Oto powody, które sprawiają, że sprzedaż nie idzie

Zbyt wysoka cena

Chcesz sprzedać jak najdrożej, to oczywiste, jednak zastanów się czy cena, którą proponujesz jest ceną rynkową czy Twoim „życzeniem”. Myśląc, że wyższa cena sprawi, iż ludzie chętnie podejmą się negocjacji jesteś w błędzie. Tak, kupujący będą zawsze negocjować, jednak nie w przypadku Twojej nieruchomości. W pierwszej kolejności zwrócą uwagę na te, które oferują rynkową cenę. Na resztę pewnie nie wystarczy im czasu i chęci. Co zatem zrobić? Obniż cenę swojej nieruchomości do rynkowej i to jak najszybciej. Jeśli nie wiesz jaka ona być powinna, poradź się koniecznie agenta.

Nieciekawie wykonane zdjęcia

Nawet nie wiesz ile jesteś w stanie stracić, jeśli w ogłoszeniu zamieściłeś źle wykonane fotografie. Kupujący niestety od samego początku będą zrażeni, jeżeli na środku pokoju zobaczą stojącą suszarkę z ubraniami albo w zlewie niezmyte naczynia. Mając takie zdjęcia masz czego żałować, ponieważ utraciłeś szansę na pierwsze dobre wrażenie.

Co zrobić, by inaczej pokazać mieszkanie? Na pewno posprzątaj w mieszkaniu przed zrobieniem zdjęć albo zatrudnij do tego profesjonalistę. Możesz poczytać sobie o home stagingu i stamtąd zaczerpnąć jakieś pomysły.

Współpracujesz z wieloma biurami nieruchomości naraz

Niestety podejmując współpracę z kilkoma biurami nieruchomości popełniasz spory błąd. Żadne z nich nie będzie Cię reprezentowało w sposób, w jaki byś tego oczekiwał. Dodatkowo pamiętaj, że kupujący mogą zobaczyć kilka ogłoszeń, w których jest odmienny opis, cena oraz marża a niekiedy nawet zdjęcia. Powoduje to u nich dezorientację, przez co nabierają podejrzeń. Mogą sobie pomyśleć, że coś jest z nią nie tak, skoro w tylu biurach aż do tej pory się nie sprzedała.

Dodatkowo, jeśli chodzi o agentów, to nie mają oni pewności, że akurat oni będą pośredniczyli w sprzedaży, przez co się nie angażują tak jak powinni w sprzedaż Twojej nieruchomości. Gdy jest umowa na wyłączność zawarta z danym biurem, to co innego. Tutaj znacznie szybciej dochodzi do transakcji kupna-sprzedaży. Co zatem zrobić? Podpisz z umowę na wyłączność tylko z jednym biurem nieruchomości. Może być te, które najbardziej przypadło Ci do gustu.

Prezentacja mieszkania, a zamieszkujący w nim lokatorzy

Jest to stale popełniany błąd przez właścicieli. Spróbuj się wczuć w kupującego i wyobraź sobie jakbyś się czuł wchodząc do mieszkania, gdzie w czasie prezentacji rodzina spożywa obiad? Było by Ci głupio, że im przeszkodziłeś? Może pomyślałbyś, że trafiłeś na nieodpowiedni moment? No ale zaraz! Przecież umówiłeś się na konkretną godzinę i wszyscy wiedzieli, że będziesz tutaj o tej porze. Mimo, że mieszkanie jest ładne, to czas prysł. Będziesz z pewnością niezadowolony. Może będziesz czuł nawet, że coś Ci nie pasuje.

Teraz pomyśl, iż wchodzisz do mieszkania, w którym nikogo nie ma. Prezentacja prowadzona jest przez agenta, którego nic emocjonalnie nie wiąże z nieruchomością. Pewnie poczujesz się luźniej? Masz ochotę sprawdzić czy sofa jest miękka i od razu na niej siadasz. Czujesz się po prostu jak u siebie. Zostaniesz tutaj tak długo jak tylko będziesz potrzebował, by je zobaczyć. Nikt nie będzie na Ciebie krzywo spoglądał, a Ty nie będziesz się krępował.

Gwarantuję Ci, że wyjdziesz z niej zadowolony i pełen wizji, w jaki sposób zaaranżować nieruchomość. To jest pierwszy krok do tego, byś już tam zamieszkać. Poczułeś różnicę? Zostaw więc klucze agentowi, któremu ufasz, a jeśli dalej tam mieszkasz, to na czas prezentacji wyjdź na spacer z rodziną.

Sprzedaję nieruchomość na własną rękę

Idziesz w zaparte, że nie nawiążesz współpracy z biurem nieruchomości i sprzedajesz samodzielnie nieruchomość. Chwilę po wystawieniu ogłoszenia jesteś bombardowany telefonami ze strony agentów, ale potencjalny nabywca zgłosił się może jeden lub dwóch do Ciebie?

Bez doświadczenia sprzedając sam możesz wiele zaryzykować. Pominąwszy już prawne i formalne aspekty sprzedaży, możesz zniechęcić kupujących do nieruchomości. Musisz tutaj pamiętać o odpowiedniej promocji oraz aktualizowaniu ogłoszenia stale, by nie zagubiła się ona pośród innych ofert. Jeśli masz dużo czasu, to bez problemu się tym zajmiesz, ale każda promocja w Internecie jest dodatkowo płatna. Pomyśl czy chcesz też stale odbierać telefony od agentów oraz tłumaczyć, że sprzedajesz tylko na własną rękę.

Może łatwiej będzie to agentowi? Niech on zajmie się odbieraniem telefonów, reklamą, promocją, prezentacją i wszystkimi formalnościami. Ty sobie odpocznij i spędź czas z rodziną.

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *