poniedziałek 6 grudnia 2021

Piramida potrzeb dla obiektu noclegowego

Piramida potrzeb dla obiektu noclegowego

Czy słyszałeś może kiedykolwiek o piramidzie potrzeb dla biznesu? Jeśli, nie – to najwyższa pora, żebyś to zrobił. Dzięki temu dowiesz się co tak naprawdę jest najważniejsze w Twoim biznesie i wcale nie na pierwszym miejscu znajdują się pieniądze lub sukces. Ale zacznijmy od samego początku.

Pionierem takiego toku myślenia był Amerykanin Chip Conley. Wbrew pozorom nie zajmował się on po prostu myśleniem nad nową filozofią biznesu, ale do wszystkiego doszedł w praktyce. Zaczęło się od tego, że upatrzył sobie hotelik, który nadawał się wyłącznie do remontu. Było to dokładnie w 1987 roku. Mimo wszystko stwierdził, że go odrestauruje i uczyni z niego jeden z najbardziej przytulnych hoteli w okolicy. Jak powiedział, tak zrobił, chociaż trwało to przez wiele lat.

Jego miejsce zasłynęło niesamowitym podejściem do klienta. Każdy, kto się u niego zatrzymywał, czuł się jak u siebie w domu. Prawdziwa rodzinna atmosfera przyczyniła się do tego, że właściciel odniósł sukces, a tym samym doszedł do liczby 40 hoteli o identycznym charakterze.

Gdy w 2001 roku trafił na ciekawą książkę Maslowa, w której autor zajął się hierarchią potrzeb, sam Chip Conley zajął się opracowywaniem własnej piramidy. I tu ku zaskoczeniu wielu osób, na pierwszym miejscu piramidy pojawił się nie Sukces, ale Przetrwanie. Sukces zajął dopiero drugie miejsce. Zaś na  trzecim miejscu znalazła się Transformacja.  Jest to niezwykle ważny element biznesu, który opiera się na wypracowaniu szczególnych kontaktów ze swoimi klientami.

Niestety żyjemy w czasach, że klient jest traktowany jak z automatu. To w niewielkich sklepikach spożywczych takie osoby mogą uciąć sobie miłą pogawędkę ze sprzedawcą. Natomiast w marketach idzie się na ilość, a nie na jakość.

A klienci jednak wolą korzystać z usług lub kupować produkty tam, gdzie zostaną dobrze obsłużeni.

Dzięki klientom możemy dowiedzieć się w jakim celu powinniśmy zwierzać. Idąc na przekór współczesnym trendom, można wypracować sobie stałą, ale za to zadowoloną bazę klientów.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź