środa 29 listopada 2023

Chcesz kupić nieruchomość? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Chcesz kupić nieruchomość? Na co zwracać uwagę przy zakupie

Chcesz kupić nieruchomość? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Poniżej przedstawię kilka zasad, które mają bardzo duże znaczenie w przypadku zakupu mieszkania. Niestety zdarza się bardzo często, iż osoby, które zajmują się tym już zawodowo zaniedbują je. Często chodzi im by zakupić coś szybko i tanio, nie ważne gdzie i jakiej „jakości”. Jeśli się na tym nie znasz, to lepiej spojrzeć na pewne rzeczy z dystansu, przemyśleć je nim podejmiesz decyzję.

Zastanawiające niekiedy jest to, że dłużej się zastanawiacie nad zakupem pary butów, niż mieszkania. Dość często klienci wchodzą, rozglądają się, mówią „fajne” i przechodzą do rozmowy o umowie i wysokości zadatku. Jeśli sprzedający jest uczciwy, to wszystko będzie w takiej sytuacji w porządku, jednak jeśli nie to zaczną się nieprzyjemności.

Pamiętać koniecznie trzeba o tym, że w akcie notarialnym jest paragraf, w którym stwierdza się, że zapoznało się ze stanem technicznym lokalu, nie wnosi się sprzeciwu. W tej sytuacji jeśli cokolwiek wyjdzie po dokonaniu zakupu jest już po naszej stronie. Niestety.

Wybierać mieszkanie należy w taki sposób by w przyszłości, niezależnie od stanu politycznego, ekonomicznego i innych, na dany dzień posiadało swoją wartość. Koniecznie należy zwracać uwagę też na lokalizację, którą tak naprawdę się kupuje. Nie ważne co będzie się posiadało w środku mieszkania, najważniejsza jest lokalizacja.

Jako trzecie kupujemy sąsiedztwo. Tutaj uwagę koniecznie należy zwrócić czy w okolicy znajdują się jakieś lokale komunalne, czy wszystko jest ok z opłatami ze strony spółdzielni. Tak naprawdę każde mieszkanie opłaca się sprawdzać kilka razy. Przejść się po okolicy, zobaczyć kto siedzi na ławeczce, czy są place zabaw i temu podobne.

Z tyłu głowy zawsze musisz mieć fakt, że tę nieruchomość kiedyś możesz musieć sprzedać. A co będziesz sprzedawał? Oczywiście to samo co kupowałeś, wartość, lokalizację i sąsiedztwo.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź