sobota 24 września 2022

Czy dobrze jest wynająć mieszkanie studentom?

Czy dobrze jest wynająć mieszkanie studentom?

Czy dobrze jest wynająć mieszkanie studentom?

Duże grono właścicieli nieruchomości na wynajem myśli nad wynajmem mieszkania studentom. Niby studenci kojarzą się z nieposzanowaniem najmowanego mieszkania, czy dbania o porządek, zalegania z opłatami i zachowuje się prowokująco. Zadajmy sobie pytanie, czy tak jest faktycznie i czy może jednak warto wynająć mieszkanie studentowi?

To zależy, bo można znaleźć wiele argumentów przemawiających na plus dla studentów, ponieważ to są jedynie stereotypy. Wynajem im może się okazać właśnie złotym strzałem.

Długotrwały zarobek na wynajmie lokalu studentom

Nauka na uczelni trwa minimum trzy lata, jednak studenci studiujący w dużych miastach chcą najczęściej pozostać w nim na dłużej.

Założywszy, że wszystko poukłada się pomyślnie, to wynajem mieszkania będzie miał miejsce przez cały ich okres kształcenia. Młodzi często też decydują się po studiach na pozostanie w mieście, co wiąże się z przedłużeniem najmu mieszkania na kolejne miesiące, jak nie lata.

Niski koszt wykończenia mieszkań dla studentów

Właściciel w chwili podejmowania decyzji o aranżacji, powinien odpowiedzieć sobie na pytanie kogo chce mieć za najemcę. Każdy z różnych typów najemców ma inne potrzeby, w związku z czym koniecznym jest o spełnienie niepisanych założeń standardu i tym samym utrzymanie najemcy jak najdłużej przy wynajmie.

Mieszkania dla studenta nie stanowią dużej inwestycji. Studenci nie posiadają „grubych” portfeli, przez co też nie mają zbyt dużych oczekiwań. Wystarczające będzie podstawowe wyposażenie pokoju i kuchni. Nie oznacza to dla studentów, by wynajmowali mieszkania w wystrój PRL lub gorszym. Studenci również lubią czystość i porządek.

Im większy lokal tym bardziej atrakcyjniejszy dla studenta

Największą popularnością cieszą się kawalerki i 2-pokojowe mieszkania wśród najemców. Większe mieszkania będzie trudniej w prawdzie wynająć i tutaj bardzo dobrze sprawdzi się najem takiego mieszkania studentom. Inwestując w zamki, do każdego z pokoi oddzielnie, można mieszkanie wynająć większej grupie, a co za tym idzie, więcej na tym zarobić.

Student w mieszkaniu a pewność wynajmu

Studenci bardzo często chcą w okresie letnim, pomimo wielkiej chęci wynajmowania mieszkania, zawiesić płatność za najem. Wówczas od czerwca do sierpnia mieszkanie można pozostawić puste lub wynajmować je w ramach krótkoterminowego najmu przyjezdnym. Ma to rację bytu zwłaszcza w większych miastach takich jak Warszawa, czy Kraków, ale można to wykorzystać także i w Olsztynie.

Podsumowując, wynajem lokalu studentom stanowi znakomitą inwestycję dla tych, którzy nie chcą zbytnio doinwestować mieszkania pod najem i chcą mieć najemcę na dłużej. Ewentualnie w okresie wakacyjnym nająć je krótkoterminowo potencjalnym odwiedzającym.

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź