czwartek 22 Kwiecień 2021

Czym się kierować starając się o kredyt mieszkaniowy w dobie kryzysu?

Czym się kierować starając się o kredyt mieszkaniowy w dobie kryzysu

Niestety w tych czasach w tym okresie Banki zdecydowały się na zaostrzenie oceny ryzyka kredytowego, co nastąpiło błyskawicznie w praktyce z tygodnia na tydzień.  

Najlepsza będzie strategia – najistotniejszy jest fakt, bym w ogóle mógł skorzystać z finansowania, czyli “biorę co dają”. Nie jest to najlepszy czas na przebieranie w ofertach.

Jakie czekają nas utrudnienia?

 1. Oferty kredytowe chwilowo mogą być gorsze, przez konieczność wniesienia większego wkładu własnego. Oferty promocyjne “skryły” się na chwilę. 
 2. Banki dokładniej prześwietlają dochody kredytobiorców.  
 3. Zdolność kredytowa pogorszyła się niezależnie od branży, czy źródła dochodów. Dochód pochodzący z umowy o pracę jest jeszcze bardziej doceniany przez Banki. 
 4. Umowa o pracę zawarta na czas nieokreślony jest najlepszym źródłem do uzyskania kredytu. Dochód można udokumentować za pomocą jednego zaświadczenia albo wyciągu z konta. Banki zaakceptują te źródło już od szóstego miesiąca jego rozpoczęcia. 
 5. Niektóre działalności gospodarcze, które dotknął kryzys, borykają się z problemami dotyczącymi zdolności kredytowej.  
 6. Decyzje kredytowe wydawane są w chwili obecnej w ciągu sześciu tygodni, sam proces załatwiania kredytu wydłużył się do trzech miesięcy. 
 7. Złożenie 4 lub 5 wniosków do różnych banków, może zostać odebrane jako desperacka próba uzyskania kredytu hipotecznego. Nie jest ważny fakt czy tak faktycznie jest czy też nie. 
 8. Posiadacze więcej jak dwóch kredytów mogą się spotkać ze sporymi problemami dotyczącymi uzyskania kolejnego kredytu – powodem tutaj będzie ilość zadłużenia. 
 9. Stopy procentowe jeżeli zostaną obniżone, to oznacza mniej pieniędzy dla banku. Powoduje to, że się bardziej Banki zastanawiają nad tym co i komu pożyczyć. 
 10. Stopy procentowe jeśli pójdą w górę, to równocześnie i oprocentowanie kredytu również wzrasta, więc i koszt jego obsługi będzie wyższy. 
 11. Inflacja może przewyższyć oprocentowanie kredytu.  
 12. Dobrze będzie wiedzieć więcej o kredytach posiadających stałe oprocentowanie.
 13. Możliwości zakupienia nieruchomości jest nagle więcej. Faktyczna wartość nieruchomości, uwzględniając inflację, może być niższa. 
 14. Więcej pieniędzy można przeznaczyć na remont, ponieważ szybciej znajdzie się mieszkanie, które kupi się poniżej rynkowej wartości. Rynek będzie znacznie szybciej się zmieniał niż w dobie prosperity. By dostać kredyt hipoteczny będzie koniecznym posiadanie wiedzy odnośnie zmian, które zaszły w polityce danego Banku, jak i co jeszcze może się zmienić w najbliższym czasie.
Jak oceniasz artykuł?
Wysyłanie
Ocena
5 (os.: 1)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź