Nieruchomości bez ryzyka. Jak zakupić nieruchomość z rynku wtórnego w bezpieczny sposób?

Obecnie mamy skomplikowane uwarunkowania prawne, co przekłada się na toczące się nieraz przez wiele lat rozprawy sądowe i poczucie bezkarności wśród nieuczciwych kontrahentów. Wielu denerwuje się w sytuacji, kiedy nieruchomość ma niejasne zapisy, dotyczące jej własności.

Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów przy zakupie nieruchomości. Niestety pojawia się stale wiele możliwości wprowadzenia kontrahenta w błąd, przez co nieraz wydanie kilku tysięcy na profesjonalną usługę wydaje się kroplą w morzu potrzeb. Czasami pozwala zaoszczędzić sobie utraty dorobku życia.

Nasz krajowy rynek pozwala skorzystać z doświadczenia i wiedzy:

  • agentów nieruchomości,
  • doradców nieruchomości,
  • kancelarii działających na rynku nieruchomości.

Każda z tych trzech profesji powstała, by pomóc bezpiecznie przejść przez cały proces kupna-sprzedaży nieruchomości.

Usługa kancelarii będzie przydatna w przypadku chęci sprawdzenia poprawności zapisów w przygotowanej przez siebie umowie kupna-sprzedaży nieruchomości. Tego typu usługa nie kosztuje z reguły więcej niż kilkaset złotych, ale może skutkować nawet kilkunastodniowym opóźnieniem w realizacji transakcji.

Doradca nieruchomościowy z reguły zajmuje się połączeniem interesów finansowych pomiędzy stronami. Jego usługa jest przydatna, zwłaszcza jeśli chce się sfinansować kredytem zakup nieruchomości. Pomoże on z pewnością wybrać najkorzystniejszą ofertę i odpowiedni dla nas bank. Wynegocjują też w imieniu Klienta korzystniejsze warunki oraz dostarczą umowę przedwstępną. Bankowi specjaliści często weryfikują tylko zapisy pod kątem bezpieczeństwa banku, nie zaś Klienta. Najbardziej znani jednak są agenci nieruchomości. To właśnie oni znają bardzo dobrze rynek nieruchomości, są doświadczeni i znają wszystkie obecnie obowiązujące zapisy prawne. Wiedzą, w jaki sposób zabezpieczyć interes obu stron, by transakcja była bezpieczna i można było ją szybko sfinalizować.

Ich wynagrodzenie przy kompleksowej obsłudze, składa się z określonego procentu od wartości transakcji i ustalane jest na podstawie indywidualnych negocjacji. Usługa agenta nieruchomości obejmuje zarówno ustalenie praw własności, negocjacje, wszelkie analizy finansowe oraz prawne, jak i przygotowanie dokumentacji, pomoc w zebraniu dokumentów z gminy, sądu, czy administracji. Często też pomagają w uzyskaniu korzystnych warunków kredytowania pod zakup nieruchomości. Zakres ich usług obejmuje doradztwo, pomoc prawną oraz przygotowanie wszelkich dokumentów i pomoc w ich wypełnieniu.

Chcąc kupić bezpiecznie nieruchomość z rynku wtórnego, wiele osób coraz częściej decyduje się na usługi agencji nieruchomości.

 

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *