sobota 30 Maj 2020

18 Mitów, które dotyczą link bulding’u

18 Mitów, które dotyczą link bulding’u

mit 1

Ling Bulding nie ma już zastosowania – okazuje się, że przecież bez linków do serwisów nie można w ogóle wypozycjonować strony.

mit 2

Linkowanie odeszło do lamusa, trzeba skupić się na co-citation – ta technika nie ma swojego odpowiednika w polskim języku. Jednak chodzi najprościej tłumacząc chodzi tutaj po prostu wspominanie nazwy serwisu, bez podawania jego linku, miałoby także pozycjonować tenże serwis.

mit3

Czy liczy się ilość linków, czy ich jakość – Według różnych teroii linkiem jakościowym jest ten, który zgadza się z tematyką linkowanego serwisu. W takim razie trzeba zdecydowanie postawić na jakość. Inaczej liczba obojętnie jakich linków może mocno zaszkodzić serwisowi.

mit4

Nie powinno stosować się bloga w poddomenie – nie ma tutaj jednoznacznego potwierdzenia, że jest to prawda. Ponieważ jeśli tematyka na blogu zgadza się z tematyką prowadzonej strony, to blog powinien być trzymany w katalogu. Wszystko zależy od tego czy będzie on dopracowany.

mit5

Nie powinno się kupować płatne linki – rzeczywiście to działanie może okazać się szkodliwe. Ale nie zawsze tak musi być. W końcu Google zastrzega sobie, że za płatne linki można dostać bana. Aczkolwiek istnieją metody, by zatuszować to i upozorować płatny link na taki, który nie jest płatny.

mit6

Linki zwrotne są sobie równoznaczne – okazuje się, że nie mają takiej samej wartości. Najbardziej wartościowe linki są te, które posiadają powiązanie z linkowanym serwisem. Także należy zadbac o to, żeby tematyka się zgadzała.

mit7

Nie powinno się stosować linku Nofollow – rzeczywiście działanie takich linków może być szkodliwe, ale wcale nie musi. Przede wszystkim, dotyczy to nadmiaru takich linków, co może stać się podstawą dla SQT. Warto jednak zdobywać takie linki z głową, ponieważ pomagają one zwiększyć ruch na stronie.

mit8

Linki Nofollow nie mają żadnej wartości – mają, i to nawet bardzo dużą. Bez nich nie da się prawidłowo zbudować profilu linków. Są niezwykle istotne dla zwiększenia ruchu na stronie, a także zaangażowania użytkownika. Ponadto wspierają sterowanie przepływem PageRanku do strony, która jest właśnie pozycjonowana.

mit9

Stosowanie Anchorów jest szkodliwe – rzeczywiście tak może być, ale wcale nie musi. Jeśli pozycjoner potrafi się nimi posługiwać umiejętnie, to mogą przynieść wiele możliwości, ale nie można ich nadużywać.

mit10

Guestposting już nie ma znaczenia – okazuje się, że może to być bardzo pomoce i wspomaga obopólnie wzrost liczby odwiedzin na stronie.

mit11

Należy skupić się na linkach zwrotnych – akurat takie działanie już dawno odeszło do lamusa. Ponieważ takie linki zwrotne są bardziej szkodliwe niż budujące dobrą pozycję w sieci.

mit12

Linki site-wide są bezpieczne – niestety ich zastosowanie, szczególnie gdy posiadają anchor, może okazać się bardzo szkodliwe.

mit13

Link Buliding jest szkodliwy – wszystko będzie zależało od taktyki, czy będzie ona przemyślana czy rzeczywiście działa się po omacku.

mit14

Szkodliwe jest dla serwisu szybki wzrost linków – tutaj znowu najwięcej będzie zależało od strategii. Google nie stawia tutaj konkretnych limitów, ale pewnie najwięcej zależy od jakości linków. Duża liczba linków bezwartościowych w krótkim czasie może podejść już pod spam.

mit15

Komentarze na blogach, a także linki umieszczane na forach, są szkodliwe – Komentowanie oczywiście wymaga konkretnego przemyślenia. Można umieszczać linki prowadzące wyłącznie do strony głównej.

mit16

Google nie śledzi linków nofollow – nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Według jednej kwestii można powiedzieć, że Google podąża za takimi linkami, ale według innych taki proces nie ma miejsca.

mit17

Jeśli nie ma linków do serwisu, to nie zachodzi pozycjonowanie – mowa jest o typowym co-citation – jest to budowanie wartości strony, bez udostępniania linków. Bardziej to podchodzi pod marketing, reklamę serwisu, niż pozycjonowanie.

mit18

Płatne katalogi są szkodliwe – rzeczywiście wiele z nich nie przynosi żadnych korzyści, ale inne mogą pomóc w SEO. Jeśli znajdzie się konkretne katalogi i się je umiejętnie wykorzysta, to można mieć z tego tytułu określone sukcesy. Oczywiście nie tylko na katalogach świat się kończy.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.57 (os.: 44)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź