sobota 24 września 2022

Marketing w obiektach noclegowych

Marketing w obiektach noclegowych

Marketing w obiektach noclegowych

Jak wiadomo, z noclegami bywa różnie i trzeba je zawsze zamawiać co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem, jeżeli chce się zatrzymać gdzieś w niewielkiej miejscowości. W dużych miastach, a tym bardziej znanych hotelach takich rezerwacji będzie należało dokonywać zawsze z miesięcznym wyprzedzeniem. Głównie też będzie koniecznym wpłacenie zaliczki, co sprawia, iż oczywiście pokój czy apartament na pewno będą na nas oczekiwać w dniu przyjazdu. Brak wpłacenia zaliczki równa się z anulacją zamówienia w miejscach, gdzie jest bardzo duże zainteresowanie noclegami. Różne są też preferencje klientów, standardy oraz ceny. Znane hotele będą znacznie droższe od tych, które są „przeciętne”. Te bliżej centrum będą znacznie bardziej oblegane, niż te na uboczach.

Jak zatem dobrać odpowiednio wszystkie szczegóły oraz jak stworzyć ofertę, by klienci do nas chcieli przyjeżdżać?

Jak stać się znanym, kiedy dopiero się zaczyna i nie zbankrutować już na starcie?

Gdzie się najlepiej reklamować?

Na jakiego klienta się ukierunkować?

Na te pytania należy sobie odpowiedzieć, by stworzyć odpowiednią ofertę dla swoich klientów i tym właśnie się zajmiemy.

Szczegóły najlepiej jest dobrać już na etapie tworzenia samej koncepcji i powinny one zawsze być zgodne z tym, jaki jest profil hotelu. Biznesowy, dla rodzin, przyjazny dla zwierząt, czy dla gości będących tylko przejazdem – to jest też uzależnione oczywiście od miejsca, w którym jest usytuowany budynek. Oferta podobnie będzie musiała zostać ukierunkowana pod dany profil klienta, łącznie z całym wystrojem hotelu.

Najważniejsze jest rozkręcenie biznesu i zachęcenia gości do odwiedzania właśnie naszego hotelu

Nie będzie to łatwe, aczkolwiek nie reklama jest tutaj najważniejsza. Należy się bowiem skupić na zatrudnieniu kompetentnej i miłej obsługi. Jeżeli klienci będą miło wspominać pobyt u nas, na pewno chętnie polecą obiekt również swoim znajomym, jak i sami wrócą wielokrotnie. W Internecie też z pewnością zdecydują się na napisanie opinii. Należy pamiętać o tym, iż najszybciej się roznoszą złe oceny, ponieważ pozytywną się podzielą niektórzy, zaś złą zawsze każdy. Kiedy to już będzie załatwione, to dbanie o odpowiednie oznakowanie dojazdu do hotelu, wystawienie bilbordów w okolicy oraz zamieszczania ogłoszeń w Internecie, będzie sprawą drugorzędną. Dobrze jest zadbać o informacje, które się ma na stronie internetowej, by były co jakiś czas odświeżane oraz by była możliwość jej odnalezienia w Internecie.

Jaki wybrać profil? Jest to proste.

Jeżeli obiekt jest usytuowany w górach, to na pewno na turystów, którzy będą odwiedzać nas długoterminowo i z rodziną lub znajomymi. Przy trasie szybkiego ruchu, będzie się z kolei przyjmować gości, którzy zatrzymują się głównie przejazdem. W centrum miasta będą to goście mieszani, czyli zarówno biznesmeni jak i turyści, którzy zwiedzają miasto. Dobrze będzie też w ofercie zagwarantować przykładowo place zabaw dla dzieci, możliwość zrobienia ogniska na terenie obiektu, duży parking lub sale konferencyjne.

Podsumowując

Niezależnie od tego, gdzie się znajduje hotel, zawsze będzie się miało możliwość odpowiedniego dostosowania swojej oferty w taki sposób, by klienci byli zadowoleni, a goście tłumnie pojawiali się u nas. Dzięki właśnie odpowiedniej ofercie uda się odpowiednio wystartować na rynku i zapewnić sobie od samego początku sukces. Należy o tym pomyśleć już na samym początku, gdyż później może być już za późno.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź