poniedziałek 6 grudnia 2021

Organizowanie spotkań dużym potencjałem dla gospodarki

Organizowanie spotkań dużym potencjałem dla gospodarki

Za nami jest już Meetings Week Poland 2016. Już w trakcie pierwsze dnia został opublikowany ciekawy raport na jednej z konferencji – „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2016”. A to wszystko dzięki Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej. Z resztą dokument ten został przygotowany już po raz siódmy.

Raport ten ma niezwykle ważne znaczenie, ponieważ pokazuje jak ważną rolę pełnią spotkania w rozwój gospodarki w Polsce.

Dokument ten byłby niemożliwy do wykonania gdyby nie współpraca z wieloma podmiotami. A mowa tu m.in. o regionalnych biurach marketingu miejsc, rekomendowanymi organizatorami kongresów i podróży motywacyjnych czy chociażby obiektami, a także uczelniami wyższymi.

Dzięki nim możliwy był zbiór niezbędnych informacji do raportu. W sumie można było przeanalizować ponad 33 tysiące spotkań wydarzeń, które odbyły się w czternastu województwach i wielu obiektach. I tak na jednym z wykresów możemy zauważyć, że np. w Krakowie w 2015 roku odbyło się wiele konferencji (68%), wydarzeń motywacyjnych (26%), wydarzeń korporacyjnych (3%) i targów (3%).

ilosc konferencji w krakowie

Autor samego raportu wskazuje, że te statystyki mówią nam jasno – dane pokazują, że gospodarka zyskała dzięki owym spotkaniom 1577,3 milion złotych.

W skali całego kraju powstało ponad 30 tysięcy nowych miejsc pracy. Na tym nie poprzestajemy, ponieważ do 2021 roku zostało już zaplanowanych ponad 150 międzynarodowych konferencji. Autor podkreśla także stawienie się około 7 milionów uczestników spotkań w 2015 roku.

Równie ciekawie wygląda tabela, w której to możemy zanalizować, w którym to województwie odbywa się tych spotkań najwięcej, a w którym najmniej. Nie zdziwi nas z pewnością pierwsze miejsce, które zajmuje województwo mazowieckie, w którym to odbyło się ponad 13 tysięcy spotkań (39%).

Na drugim miejscu znajduje się województwo małopolskie – ponad 5500 spotkań (16%). Na trzecim miejscu uplasowało się województwo pomorskie – 3335 spotkań (10%).

Są również województwa, które słabo radzą sobie w tym zakresie, a są to chociażby województwo lubuskie czy opolskie, w których to nie odbyło się ani jedno spotkanie.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź