Jak samemu sprzedać nieruchomość?

Jak samemu sprzedać nieruchomość?

 1. Wstęp
  • Dlaczego wybrać sprzedaż bez pośredników?
 2. Ustalenie Odpowiedniej Ceny
  • Problematyka ustalania ceny na własną rękę
  • Konsultacje z notariuszem i pośrednikami
 3. Płatna i Intensywna Promocja Ogłoszenia
  • Różnice w promocji pomiędzy biurem a sprzedażą indywidualną
  • Wybór odpowiednich portali ogłoszeniowych
 4. Przygotowanie Mieszkania do Prezentacji
  • Porządki i przygotowanie wnętrza
  • Usunięcie przedmiotów osobistych
 5. Profesjonalne Zdjęcie
  • Wskazówki dotyczące robienia zdjęć
  • Znaczenie jakości zdjęć
 6. Profesjonalny Opis Oferty
  • Jak napisać skuteczny opis
  • Co powinien zawierać opis
 7. Bądź Dyspozycyjny
  • Znaczenie elastyczności w ustalaniu terminów prezentacji
  • Wpływ dostępności na proces sprzedaży
 8. Prezentacja
  • Jak efektywnie przeprowadzić prezentację
  • Interakcja z potencjalnymi kupującymi
 9. Negocjacja Ceny
  • Jak negocjować cenę
  • Ustępstwa i ich wpływ na transakcję
 10. Transakcja
  • Proces finalizowania sprzedaży
  • Ważne aspekty prawne i dokumentacyjne
 11. Podsumowanie
  • Kluczowe wnioski i rady na zakończenie

Wstęp

Decyzja o samodzielnej sprzedaży nieruchomości może wydawać się skomplikowana, ale jest całkowicie realna i może przynieść znaczące korzyści. Chociaż współpraca z biurem nieruchomości jest często postrzegana jako najszybsza i najprostsza metoda sprzedaży, pamiętaj, że wybór dobrej agencji jest kluczowy, gdyż pojedynczy agent może nie mieć dostępu do szerokiej bazy potencjalnych kupujących. W takim przypadku, jeśli zainteresowany klient skontaktuje się z biurem, agent może skierować jego uwagę na Twoją ofertę. Jednakże, jeśli zdecydujesz się na samodzielną sprzedaż, otwierają się przed Tobą nowe możliwości i wyzwania.

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, że samodzielna sprzedaż wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Musisz być gotowy na prowadzenie wszystkich negocjacji, promocję oferty, a także przygotowanie nieruchomości do prezentacji. To Ty będziesz odpowiedzialny za ustalenie ceny, która będzie atrakcyjna dla kupujących, ale także sprawiedliwa i odpowiadająca wartości rynkowej Twojej nieruchomości.

Dodatkowo, samodzielna sprzedaż nieruchomości wymaga skutecznej promocji. Oznacza to nie tylko umieszczenie ogłoszenia na portalach internetowych, ale również aktywne poszukiwanie potencjalnych kupujących i efektywne wykorzystanie Twojej sieci kontaktów. Musisz być także gotowy na to, że większość popularnych portali ogłoszeniowych może wymagać opłat za promocję Twojej oferty.

Kluczowym elementem jest również przygotowanie mieszkania do prezentacji. Potencjalni kupujący muszą móc wyobrazić sobie życie w Twojej nieruchomości, dlatego ważne jest, aby była ona czysta, uporządkowana i pozbawiona zbytnich elementów osobistych, które mogą odwracać uwagę.

Każdy etap sprzedaży nieruchomości wymaga odpowiedniego przygotowania i zrozumienia procesu. W tym artykule skupimy się na tym, jak możesz efektywnie sprzedać swoją nieruchomość bez pośrednictwa agentów, krok po kroku wyjaśniając poszczególne aspekty tego procesu.

Ważne: Ustalenie odpowiedniej ceny

Ustalenie właściwej ceny za nieruchomość jest kluczowym elementem każdej sprzedaży i często stanowi największe wyzwanie dla sprzedającego działającego na własną rękę. Brak dogłębnej wiedzy na temat aktualnych trendów rynkowych i cen transakcyjnych może prowadzić do błędnych decyzji. Wiele osób, które decydują się na samodzielną sprzedaż, opiera swoje oczekiwania cenowe na informacjach z drugiej ręki, na przykład od sąsiadów czy znajomych. Jednakże ceny uzyskane w przeszłości nie zawsze odzwierciedlają obecną sytuację rynkową.

Podobnie, opieranie się na cenach z portali internetowych może być mylące. Ceny ofertowe często są zawyżone i nie odzwierciedlają realnych wartości transakcyjnych. Co więcej, oferty te mogą być nieaktualne, pozostając w sieci przez długi czas bez zmiany ceny, co tworzy fałszywy obraz rynku.

Aby prawidłowo wycenić nieruchomość, warto skorzystać z porady profesjonalistów. Znajomy notariusz lub doświadczony pośrednik nieruchomości mogą dostarczyć cenne informacje o aktualnych cenach transakcyjnych, co pozwoli na ustalenie realistycznej i konkurencyjnej ceny sprzedaży. Warto też pamiętać, że właściwa wycena to nie tylko znajomość cen rynkowych, ale również uwzględnienie unikalnych cech i stanu technicznego własnej nieruchomości.

Ustalenie ceny, która przyciągnie zainteresowanie kupujących, jednocześnie nie będąc zbyt niska, wymaga zbalansowanego podejścia. Celem jest znalezienie „złotego środka”, który przyciągnie potencjalnych nabywców, ale też zapewni satysfakcjonujący zwrot z inwestycji. Pamiętaj, że odpowiednio ustalona cena to fundament skutecznej sprzedaży i może znacząco wpłynąć na czas oczekiwania na transakcję.

Płatna i intensywna promocja ogłoszenia na portalach

Skuteczna promocja ogłoszenia sprzedaży nieruchomości na portalach internetowych jest kluczowym elementem samodzielnego procesu sprzedaży. Biura nieruchomości mają dostęp do systemów, które automatycznie rozpowszechniają oferty na kilkudziesięciu współpracujących z nimi portalach. Jako indywidualny sprzedawca, nie masz dostępu do takich narzędzi, co oznacza, że musisz samodzielnie zamieszczać ogłoszenia na każdym wybranym portalu.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że większość popularnych platform ogłoszeniowych wymaga opłat za promocję i wyeksponowanie oferty. Choć istnieją darmowe serwisy, takie jak Gumtree.pl, pamiętaj, że płatne portale często oferują większy zasięg i lepszą widoczność ogłoszeń. Inwestycja w płatną promocję może więc znacząco zwiększyć szanse na szybką i korzystną sprzedaż nieruchomości.

Dodanie ogłoszenia to dopiero początek. Kluczowe jest również regularne aktualizowanie i podbijanie oferty, aby utrzymać ją na czołowych stronach wyników wyszukiwania. Statystyki pokazują, że większość użytkowników przegląda jedynie pierwsze trzy strony wyników, dlatego istotne jest, aby Twoje ogłoszenie było łatwo dostępne i widoczne dla potencjalnych kupujących. Niestety, bez systematycznego odświeżania i promowania, Twoje ogłoszenie może szybko zniknąć w gąszczu innych ofert.

Efektywna promocja wymaga również zastosowania odpowiednich technik marketingowych. Zaleca się tworzenie atrakcyjnych i przyciągających uwagę ogłoszeń, które wyróżniają się na tle konkurencji. Możesz także rozważyć dodatkowe formy reklamy, takie jak reklamy w mediach społecznościowych czy lokalnych gazetach, aby zwiększyć zasięg Twojego ogłoszenia.

Pamiętaj, że inwestycja w dobrą promocję to klucz do przyciągnięcia większej liczby potencjalnych kupujących i osiągnięcia sukcesu w samodzielnej sprzedaży nieruchomości. Wiąże się to jednak z koniecznością poświęcenia dodatkowego czasu i środków, co jest nieuniknionym elementem procesu sprzedaży bez pośrednika.

Przygotuj mieszkanie do prezentacji

Przygotowanie mieszkania do prezentacji to jeden z najważniejszych kroków w procesie sprzedaży nieruchomości. Pierwsze wrażenie jest kluczowe, a bałagan, kurz czy inne niepożądane elementy mogą znacząco obniżyć atrakcyjność Twojej oferty. Dlatego też kluczowe jest dokładne posprzątanie mieszkania przed każdą prezentacją. Upewnij się, że wszystkie powierzchnie są czyste, a podłogi wypolerowane. To nie tylko sprawi, że nieruchomość będzie wyglądać na bardziej zadbaną, ale również pozwoli potencjalnym kupującym lepiej wyobrazić sobie życie w tym miejscu.

Przewietrzenie mieszkania jest równie istotne. Świeże powietrze wprowadza do wnętrza energię i sprawia, że przestrzeń jest bardziej przyjemna. Dodatkowo, zapachy mogą mieć duży wpływ na postrzeganie mieszkania, więc warto zadbać o to, by unikać intensywnych i nieprzyjemnych zapachów.

Kolejnym ważnym aspektem jest usunięcie przedmiotów osobistych, takich jak biżuteria, pamiątki czy zdjęcia rodzinne. Pozostawienie ich w widocznych miejscach może sprawić, że kupujący będą mieli trudności z wyobrażeniem sobie siebie w tej przestrzeni. Chodzi o to, by stworzyć neutralne, ale przytulne wnętrze, które będzie mogło przemówić do szerokiego grona potencjalnych nabywców.

Możesz również spróbować podnieść wartość mieszkania, wykorzystując proste, ale skuteczne sztuczki. Na przykład, poczęstowanie gości upieczonym ciastem lub świeżą kawą może stworzyć domową i ciepłą atmosferę. Takie drobne gesty nie tylko wprowadzają przyjazny nastrój, ale również mogą zbudować pozytywną relację z potencjalnymi kupującymi.

Pamiętaj, że każdy szczegół ma znaczenie. Od czystości okien, przez uporządkowane szafy, aż po świeże kwiaty na stole – wszystko to przyczynia się do stworzenia atrakcyjnej i zapraszającej przestrzeni. Twoim celem jest zaprezentowanie mieszkania w taki sposób, aby potencjalny nabywca mógł się w nim zobaczyć i poczuć, że to właśnie tego miejsca szukał.

Profesjonalne zdjęcie

Zdjęcia są jednym z najważniejszych elementów ogłoszenia sprzedaży nieruchomości. Dobre zdjęcia mogą znacząco zwiększyć zainteresowanie ofertą, dlatego kluczowe jest, aby były one wykonane profesjonalnie i z odpowiednią starannością. Jednym z najczęstszych błędów jest robienie zdjęć w słabym oświetleniu, szczególnie wieczorem lub w nocy. Taka praktyka sprawia, że zdjęcia są ciemne, a szczegóły pomieszczeń trudne do dostrzeżenia.

Aby uniknąć tego błędu, zawsze staraj się robić zdjęcia w ciągu dnia, kiedy naturalne światło słoneczne najlepiej eksponuje wnętrze. Naturalne światło nie tylko podkreśla kolory i detale, ale także nadaje pomieszczeniom ciepły i przytulny charakter. Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe dla pokazania potencjalnym kupującym rzeczywistego uroku i atmosfery Twojego mieszkania.

Korzystanie z aparatu fotograficznego wysokiej jakości również ma znaczący wpływ na efekt końcowy zdjęć. Aparat z szerokokątnym obiektywem pozwoli uchwycić więcej przestrzeni i lepiej przedstawić układ pomieszczeń. Zdjęcia wykonane profesjonalnym sprzętem będą wyraźniejsze i bardziej szczegółowe, co z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnych nabywców.

Ponadto, warto zadbać o kompozycję i ustawienie mebli w taki sposób, aby zdjęcia prezentowały mieszkanie w jak najlepszym świetle. Upewnij się, że każde pomieszczenie jest uporządkowane i wolne od niepotrzebnych przedmiotów, które mogłyby rozpraszać uwagę lub sprawiać wrażenie chaosu. Pamiętaj także o wybraniu najlepszych kadrów, tak aby pokazać przestronność i funkcjonalność każdego pomieszczenia.

Profesjonalne zdjęcia to inwestycja, która może znacząco skrócić czas oczekiwania na sprzedaż i zwiększyć szanse na uzyskanie lepszej ceny. Dobre wrażenie, jakie wywołują, jest często pierwszym krokiem do przyciągnięcia zainteresowania potencjalnego nabywcy.

Profesjonalny opis oferty

Profesjonalny opis oferty sprzedaży nieruchomości jest równie ważny jak dobre zdjęcia. To on dostarcza potencjalnym kupującym szczegółowych informacji, które mogą ich przekonać do zainteresowania się Twoją ofertą. W opisie powinny znaleźć się wszystkie kluczowe informacje o nieruchomości, które pomogą wyobrazić sobie życie w tym miejscu.

Przede wszystkim, opis powinien być jasny, zwięzły i przyciągający uwagę. Użyj przemyślanych i ciekawych sformułowań, które podkreślą unikalne cechy Twojej nieruchomości. Staraj się unikać ogólników i skupić na konkretnych, atrakcyjnych aspektach, takich jak nowoczesna kuchnia, przestronny salon, widok z okna czy bliskość do ważnych punktów infrastrukturalnych.

Ważne jest, aby nie powielać informacji, które są już widoczne na zdjęciach. Zamiast tego, skoncentruj się na dodatkowych detalach, które mogą być dla kupujących istotne, ale nie są widoczne na zdjęciach, takich jak niedawno wykonany remont, wysokiej jakości wykończenia, ciche sąsiedztwo, bliskość szkół, parków czy komunikacji miejskiej.

Pamiętaj także o podaniu kluczowych informacji technicznych, takich jak metraż, liczba pokoi, rok budowy, rodzaj ogrzewania czy informacje o czynszu i innych opłatach. Te dane pomogą kupującym szybko ocenić, czy Twoja oferta odpowiada ich potrzebom.

Na koniec, nie zapomnij umieścić swoich danych kontaktowych, takich jak numer telefonu i adres e-mail. Dostępność i łatwość kontaktu są istotne dla budowania zaufania i zachęcenia potencjalnych kupujących do dalszych rozmów. Dobrze przygotowany opis, który zawiera wszystkie niezbędne informacje, może znacząco przyspieszyć proces sprzedaży nieruchomości.

Bądź dyspozycyjny

Dyspozycyjność podczas procesu sprzedaży nieruchomości jest niezwykle ważna, zwłaszcza gdy decydujesz się na samodzielną sprzedaż. Możliwość elastycznego dopasowania się do terminów zaproponowanych przez potencjalnych nabywców może znacząco wpłynąć na skuteczność i tempo sprzedaży.

Zawsze staraj się organizować prezentacje mieszkania w czasie, który jest najbardziej dogodny dla zainteresowanych osób. Pamiętaj, że kupujący często mają napięte harmonogramy i ograniczoną dostępność, więc Twoja gotowość do dostosowania się może być decydującym czynnikiem, który skłoni ich do wyboru właśnie Twojej oferty. W sytuacji, gdy jesteś zmuszony przełożyć umówione spotkanie, zrób to z odpowiednim wyprzedzeniem i zaproponuj nowy termin, wykazując przy tym pełne zrozumienie dla potrzeb i ograniczeń czasowych kupującego.

Zachowaj również profesjonalizm i uprzejmość w każdej sytuacji. Pamiętaj, że każda interakcja z potencjalnym nabywcą to szansa na zbudowanie pozytywnego wizerunku i przekonanie go do zakupu. Bycie dostępnym i gotowym na odpowiedzi na pytania, udzielanie wyczerpujących informacji o nieruchomości oraz pokazywanie jej w dogodnych dla kupujących terminach to kluczowe elementy skutecznej sprzedaży.

Dostępność i elastyczność w organizowaniu spotkań to także sygnał dla kupujących, że jesteś poważnym i zaangażowanym sprzedającym, dla którego zadowolenie klienta jest priorytetem. Takie podejście buduje zaufanie i może znacząco przyspieszyć proces sprzedaży.

Prezentacja

Prezentacja mieszkania to kluczowy moment w procesie sprzedaży, który może znacząco wpłynąć na decyzję potencjalnego nabywcy. Przygotowanie się do niej i odpowiednie zachowanie mogą sprawić, że Twoja nieruchomość zostanie odebrana jako atrakcyjniejsza i bardziej pożądana.

Przed rozpoczęciem prezentacji upewnij się, że wszystkie światła w mieszkaniu są włączone. Dzięki temu wnętrze wyda się jaśniejsze i bardziej przytulne, co może podnieść jego wartość w oczach oglądających. Jasne, dobrze oświetlone pomieszczenia sprawiają wrażenie większych i bardziej przyjaznych.

Przy witaniu gości postaraj się o ciepłe i profesjonalne powitanie. Podanie ręki może być dobrym gestem, jednak w przypadku obaw zdrowotnych (jak w sytuacji z COVID-19) warto dostosować się do preferencji kupującego. Zachęcanie do pozostawienia butów na zewnątrz może być odbierane różnie; w niektórych kulturach jest to standard, w innych może być źle odebrane. Staraj się być elastyczny i dostosować do oczekiwań gości.

Podczas prezentacji ważne jest, aby dać kupującym przestrzeń. Nie chodź cały czas za nimi, ale bądź dostępny do odpowiadania na pytania i podkreślania ważnych cech mieszkania. Pozwól im swobodnie poruszać się i odkrywać przestrzeń na własną rękę. To pozwala na lepsze wyobrażenie sobie życia w tym miejscu.

Jeśli masz zwierzęta lub dzieci, upewnij się, że nie dominują one przestrzeni w trakcie prezentacji. Chociaż mogą dodawać domowego ciepła, niektórzy kupujący mogą nie być na to gotowi lub mogą mieć alergie.

Wykorzystaj prezentację do nawiązania osobistego kontaktu z potencjalnymi kupującymi. Rozmowa o wspólnych zainteresowaniach czy lokalnej społeczności może pomóc w budowaniu relacji i zmniejszeniu dystansu. Jeśli kupujący wyrażają zainteresowanie konkretnym pomieszczeniem, zaproponuj im możliwość ponownego jego obejrzenia i podkreśl jego atuty.

Pamiętaj, że prezentacja to nie tylko pokazanie mieszkania, ale również możliwość stworzenia pozytywnego, trwałego wrażenia, które może przekonać kupującego do podjęcia decyzji o zakupie.

Negocjacja ceny

Negocjacja ceny jest nieodłącznym elementem procesu sprzedaży nieruchomości. Podejście do negocjacji wymaga taktyki, cierpliwości i umiejętności zachowania spokoju, nawet gdy zaproponowana przez kupującego cena wydaje się być zbyt niska. Ważne jest, aby nie reagować emocjonalnie i zbulwersowaniem, gdyż może to negatywnie wpłynąć na dalszy przebieg rozmów.

Zawsze warto rozważyć propozycję kupującego, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się ona niedorzeczna. Każda oferta to okazja do dialogu i zbliżenia się do finalizacji transakcji. Jeśli cena wydaje się zbyt niska, spróbuj przedstawić swoje argumenty dotyczące wartości nieruchomości i zaproponuj cenę, która uwzględnia pewne ustępstwa, ale jednocześnie jest dla Ciebie akceptowalna.

Nie odpowiadaj na propozycję od razu. Daj sobie czas na przemyślenie oferty i rozważenie wszystkich za i przeciw. Szybka reakcja może być odbierana jako desperacja lub brak zainteresowania, podczas gdy przemyślana odpowiedź świadczy o profesjonalizmie i dojrzałości w podejmowaniu decyzji.

W procesie negocjacji ważne jest, aby pozostawić ostateczne zdanie kupującemu. Daje to poczucie kontroli i może przyczynić się do pozytywnego rozstrzygnięcia negocjacji. Ponadto, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć kwotę zadatku. Zbyt wysoka kwota może zniechęcić kupujących, zwłaszcza jeśli nie są oni pewni swojej decyzji. Jednocześnie, zadatek stanowi zabezpieczenie transakcji i powinien odzwierciedlać jej powagę.

Pamiętaj, że negocjacje są sztuką kompromisu. Celem jest osiągnięcie porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron. Elastyczność i otwartość na rozmowy mogą przyczynić się do pomyślnego zakończenia procesu sprzedaży.

Transakcja

Finalizacja transakcji sprzedaży nieruchomości to moment, w którym wszystkie wcześniejsze etapy – od prezentacji po negocjacje – zbiegają się, aby sfinalizować sprzedaż. Podpisanie umowy przedwstępnej u notariusza jest istotnym krokiem, który zapewnia prawną pewność obu stronom transakcji.

Wybierając notariusza, warto zwrócić uwagę na warunki finansowe współpracy. Niektórzy notariusze oferują podział opłat, przyjmując 50% taksy notarialnej przy podpisaniu umowy przedwstępnej, a drugie 50% przy finalizacji transakcji. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron, ponieważ rozkłada obciążenie finansowe.

Pamiętaj, że kupujący jest zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Dlatego ważne jest, aby nie obciążać ich dodatkowymi kosztami notarialnymi, które mogą stanowić znaczną część całkowitej kwoty transakcji.

Przygotowanie kompletnych dokumentów jest kluczowe dla sprawnego przebiegu transakcji. Do najważniejszych dokumentów należą akt własności, zaświadczenie o braku zaległości w płatnościach (np. czynszu), a także aktualne zaświadczenie z księgi wieczystej potwierdzające brak obciążeń hipotecznych. Upewnij się, że wszystkie dokumenty są kompletnie zebrane i zaktualizowane.

Po podpisaniu umowy przedwstępnej i otrzymaniu zadatku lub zaliczki, przystąp do finalizacji sprzedaży. Przekazanie mieszkania powinno odbyć się jak najszybciej po finalizacji wszystkich formalności, co jest korzystne zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego.

Transakcja sprzedaży nieruchomości jest procesem, który wymaga starannego przygotowania i uwagi do szczegółów. Każdy etap, od umowy przedwstępnej po przekazanie kluczy, powinien być przeprowadzony z dbałością o szczegóły i zgodnie z obowiązującym prawem. Takie podejście zapewnia bezpieczeństwo obu stronom transakcji i jest gwarancją udanej sprzedaży.

Podsumowanie

Sprzedaż nieruchomości to proces, który wymaga nie tylko przygotowania, ale również zrozumienia poszczególnych etapów i umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami, jakie mogą się pojawić. Przez cały proces, od ustalenia ceny, przez promocję oferty, przygotowanie mieszkania do prezentacji, aż po negocjacje ceny i finalizację transakcji, ważne jest, aby zachować profesjonalizm, elastyczność i cierpliwość. Pamiętaj o znaczeniu pierwszego wrażenia, które tworzą zarówno zdjęcia, jak i stan nieruchomości podczas prezentacji. Negocjacje ceny wymagają zrównoważonego podejścia, podczas gdy finalna transakcja powinna być przeprowadzona zgodnie z prawem i w sposób zapewniający bezpieczeństwo obu stronom.

Jak samemu sprzedać nieruchomość?

FAQ

 1. Jak ustalić odpowiednią cenę nieruchomości? Ustalenie ceny wymaga analizy rynku i porównania z podobnymi nieruchomościami. Można skorzystać z pomocy ekspertów, takich jak notariusze czy pośrednicy.
 2. Czy warto inwestować w płatną promocję ogłoszenia? Tak, płatna promocja na popularnych portalach ogłoszeniowych może znacząco zwiększyć zasięg oferty i przyspieszyć sprzedaż.
 3. Jak przygotować mieszkanie do prezentacji? Mieszkanie powinno być czyste, uporządkowane i dobrze oświetlone. Usuń przedmioty osobiste i zadbaj o neutralną atmosferę.
 4. Jakie są kluczowe elementy dobrego opisu oferty? Opis powinien zawierać szczegółowe informacje o nieruchomości, unikać powtórzenia tego, co widoczne jest na zdjęciach, i podkreślać unikalne cechy mieszkania.
 5. Jak zachować się podczas negocjacji ceny? Podczas negocjacji bądź otwarty na propozycje, nie reaguj emocjonalnie na niskie oferty i przedstaw swoje kontrargumenty w sposób przemyślany.
 6. Co jest potrzebne do finalizacji transakcji? Do finalizacji transakcji potrzebne są odpowiednie dokumenty, takie jak akt własności, zaświadczenie o braku zaległości i aktualny wyciąg z księgi wieczystej, a także umowa przedwstępna podpisana u notariusza.

Jak samemu sprzedać nieruchomość? Jeśli jednak zmienisz decyzję zapraszam do kontaktu.

Chcesz sprzedać nieruchomość? Jeśli TAK wejdź na stronę KONTAKT. Szukasz biura nieruchomości? ZOBACZ TUTAJ. Zobacz również kanał na YOUTUBE.  Zapraszam do współpracy. Jak samemu sprzedać nieruchomość

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *