sobota 17 Kwiecień 2021

Outsourcing w obiekcie noclegiem

Outsourcing w obiekcie noclegiem

Outsourcing w obiekcie noclegiem

Jedno z ważnych  zadań właściciela obiektu noclegowego, to odpowiednie  i niezwykle  efektowne zarządzanie. Tutaj powinno się prowadzić w taki sposób  wszystko, by nie tylko podobało się turystom,  ale i generowało zyski. Wielu uczy się,  iż tylko całkowita kontrola może to zapewnić,  jednak coraz większa liczba przedsiębiorców  decyduje się z branży turystycznej na outsourcing.

Czym on właściwie jest?

Definicja outsourcingu może niektórym wydawać się obca,  lecz doskonale znane są  jego zasady. Nie jest to nic innego, jak korzystanie z usług zewnętrznych firm,  którym zleca się realizowanie odpowiednich zadań w obiekcie noclegowym. Doskonale  sprawdza się on w dużych sieciach hotelowych.  Chętnie ostatnio sięgają po niego także właściciele mniejszych obiektów.

Niekiedy można pomyśleć,  iż outsourcing, to nic innego jak wpuszczenie obcych na swoje podwórze i częściowa utrata panowania nad obiektem. Jednak zwolennicy tego rozwiązania zawsze postawią tutaj pytanie: „Dlaczego ktoś nie może zrobić tego za nas lepiej i taniej,  jeśli zna się na tym lepiej?”. Większa część przedsiębiorców turystycznych zastanawia się nad tym coraz częściej i wręcz nawet na wprowadzenie outsourcingu decyduje się wielu z nich w obszarze własnej działalności.  Na przykład :

Sprzątanie. Specjaliści twierdzą, iż zatrudnienie swojego personelu sprzątającego ma sens zatrudnić w chwili, kiedy prowadzona jest nieduża działalność. Kiedy jednak posprzątać trzeba wiele pokoi,  warto wszystko przekalkulować wszystkie koszta oraz zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą. Nie będzie wówczas potrzeby pamiętania o ubezpieczeniach,  ZUSie oraz kosztach eksploatacyjnych sprzętu.

Pralnia. W chwili obecnej coraz częściej opłaca się bardziej skorzystać z usług zewnętrznej pralni,  niż prowadzić własną w obiekcie.  Chociaż ich opłacalność uzależniona jest od ilości prania oraz kosztów związanych z energią,  wodą oraz detergentami.

Restauracja. W przypadku pensjonatów albo dużych hoteli dużym plusem są posiłki w ofercie.  Nie każdy jednak będzie w roli  restauratora się w stanie dobrze sprawdzić, dlatego czasem warto jest wydzierżawić restaurację  innym przedsiębiorcom.

Prowadzenie profilu w mediach społecznościowych. Obecnie każdy musi być obecny w Internecie  oraz social mediach. Poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości jest dość  trudne, czego efektem mogą być kryzysy, o których mówi się w Polsce.  Dobrze poszukać kogoś,  kto poprowadzi w sieci nasz firmowy profil w mediach społecznościowych i tutaj najlepiej przez opcje outsourcingu,  nie zaś na cały etat, gdyż to jest już nieopłacalne.

Poza tym z outsourcingowych usług można skorzystać, jeżeli chodzi o ochronę,  księgowość oraz wsparcie IT.  Specjaliści twierdzą,  iż da się tutaj wszystko rozwiązać w sposób  niezwiązany z zatrudnianiem nikogo na stanowiskach innych jak te,  które wymagają bezpośredniego kontaktu z klientem.

Prowadząc  swój obiekt noclegowy,  należy być skupiony na wielu rzeczach.  Powinno się zastanowić,  czy czasem nie popełnia się podstawowych błędów.

Kiedy więc sięgać po outsourcing?

Właściciele będą sięgali po outsourcing głównie z jednego powodu, by zaoszczędzić. Zanim podpiszą umowę z zewnętrzną firmą, wszystko sobie dobrze przekalkulują. W przypadku średnich,  a tym bardziej dużych obiektów, możliwe są kilkunastoprocentowe oszczędności dzięki korzystaniu z usług firmy sprzątającej.

Po outsorcing sięgamy nie tylko kiedy chcemy zaoszczędzić. Bardzo często przedsiębiorcy zmagają się z brakami kadrowymi  i muszą  zdecydować, czy zakasać rękawy,  czy lepiej zlecić realizację danych zadań specjalistom. Samodzielnie  jest bardzo trudno  wykonać wszystkie prace, dlatego zatrudnienie  kogoś  z zewnątrz, to bardzo dobra decyzja.

Outsourcing  to bardzo dobre rozwiązanie dla obiektów o nierównomiernym obłożeniu. Pomimo,  iż działają one przez cały rok,  to największe obłożenie  jest tylko w wybranych terminach. Wpływa to niekorzystnie na zatrudnienie stałego personelu,  a co za tym idzie sprawdzi się tutaj doskonale outsourcing.

Umiejętne rozporządzenie outsourcingiem  może dać właścicielowi obiektu noclegowego dużo korzyści, a zwłaszcza  tą najważniejszą – więcej czasu dla gości.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Ocena
4.67 (os.: 3)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź