niedziela 29 stycznia 2023

Nieruchomość w ujęciu z drona?

Nieruchomość w ujęciu z drona?

Nieruchomość w ujęciu z drona?

Zdjęcia całej nieruchomości pokazywane z “lotu ptaka” dzisiaj wykorzystywane są prawie w każdej prezentacji i sprzedaży mieszkań czy domów. Daje to możliwość pokazania wszystkich walorów nieruchomości oraz jej najbliższej okolicy.

Dron w nieruchomościach

Niemal każdy z nas już gdzieś słyszał o dronie. Jest to bezzałogowy “statek powietrzny” niewielkich rozmiarów. Może on latać samodzielnie, przy użyciu autopilota lub być zdalnie sterowany przez operatora.

Początkowo drony używano tylko w celach militarnych, np. zwiadowcze. Z czasem zaczęło się to zmieniać i drony stały się dostępne także dla cywilów. Obecnie wykorzystuje się je prywatnie oraz zawodowo. Co sprawiło, że drony stały się tak powszechne? Ich wszechstronność oraz łatwość użytkowania, czy sterowania nimi.

Drony wykorzystują geodeci przy pracach rolniczych, budowlanych lub w dalszym ciągu przez służby mundurowe. Od kilku lat w branży nieruchomości również one się pojawiły.

Dlaczego warto zrobić zdjęcia nieruchomości z drona?

Drony posiadają wiele dobrych cech. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu dolecą w wiele miejsc. Stanowią one także znacznie tańszą alternatywę dla fotografii lotniczej. Na sprzedaż zawsze największy wpływ ma jakość prezentowanych zdjęć oferowanego produktu. Drony dają możliwość pokazania nieruchomości od innej strony. Zdjęcia mogą pokazać walory budynku oraz jego otoczenia. Doskonale sprawdzą się w przypadku rozległych nieruchomości.

Zdjęcia zawsze lepiej pobudzały wyobraźnię niż mapy, czy zdjęcia wykonywane z ziemi, czyli te tradycyjne. Dodanie zdjęć z lotu ptaka znacznie bardziej pobudzi wyobraźnię i atrakcyjność samej oferty.

Jak najlepiej wykonać ujęcia z drona całej nieruchomości?

Zdjęcie z drona można wykonać samodzielnie, ale trzeba go najpierw zakupić i nauczyć się nim latać. Można też skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy wykonają wszystko za nas. Warto zaznaczyć, że w przypadku zakupu drona na posiadanie własne, można zaoszczędzić na każdorazowym opłacaniu usługi. Jednak w momencie, kiedy potrzebuje się “na już” wykonać jakieś zdjęcia, to prościej będzie zlecić ich realizację. By latać dronem w celach komercyjnych, należy posiadać także stosowne uprawnienia i zezwolenia. Wybór zależy od nas i naszych możliwości.

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź