sobota 30 Maj 2020

11 Mitów, które dotyczą rankingu

11-mitow-ktore-dotycza-rankingu

mit 1

Nie potrzebuje niczego więcej, oprócz rankingu – Okazuje się, że rzeczywiście niektóre frazy wygenerują miejsce w top10, ale nie oznacza to wcale, że przełoży się to na efektywną sprzedaż lub ruch na stronie.

mit 2

Rankingi w Google są identyczne w każdym miejscu – warto przypomnieć sobie o geolokalizacji. Ponadto w chwili obecnej Goggole skupia się na wynikach lokalnych.

mit3

Najważniejszym zadaniem jest znalezienie się na pierwszej pozycji – to nie jest takie istotne, ponieważ wszystko zależy dla jakich słów kluczowych jest dana pozycja i czy rzeczywiście daje to efekty. Najlepiej zatem skupić się na ROI.

mit4

Powinno się rankować na jak największą liczbę fraz – jest to nierealne, aby wypozycjonować jeden serwis na kilkadziesiąt słów kluczowych. Najlepiej jest się skoncentrować tylko na kilku z nich, które są najbardziej opłacalne i najbardziej trafne.

mit5

Sukcesem będzie znalezienie się na pierwszej stronie podczas wyszukiwania przez Google – teoretycznie wszystko się zgadza, ale nie jest to złota zasada dla wszystkich branż.

mit6

Efektywniejsze rankowanie w wyszukiwarce przynoszą wytłuszczone frazy – nie ma na to żadnego znaczenia, ponieważ jest to wyłącznie ozdobnik, który nie ma wpływu na SEO.

mit7

Na rank w wynikach wyszukiwania mają wpływ Social Media – nie mają one bezpośredniego wpływu na ranking, ale pośrednio zwiększają ruch na stronie wzmacniając zaufanie użytkowników do serwisu.

mit8

Sygnały Social Media przyczyniają się do wykonania linków zwrotnych – jednak nie powinno się określać linków zastosowanych w Social Media jako linki zwrotne. Ale rzeczywiście te linki mają pośredni wpływ na większy rank w wynikach lokalnych.

mit9

Google Plus nie ma znaczenia w pozycjonowaniu serwisu – w dużej mierze można zgodzić się z tym stwierdzeniem. Rzeczywiście Google Plus nie jest w Polsce zbyt popularny. Zwykle strony G+ pojawiają się w mapkach lokalnych.

mit10

Nie ma możliwości, by nowe strony dobrze zostały wypozycjonowane – okazuje się, że mają one nawet większe szanse na lepszy rank. Oczywiście, jeśli nie zostaną podlinkowane wewnątrz serwisu to prędzej czy później trafią bardzo nisko.

mit11

Jeśli strona znajduje się na pierwszym miejscu, to już nie trzeba nic robić – gdy już skończyła się walka o zdobycie tego pierwszego miejsca, to trzeba podjąć kolejną walkę o jego utrzymanie. Niestety ale z pozycjonowaniem jest tak, że trzeba ciągle dbać o użytkowników.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.7 (os.: 46)

0 opinie

Zostaw odpowiedź