sobota 23 września 2023

W jaki sposób wybrać dobre biuro nieruchomości?

W jaki sposób wybrać dobre biuro nieruchomości

W jaki sposób wybrać dobre biuro nieruchomości?

Niekiedy słyszy się historie sprzedającego, że chciałby jak najlepiej sprzedać swoją nieruchomość. Na koniec pojawiają się najczęściej pytania: W jaki sposób wybrać odpowiednie biuro nieruchomości? Co jest istotne i czym się kierować? Poniżej możecie w związku z tym znaleźć kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

Nieduże biuro

Decydując się na wybór niedużego biura lub jednego pośrednika zajmującego się tylko paroma ofertami, wybierzesz mądrze. Dlaczego? Im więcej agent będzie miał ofert, tym mniej czasu będzie mógł poświęcić sprzedaży Twojego mieszkania. Mniej także zostanie w jego pamięci z Twojej oferty, koszta promocji z kolei będą znacznie wyższe, co uzna za nieopłacalne.

Jeżeli pośrednik zajmuje się tylko kilkoma ofertami, to wszystkim z nich może poświęcić odpowiednio dużo czasu. Zadba także o odpowiednią reklamę, by była na dobrym poziomie. Mając do wykorzystania odpowiednią pulę na promocję, mieszkanie zawsze zostanie odpowiednio wypromowane. Mnogość ogłoszeń nie wygeneruje wielu klientów dla Twojego ogłoszenia. Każde z nich ma swoją pulę zainteresowanych, a jeśli pośrednik dysponuje sporą grupą ofert i zainteresowanych, nie licz na to że znajdzie odpowiednio dużo czasu dla Twojej nieruchomości.

Wysoka jakość

Zdecyduj się na wybór biura, które posiada ogłoszenia dobrej jakości. Zapoznaj się ze stroną biura oraz ogłoszeniami. Bardzo prawdopodobne jest to, iż Twoje zaprezentuje się podobnie. Sprawdź jakość fotografii oraz opisów. Podsumuj wszystko i podejmij decyzję.

Transparentność

Zdecyduj się na transparentne biuro, które można odnaleźć w social mediach – Facebooku i Istagramie. Biuro dobre, to takie gdzie pośrednicy działają pod swoim nazwiskiem a nie są anonimowi. Biuro posiadające własny fanpage, będzie zawsze wchodziło w interakcję z klientami i nie będzie miało niczego do ukrycia.

Pasja

Zdecyduj się na biuro, gdzie nieruchomości są pasją dla agentów. Posiadają licencje, szkolenia, certyfikaty oraz ubezpieczenia. Od kiedy zmieniło się to i koniecznie należy posiadać licencję, można odnaleźć wiele biur, nie znających się na pośrednictwie, sprzedaży czy prawie. Zanim przekażesz komukolwiek swoją nieruchomość pod opiekę, dowiedz się czy zatrudnieni tam agenci stale się douczają i czy na witrynie www widoczny jest certyfikat oraz nr licencji.

Lokalizacja

Zdecyduj się na biuro w swojej miejscowości lub znajdujące się w jej pobliżu. Wówczas unikniesz problemów z prezentacjami. Mieszkając we Wrocławiu, zdecyduj się na Wrocław.

Inne niż każde

Zdecyduj się na biuro, będące na rynku i współpracuje z innymi portalami, wykonuje home staging, dobre sesje fotograficzne oraz korzysta z nowych technologii. Niektóre oferują niecodzienne rozwiązania, takie jak film nagrany dronem, czy prezentacja 3D.

Wyłączność

Decyduj świadomie, podpisz umowę na wyłączność. Biuro takie nie będzie się obawiało odpowiedzialności, ponieważ wie, iż sprzeda Twoją nieruchomość. Zrobi ono wszystko by szybko ją zbyć, a Ty byś był zadowolony, oczekiwania zaś spełnione.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź