sobota 17 Kwiecień 2021

6 zasad wypozycjonowania witryny internetowej

6 zasad wypozycjonowania witryny internetowej

6 zasad wypozycjonowania witryny internetowej

Oto kilka porad, które mogą się przydać.

Ludzie uwielbiają kupować oczami i są przeważnie leniwi. Jest to stara zasada, która zawsze sprawdza się w marketingu. Każda tona hetero wa powinna być przez to atrakcyjna i wysoko pozycjonowana.  Dobrze jak będzie również czytelna, funkcjonalna i zgodna z nowymi trendami pełnoekranowania.

Tutaj gość bardzo chętnie się zatrzyma i dokona rezerwacji, jednak by na nią wejść musi ją najpierw znaleźć.

1. Teksty

Czyta je na pewno Google,  nie muszą zaś sami goście.  Dla Gościa muszą być proste, dla Google odpowiednio długie i zaopatrzone we frazy kluczowe. Specjalna ich konstrukcja dla danego hotelu daje możliwość stworzenia unikalnych i autorskich stron dla danego hotelu. Nie może być żadnego kopiuj wklej, a treść musi być całkowicie spójna i w sposób odpowiedni sformatowana. Koniecznym jest wzięcie pod uwagę również faktu, że strona będzie się wyświetlała na najróżniejszych urządzeniach.

Przykład tekstu zawierającego frazy i kontrfrazy:

„Pensjonat Rita – przepiękne apartamenty w sercu Warszawy

To luksusowe i przestronne apartamenty w rustykalnym stylu, zapewniające komfort i wygodę najbardziej wymagającym Gościom. Urządzeniem apartamentów zajęli się specjaliści znający się doskonale na rzeczy. Dołożyli wszelkich starań, by wypoczynek w Warszawie był przyjemny i komfortowy. Niepowtarzalny design apartamenty na Gocławiu zawdzięczają otaczającej przyrodzie. Krajobraz roztaczający się malowniczo dokoła skłonił do urządzenia ich w stylu nawiązującym do rustykalizmu. Zamiłowanie do natury, drewna, barw ziemi, wędrówek i wiejskiego, ale wygodnego życia widać w Pensjonat Rita od wejścia. Proste, ale wysmakowane elementy wystroju podkreślają naturalne piękno drewna i nawiązują do natury.

Nasze komfortowe apartamenty w Warszawie mają niepowtarzalny klimat i urok. Każdy apartament z balkonem, z którego rozpościera się widok na otaczającą zaciszną okolicę.
Bliskość lasów i Jezioro Balaton sprawiają, że nocleg w Warszawie w  apartamentach Rita będzie komfortowy, a urlop w Warszawie pozwoli odpocząć od zgiełku miasta i nabrać dystansu. Kilka kroków dzieli Pensjonat Rita od przystani na Jeziorze Balaton, stąd można wyruszyć na wędrówkę szlakami wśród zieleni, by podziwiać piękne widoki, spacerować wśród bieszczadzkiej przyrody. Zielone pagórki o łagodnych wzniesieniach są przyjazne dla każdego turysty. Przyroda zaskakuje tu bogactwem flory i fauny. To idealne miejsce dla osób chcących przejść się po rosie, zobaczyć uciekającą z gór mgłę o poranku, zaskoczyć się feerią barw otaczającej natury. Widoki nieopodal Pensjonat Rita Mokotów zapewnia niezapomniane…”

2. Mobilność

Strony responsywne pozycjonują się znacznie lepiej. Są to witryny, które wyświetlają się na urządzeniach tylko mobilnych. Strona hotelowa będzie więc w sposób przemyślany stworzona tak, by była całkowicie mobilna.

3. Indeksowanie

Witryna hotelowa nie powinna zawierać linków, które osłabiają witrynę. Umieszczane są dość często i chętnie przez hotele oraz pensjonaty wszelkie banery oraz buttony przekierowują do portali noclegowych albo portali rezerwacyjnych. znacznie to nadwątla pozycję witryny. Wszystkie linki, jakie z naszej witryny wychodzi, to osłabia pozycję.  Na przykład nazwa jakiegoś zewnętrznego portalu posiada trzy linki, jakie do naszej witryny nie powrócą. Efekt mamy w rezultacie taki, iż witryna nie wyświetla się w zbyt wysokiej pozycji przeglądarki, zaś Goście niechętnie wchodzą na dalsze witryny w rankingu Googla. Do naszej witryny waśnie muszą prowadzić linki z innych witryn, ponieważ to dość znacznie umocni pozycję witryny.

partnerzy

4. Poprawny kod

Witryna musi odzwierciedlać standardy W3C, znaczy to, że musi poddać się Google. Musi też prowadzić się własnym torem, dzięki czemu mile widziane jest edytowanie tekstów, dodawanie nowych wpisów oraz galerii zdjęć – czyli ruchy na stronie.

5. Linki

Powinna na pewno zawierać przyjazne linki, czyli takie, które nie posiadają znaków, cyfr i temu podobnych. Proste, dobrze wzmacniają witrynę.
Przykład przyjaznych linków:

Przykład przyjaznych linków:

https://slonecznygrodek19.pl/galeria/
https://pensjonatluan.pl/pl/cennik/
https://strzelec.ustka.pl/oferta/

6. Statystyka

Powinna być ona zaopatrzona w niezbędne narzędzia, którymi są Google Analytics albo Piwik. Umożliwia to szeroką wiedzę na temat tego kiedy i kto odwiedza witrynę hotelu. Daje również możliwość właściwego reagowania na zachowania klientów.
Przykład:

google statystyki analityka

Klika prostych zasad da możliwość, by witryna była dobrze wypozycjonowana i Goście w łatwy sposób mogli na nią natrafić, skutkiem tego będą przyjazdy do hotelu.

6 zasad wypozycjonowania witryny internetowej:
  • Teksty
  • Mobilność
  • Indeksowanie
  • Poprawny kod
  • Linki
  • Statystyki
Wysyłanie
Ocena
4.66 (os.: 41)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź