sobota 23 września 2023

Jak działa sąsiedzka synergia?

Sąsiedzka synergia

Sąsiedzka synergia

Ludzie młodzi coraz częściej wyjeżdżają za pracą do większych miast przez co gdy na świecie pojawiają się ich pociechy, nie ma na miejscu dziadków, którzy przyszliby z pomocą i potrzebnym wsparciem. Jak w tej sytuacji można sobie radzić poza zatrudnianiem niani do naszych dzieci?

Z pomocą mogą przyjść sąsiedzi. Każdy wie, że dobry i życzliwy sąsiad to skarb. Ale czy można korzystać z pomocy sąsiedzkiej, jednocześnie dając coś od siebie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: Tak!

Znam rodzinę która ma 10 dzieci. I korzystając z ich pomysłu chciałabym Wam opowiedzieć jak oni stworzyli synergię ze swoimi sąsiadami.

Przy takiej gromadce czas trzeba naprawdę świetnie zorganizować. Ale jak mając małe dziecko w domu mieć czas na ugotowanie obiadu i jednocześnie pojechać odebrać starsze dzieci z przedszkola?

Z pomocą mogą przyjść życzliwi sąsiedzi z którymi należało się wcześniej zgadać, bo jak się okazało, dzieci jednej i drugiej rodziny chodzą do tego samego przedszkola. Sąsiedzi licznej  rodziny i tak odbierają swoje pociechy z przedszkola, więc chętnie zgodzi się obierać przy okazji i dzieci swoich sąsiadów.

W ten sposób można zaoszczędzi 2-3 h, bo pojechanie po dzieci, czekanie aż się ubiorą, a do tego obowiązkowo chwila zabawy na palcu zabaw przed powrotem do domu plus oczywiście droga powrotna, to naprawdę jest bardzo czasochłonne. Ale gdzie to synergia o której mowa w tytule?

Sąsiedzka synergia obopólna korzyść

Przecież tu tylko jedna strona korzysta. Dlatego właśnie cała sztuka polega na tym, by też dać coś od siebie. Tak się sąsiedzi dogadali, że jedna rodzina odbiera dzieci z przedszkola, a druga robi w zamian obiad dla nich. Bo cóż to przy 12 osobach aby dodatkowo obrać trochę więcej ziemniaków czy też usmażyć dodatkowo 4 kotlety.

Jak widać współpraca sąsiedzka świetnie w tym przypadku się sprawdza. Jedni oszczędzają czas na dojazdach, a drudzy nie, muszą po powrocie do domu spędzać czasu w kuchni.

Mam nadzieję, ze kogoś ta historia zainspiruje do zaprzyjaźnienia się z sąsiadami i poszukają jak możemy sobie wzajemnie pomóc.

Każdemu życzę takich sąsiadów, aby nowe pomysły miały się szansę zrealizować.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź