piątek 22 września 2023

Jak najlepiej jest zakupić nieruchomość z rynku wtórnego, bez ryzyka?

Jak najlepiej jest zakupić nieruchomość z rynku wtórnego, bez ryzyka?

Jak najlepiej jest zakupić nieruchomość z rynku wtórnego, bez ryzyka?

Obecnie mamy czasy dość skomplikowanych uwikłań prawnych i toczących się w sądach przez wiele długich lat rozpraw sądowych. Do tego dodatkowo dochodzi poczucie niekaralności wśród nieuczciwych kontrahentów. To wszystko sprawia, że zakup nieruchomości na rynku wtórnym, niestety wiąże się z dość sporym stresem. Nerwy te nie muszą w ogóle być wynikiem nieprawidłowych czy dziwnych zapisów w umowie. Może mieć na to wpływ przykładowo nie do końca klarowna sytuacja własności nieruchomości.

Z każdym rokiem coraz większe grono zainteresowanych, decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów, jeśli chodzi o zakup nieruchomości. Niestety istnieje dość sporo możliwości wprowadzenia kupującego w błąd, stąd wielu decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalisty, którego zatrudnienie kosztuje jedynie kilka tysięcy i daje możliwość zaoszczędzenia nieraz dorobku całego życia, w przypadku zagrożenia jego utraty.

W Polsce swoją pomoc, wiedzę i doświadczenie oferują:

  • pośrednicy nieruchomości,
  • kancelarie specjalizujące się w rynku nieruchomości,
  • doradcy nieruchomości.

Każda z tych specjalności ma na celu wsparcie w bezpiecznej finalizacji umów kupna-sprzedaży każdego typu nieruchomości

Usługi kancelaryjne są na pewno przydatne, kiedy chce się sprawdzić prawidłowość zapisów w samemu przygotowanej umowie kupna-sprzedaży nieruchomości. Usługi tego typu nie kosztują z reguły więcej niż kilkaset złotych i wiążą się z nie raz kilkunastodniowym opóźnieniem w finalizacji transakcji.

Doradcy nieruchomości zajmują się połączeniem przeważnie spraw biznesowych kontrahentów z instytucjami finansowymi. Ich pomoc jest niezwykle przydatna, kiedy chce się skredytować zakup nieruchomości. W zakresie ich działania znajduje się między innymi pomoc w wyborze odpowiedniego banku, przedłożenie umowy przedwstępnej, negocjacja w imieniu klienta lepszych warunków kredytowych i inne. Analitycy bankowi teoretycznie weryfikują poprawność zapisów umowy przedwstępnej, jednak skupią się oni głównie na zapisach stanowiących bezpieczeństwo dla banku, nie klienta.

Najbardziej rozpopularyzowanie obecnie są usługi oferowane przez pośredników nieruchomości. Specjaliści ci znają znakomicie lokalny rynek, dysponują doświadczeniem, wiedzą i informacjami o aktualnych przepisach prawnych. Doskonale poradzą sobie z zabezpieczeniem interesów obu stron transakcji, bezpiecznie przeprowadzając ich do finalizacji transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości.

Wynagrodzenie pośredników nieruchomości, zazwyczaj stanowi procent danej transakcji – ustalane jest ono przy zawieraniu umowy pośrednictwa w drodze indywidualnych negocjacji.

Usługi agentów nieruchomości – w przypadku zakupienia nieruchomości bez jakiegokolwiek ryzyka – skupiają się nie tylko na ustaleniu praw własności, ale też analizie prawnej, finansowych obciążeń, przeznaczenia terenu, uczestnictwie w negocjacjach, pomocy w wypełnieniu wniosków do sądu i urzędu gminy, przygotowanie potrzebnej dokumentacji, pomocy uzyskania kredytu hipotecznego, czy również pomocy w znalezieniu ubezpieczenia zakupionej nieruchomości.

Można powiedzieć wprost, że zakres oferowanych usług obejmuje doradztwo, pomoc prawną i przygotowanie potrzebnych do finalizacji transakcji dokumentów. Chcąc zatem kupić nieruchomość z rynku wtórnego, coraz większe grono klientów jest zdecydowanych na korzystanie z kompleksowo oferowanych usług przez pośredników nieruchomości.

Jak najlepiej jest zakupić nieruchomość z rynku wtórnego, bez ryzyka?

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź