piątek 22 września 2023

Czy budowa domu z własnego projektu jest bardziej bezpieczna od tego z gotowca?

Czy budowa domu z własnego projektu jest bardziej bezpieczna od tego z gotowca?

Czy budowa domu z własnego projektu jest bardziej bezpieczna od tego z gotowca?

Każdy chcąc zbudować dom, zostaje zmuszony do podjęcia bardzo ważnej decyzji, ponieważ jest to przeważnie na całe życie. Bryłę domu raczej w stopniu ograniczonym można zmienić, wręcz bardziej wskazane jest jedynie nanoszenie modyfikacji, które często wiążą się z wysokimi kosztami. Dobrze należy przemyśleć już na starcie, jak chcemy, by nasz dom wyglądał i czym się charakteryzował. Projekt powinien zostać także dopasowany do miejscowych warunków zagospodarowania i gruntu, jakim dysponujemy.

Każde podjęcie decyzji ma swoje plusy i minusy. Przykładem może być lokalizacja domu przy drodze. Zimą będzie mniej odśnieżania, jednak doskwierający hałas może być bardziej doskwierający. Podobnie kwestia wygląda z wyborem pomiędzy gotowym projektem a przygotowanym indywidualnie pod klienta. Większość decydując się na budowę domu, z wykorzystaniem gotowego projektu docenia głównie:

  • przemyślany układ pomieszczeń,
  • wizualizacja pomieszczeń i bryły budynku,
  • kosztorys,
  • możliwość wprowadzenia niewielkich zmian projektowych,
  • opinie dotyczące wybranego projektu, wystawione przez osoby już, które wybudowały wcześniej dom — dostępne w internecie,
  • niski koszt projektu.

Budowa domu z gotowego projektu jest znacznie bezpieczniejsza niż korzystanie z własnego. Gotowce są przemyślane i odpowiednio skosztorysowane przez architektów. Tutaj już na etapie inwestycji można dowiedzieć się, czy będzie nas stać na budowę danego domu. Gotowiec jest też tańszy od indywidualnie opracowywanych na zlecenie planów. Spora ilość projektów dostępnych na rynku daje możliwość znalezienia co najmniej kilku spełniających nasze oczekiwania. Gdzie je znaleźć? Głównie na stronach pracowni architektonicznych.

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź