego wynajmem

Sprawdzone metody na odświeżenie lokalu przed jego wynajmem

Sprawdzone metody na odświeżenie lokalu przed jego wynajmem

Mieszkania kupuje się coraz częściej, aby na nich zarabiać. Nowi właściciele chcą jak najszybciej je wynająć i to za jak najlepszą cenę. Prezentujemy kilka sztuczek, w jaki sposób przygotować mieszkanie, aby nie czekać zbyt długo na klienta. 

Porządne sprzątanie – jest to niezbędne

Przed wykonaniem jakichkolwiek zdjęć zawsze należy dobrze posprzątać mieszkanie, to samo w przypadku jego pokazywania Klientom. Nie jest tutaj mowa jedynie o odkurzeniu, zmyciu podług czy starciu kurzy, ale o wymyciu również szafek, płytek na ścianach i innych rzeczy na “błysk”. Koniecznie warto także nie zapominać o balkonach, oknach oraz tapicerkach. 

Naprawa niedziałających sprzętów

Ważne jest, aby w mieszkaniu wszystko działało poprawnie. Nic tak nie frustruje, jak odpadające rączki, czy niedokręcone elementy. Osoby wynajmujące nie dysponują również swoją pralką, lodówką czy telewizorem i z pewnością też przydadzą się na wyposażeniu i ważne by były sprawne. 

Ogólne odświeżenie lokalu

Nie zawsze jest wymagany remont generalny, aby mieszkanie było atrakcyjne dla najemcy. Dobrze na pewno jest odmalować ściany na neutralny, najlepiej jasny kolor, który optycznie powiększy przestrzeń. Meble powinny być najlepiej nowoczesne, warto unikać meblościanek z PRL. Zdjęcia warto powierzyć profesjonaliście, który w odpowiedni sposób zaprezentuje mieszkanie i zachęci tym samym do jego obejrzenia. Klient najpierw kupuje wzrokiem, więc nieprofesjonalnie wykonane zdjęcie może go jedynie zniechęcić. 

Mniej to więcej

Najlepiej nie przesadzać też z dekoracjami, ponieważ Klienci posiadają różne gusta. Klienci sobie według własnych upodobań już dekorują po wynajmie pomieszczenia. Najpopularniejsze ostatnimi czasy są minimalistyczne i funkcjonalne skandynawskie wnętrza. 

Korzystanie z pomocy specjalisty?

Jeżeli wynajmuje się mieszkanie po praz pierwszy, można skorzystać z pomocy home stagera, który profesjonalnie przygotuje nieruchomość pod sprzedaż lub wynajem. Jeżeli nie ma w okolicy takiej osoby, to pomoże w tym z pewnością również agent nieruchomości. Możliwe, że już poszukuje on dla najemcy mieszkania, które chcemy zaoferować. 

Sprawdzone metody na odświeżenie lokalu przed jego wynajmem

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź