czwartek 4 Czerwiec 2020

13 Mitów, które dotyczą Content Marketingu

13-Mitow-ktore dotycza-Content-Marketingu

mit 1

Najistotniejsze Contnent Marketing – Jest ważny, ale nie najważniejszy. Oczywiście w Polsce to jedna z bardzo dobrze rozwijających się dziedzin, pozwalająca zwiększyć sprzedaż, a także odwiedziny serwisu.

mit 2

Prawidłowy Content pozwala na wysoki rank – nie zawsze, ponieważ nie może on rankować samoistnie. Bez dodania odpowiednich linków zostawionych przez użytkowników, nie jest to pełna procedura.

mit3

Istotna jest długość artykuł – teoretycznie dla Google nie ma znaczenia długość artykułu. Ale o wiele większe znaczenie ma już na przykład to, jak dany artykuł odbierają użytkownicy. Czasami króciutki tekst przyniesie dużo większą liczbę odwiedzin.

mit4

Nie można duplikować tekstu – nie do końca jest to prawdą. Lepiej oczywiście mimo wszystko nie doprowadzać do duplikacji treści, jednak jeśli nie jest ona intencjonalna, to nie powinno to zaszkodzić serwisowi.

mit5

Treści na stronie trzeba co jakość czas aktualizować – tu już nie od dziś wiadomo, że istotna jest jakość, a nie ilość. W związku z tym, aktualizacja nie ma znaczenia na pozycję strony w wyszukiwarkach.

mit6

Lokalizacja linku nie odgrywa żadnej roli przy pozycjonowaniu – okazuje się, że lokalizacja linku odgrywa kluczową rolę w SEO. Dzieje się to na zasadzie first link count. To od pierwszego linka najwięcej będzie zależało.

mit7

Na stronie głównej trzeba umieścić bardzo dużo treści – to również jest nieprawdą, ponieważ na stronie Głównej nawet wcale nie musi znajdować się żaden tekst. Wystarczy, że w pierwszej kolejności ma się dobrze rozwinięte linkowanie wewnętrze, a to już dobrze prorokuje na user expirience. Można tutaj skorzystać z testu Kruga.

mit8

Co jest ważniejsze, jakość czy ilość treści na serwisie? – Oczywiście bez dwóch zdań – należy postawić na jakość. Google bez żadnego problemu rozpoznaje tak zwane farmy treści, w związku z tym najlepiej jest tworzyć treści pod użytkowników. Ważne są realne odwiedziny realnych użytkowników na stronie.

mit9

Nie ma sensu zajmować się infografikami – okazuje się, że dają bardzo dużo w pozytywnym pozycjonowaniu.

mit10

Trzeba dawać jak najwięcej słów kluczowych na stronę – niestety ale za duża ilość i sztuczne wplecienie słów kluczowych powoduje spamowanie serwisu. Ponadto żaden użytkownik nie chce czytać treści na stronie, jeśli co chwilę pojawiają się tak słowa kluczowe nie dające się zrozumieć.

mit11

Firma nie potrzebuje bloga – tutaj można polemizować. Mianowicie blog może okazać się pomocny w znalezieniu konkretnej firmy, a także wykazaniem zainteresowania treściami wstawianymi przez tą firmę. Jednak nie można takich treści tworzyć na siłę, w sposób sztuczny.

mit12

Najlepiej jest skupić się wyłącznie na filmach wideo – rzeczywiście są one bardzo pomocne w rankowaniu, ale lepiej kierować się nimi jako dodatek. Oczywiście filmy muszą zawierać dobre Tagi, a także powinny zostać zoptymalizowane, by dobrze rankowało w serpach.

mit13

Testy A/B są szkodliwe – Dzięki tym testom można zachować komunikację z użytkownikami

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.44 (os.: 41)

0 opinie

Zostaw odpowiedź

13 Mitów, które dotyczą Content Marketingu

przez: Przemysław Zieliński przeczytasz w: 2 min
0