sobota 6 Czerwiec 2020

Jak z firmowego bloga pozyskiwać nowe kontakty?

Jak z firmowego bloga pozyskiwać nowe kontakty

Jak z firmowego bloga pozyskiwać nowe kontakty?

Firmowy blog to jest sposób na szkolenie potencjalnych klientów oraz sprowadzanie ruchu na stronę firmy. Blog to miejsce, gdzie skupia się uwaga osób zainteresowanych tematyką, w obszarze jakiej działa firma. Dlatego dobrze jest pomyśleć o wykorzystaniu strony do pozyskiwania nowych kontaktów pasujących do profilu firmy.

Od czego zatem zacząć?

Zaczniemy pozyskiwać kontakty i koniecznym jest zadbanie o to, aby odkrywali go coraz bardziej inni internauci. Jeżeli upewnimy się, iż nasz blog jest prosty do odnalezienia w Internecie oraz generuje zadowalający ruch, będzie możliwość przejścia do pozyskiwania kontaktów.

Według tych zasad warto działać:

1. Regularność oraz wysoka jakość

Konsekwentna oraz regularna publikacja treści ma wpływ na ilość zapisów, gdzie statystycznie firmy,  publikujące minimum jeden wpis tygodniowo, generują dwa razy więcej nowych kontaktów, aniżeli firmy publikujące jeden wpis co miesiąc.

Oczywiście, częstotliwość jest tutaj niezwykle istotna, jak i jakość publikowanych treści. Nie można zwiększyć tempa publikacji kosztem jakości.

 2. Sugerować zapisanie na newsletter

Zainteresowani czytelnicy to ruch na stronie. Teraz, jeżeli odwiedzający nie odnajdzie możliwości zapisu na newsletter, to cała nasza praca pójdzie na marne, dlatego najłatwiej jest korzystać z dwóch formularzy zapisu. Jednego umieszcza się na stałe w nagłówku bloga albo w pasku bocznym.

Drugim będzie pop-up, czyli wyświetlany anonimowym użytkownikom,  z jednej strony zyskuje się nowe kontakty, z drugiej zaś nie prosi o zapis osoby będącej już w bazie.

 3. Utworzenie specjalnego landing page z formularzem zapisu.

Ważne jest skoncentrowanie uwagi użytkownika na podejmowaniu akcji, jest dla nas kluczowe we wszystkich procesach marketingowych, zaś landing page w tym przypadku, to doskonałe rozwiązanie.

Znakomitym pomysłem jest stworzenie dedykowanego landing page’a pod zapis  na newsletter kierując osoby z najróżniejszych miejsc, czy kanałów komunikacji – skupia się ich uwagę na danym działaniu, czyli zapisaniu się w formularzu.

 4. Dodawanie zapisu na newsletter z bloga w innych formularzach.

Z pewnością na witrynie internetowej firmy posiada się jakiś formularz. Prawdopodobnie również i na portalu społecznościowym. Dobrze jest w każdym z nich umieścić prosty checkbox: „Subskrybuj blog Marketing Automation”.

Blog da nam możliwość zbudowania relacji z nowym potencjalnym klientem. Przykładowo – jeżeli pozyskane zostały jego dane, przy okazji publikacji ebook’a, to na bank zachęcą go treści zamieszczane na blogu, a tak zyska się lojalnego klienta.

5. Wykorzystać potencjał e-mail marketingu.

@ Marketing może wspomóc blog na dwa sposoby. W pierwszym z nich korzyść stanie się obopólna. Chodzi rzecz jasna o połączenie programu Lead Nurturing, z artykułami dostępnymi na blogu. W samej wiadomości @ zachęca się odbiorcę oraz kieruje na blog, na którym uzyskuje on dostęp do treści w pełnym wymiarze.

Drugi wariant to realizowanie danych wysyłek, w oparciu o preferencje czytelników. W systemach Marketing Automation można wysyłać do nich treści odpowiadające dowolnym profilom.

Jak oceniasz ten wpis?
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.53 (os.: 36)

0 opinie

Zostaw odpowiedź

Jak z firmowego bloga pozyskiwać nowe kontakty?

przez: Przemysław Zieliński przeczytasz w: 2 min
0