sobota 17 Kwiecień 2021

W jaki sposób podróżować z pokoleniem Baby Boomers?

W jaki sposób podróżować z pokoleniem Baby Boomers

W jaki sposób podróżować z pokoleniem Baby Boomers?

Dość specyficzną grupę tworzą przedstawiciele pokolenia Baby Boomers, którzy to mają wiele do powiedzenia w obszarze usług turystycznych. Dobrze będzie przyjrzeć się ich preferencjom oraz pomyśleć nad tym, co może wpaść w ich gusta.

Baby Boomers, kim oni są?

Sama nazwa grupy wiele mówi. Baby Boomers jest pokoleniem wyżu demograficznego – chwilę po drugiej wojnie światowej (dotyczy dokładniej grupy urodzonej pomiędzy 1946 a 1964 rokiem). Mówiąc wprost, są to osoby 50+, które bardzo chętnie i aktywnie odkrywają świat. Po przejściu na emeryturę pojawia się bardzo wiele czasu wolnego, a co za tym idzie, również możliwość nadrabiania podróżniczych zaległości. Wielu odkrywa dopiero swoją nową pasję, jaką jest turystyka.

Dlaczego tutaj używamy słowa nadrabianie? Baby Boomers – często mówi się o nich, że są pracoholikami. Tutaj pojawia się też większa odpowiedzialność za powierzone im obowiązki zawodowe, w zamian za koszta wypoczynku. Podąża za tym jednak wysoka pozycja i nagroda za wytrwałość i ciężka pracę. Są oni bardzo cenionymi specjalistami w swoich dziecinach, bardzo ważnymi dla zespołów, w których skład wchodzą.

Dobrze będzie wspomnieć, iż data w dowodzie w niczym nie przeszkadza, a tutaj wręcz będzie pomagała. Pokolenie to bowiem nie ogranicza się metryką. Jego przedstawiciele rozwijają się w każdy możliwy sposób – zwłaszcza marzenia związane z podróżami.

Gdzie podróżuje Baby Boomers?

Osoby 50+ wyjeżdżają by odpocząć, ale też aby poznać nowe miejsca. Wielokrotnie decydują się na odwiedzenie znacznie większych ośrodków takich jak : Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, czy Trójmiasto. Chodzi o możliwość korzystania z pokaźnej oferty turystycznej. Na odwiedzających czekają tam muzea, teatry, galerie i wiele zabytków. Baby Boomers będą zdecydowani na zwiedzanie z przewodnikiem, który oprowadzi ciekawą trasą i opowie interesującą historię, którą ma do przekazania.

Dla nich nie tylko miasta stały się głównym celem. Ogromne zainteresowanie budzą również ośrodki z odpowiednimi warunkami do wypoczynku. Najważniejsza jest bogata oferta turystyczna. Miejsca, gdzie możliwy będzie spacer po górach, ale i ze spływem tratwą, czy wizyta w jakimś skansenie albo lokalnej karczmie – dla nich to sposób na aktywne spędzenie czasu, przy jednoczesnym poznawaniu miejsc, w których zdecydowali się odpocząć.

Baby Boomers podróżuje także w celach zdrowotnych. Osoby pracujące jeszcze zawodowo nie mają zamiaru odstawać od znacznie młodszych kolegów i tutaj pojawia się chęć poprawy kondycji fizycznej oraz samego stanu zdrowia. Wielu decyduje się zatem na wczasy w znanych uzdrowiskach.

Mity typu schorowany kuracjusz już dawno odeszły do lamusa. Sanatoria oferują dość ciekawą ofertę z interesującymi zabiegami. Poza nimi do wyboru pozostają także oczywiście obiekty SPA z niezwykle kompleksową ofertą pakietów skierowaną stricte na potrzeby danej grupy wiekowej.

W jaki sposób ich zainteresować?

W jaki sposób będzie do nich najlepiej dotrzeć z ofertą?

Kluczowe będzie zatem właściwe rozwiązanie ich potrzeb i dopasowanie do nich oferty. Badania pokazują, że osoby 50+ przykładają uwagę do wygody i robią rozpoznanie, przed podjęciem decyzji zakupowej. Nie działają impulsywnie. Podobnie jak młodzi, Baby Boomers kieruje się rozpoznaniem. Chętnie korzystają z miejsc polecanych przez znajomych albo członków rodziny.

Poszukując odpowiednich inspiracji przedstawiciele tegoż pokolenia sprawdzają także, co o podróżach mówi Internet. Należy zatem sprawić by ofertą zainteresowała Baby Boomers. W jaki sposób to zrobić? 

  • Dobrze przygotowany opis obiektu, w którym zostaną wyszczególnione wszystkie udogodnienia przygotowane dla turystów. Przedstawiciele tego pokolenia cenią jakość wypoczynku.
  • Poza odpowiednim opisem, ważna jest także fachowo wykonana galeria. Turyści traktują ją zawsze jako potwierdzenie informacji zawartych w opisie. Odpowiednia jej jakość sprawi, iż klienci będą zadowoleni. Nocowanie.pl daje możliwość wykonania takiej sesji swoim klientom w cenie abonamentu. Dobrze będzie więc skorzystać z tego rozwiązania.
  • Stanowczo należy przekazać informacje dotyczące atrakcji znajdujących się na terenie obiektu oraz najbliższej okolicy. Dla wielu aktywne spędzanie urlopu jest decydującym czynnikiem.
  • Warto zadbać o pozytywną opinię w Internecie – tam obecnie każdy sprawdza, gdzie najlepiej się udać i zanocować. Potwierdzenie tego będzie ważne.
  • Baby Boomers szukają także odpowiedniej ceny. Poszukują wypoczynku za niewygórowaną kwotę. Oni jednak nie trzymają się wyznaczonego budżetu z reguły. Pakiet pobytowy będzie znakomitym pomysłem, ale powinien zawierać nie tylko informacje o noclegu, lecz także odnośnie atrakcji dla gości.
Jak oceniasz artykuł?
Wysyłanie
Ocena
5 (os.: 4)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź