poniedziałek 6 grudnia 2021

Parking płatny, czy bezpłatny?

parking hotelowy

Parking płatny, czy bezpłatny?

Pewnie za wiele osób nie zastanawia się nad opłatami parkingu dla swojego samochodu, rezerwując noclegi w hotelu, dopóki nie przyjdzie mu zapłacić za tą usługę.

Po sprawdzeniu jak wiele hoteli oferuje bezpłatny parking, wyszło mniej więcej, że połowa placówek wypoczynkowych proponuje tą usługę swoim gościom, jako darmową. Wyobraźmy sobie rzeczywiście, jak klienci postrzegają tą dodatkową opłatę, a także dlaczego opłaca się dołączyć usługę parkingowa do listy gratisów oferowanych przez hotel.

Według niektórych cenników, są obiekty noclegowe, które życzą sobie za dobę od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu złotych za dobę, za samo przechowanie samochodu, na strzeżonym parkingu. Niestety, ale kwota wydaje się być kosmiczna. W końcu klienci już opłacają dobę hotelową, często również zakupują posiłki w restauracji znajdującej się w placówce. Dlatego wydaje się być dość naturalnym odruchem, żeby klient miał możliwość bezpłatnego parkowania.

Jeśli do właściciela obiektu nie przemawiają żadne obyczajowe lub kulturalne czynniki za tym, aby uczynić swój parking dla gości bezpłatnym, to może powinni skupić się na ekonomicznych powodach. Gratisowe miejsce parkingowe można potraktować z powodzeniem, jako zachętę klienta do skorzystania z oferty hotelu. W końcu klienci bardzo uwielbiają wszelkiego rodzaju gratis. Mają oni również poczucie kontroli wydawanych przez siebie pieniędzy. Wolą wydać tą sumę, a nawet nieco większą, na przykład na dobry obiad, lub zabiegi spa.

Jakby nie patrzeć, dając gratis, obiekt noclegowy może zyskać na tym jeszcze więcej.

Klient, który przyjeżdża do np.: hotelu bez wcześniejszej opłaty, może czuć się zniesmaczony, że na samym wejściu, jeszcze bez obejrzenia pokoju, będzie musiał zapłacić za miejsce parkingowe.

Pamiętajmy, że klient przyjechał po to, by wypocząć, a nie już na samym początku wydawał mnóstwo pieniędzy, za coś czego nawet nie poczuje. Taka niemiła niespodzianka na samym początku pobytu klienta, może go bardzo negatywnie nastroić, przez to w odwecie nie będzie korzystał z żadnych dodatkowych usług, by nie dać zarobić obiektowi noclegowemu.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź