środa 29 listopada 2023

Ranking warszawskich dzielnic, Ursynów poza podium

Ranking warszawskich dzielnic

Ranking warszawskich dzielnic, gdzie Wola jest na podium, a Ursynów poza nim

Nie da się ukryć, iż w Warszawie można wiele rzeczy zrobić. Każdy chcąc przenieść się do niej, musi zmierzyć się z wyzwaniem. Sprawdźcie, gdzie nasi użytkownicy znajdują dla siebie nieruchomość w Stolicy.

Ranking dzielnic w Warszawie

Warszawę można podzielić na 18 dzielnic. Różni je wielkość, gęstość zaludnienia, tereny zielone i udogodnienia dla mieszkańców. Stworzyliśmy ranking popularności, na bazie odsłon listingów w naszym serwisie.

18. Rembertów

Jest to zielona dzielnica zlokalizowana z dala od miejskiego gwaru. Może się wydawać, że to dobre miejsce do zamieszkania. Niestety ta dzielnica cieszy się najmniejszym zainteresowaniem użytkowników serwisu Morizon.pl. Na pewno dojazd nie jest tutaj za dobry, ponieważ najszybszym środkiem transportu jest SKM – do Centrum jedzie się 20 minut. Samochodem dojazd zajmuje już 25 minut, o ile nie trafi się korek.

17. Wesoła

Wesoła jest dzielnica zlokalizowana na samych obrzeżach. Nie jest nią zainteresowanych zbyt wiele osób. Ceny domów i mieszkań są tutaj znacznie tańsze niż w centrum, jednak i to nie zachęca potencjalnych nabywców. SKM można dojechać do Centrum w około 20 minut.

16. Włochy

Włochy są bardzo fajna dzielnica, gdzie głównie mamy niską willową zabudowę. Poza tym deweloperzy stawiają swoje inwestycje budowlane. Dzielnica posiada sporo zieleni i terenów rekreacyjnych. Niedługo będzie tutaj dochodziło już metro, a póki co jest wiele autobusów, tramwajów oraz SKM i WKD. Do Śródmieścia dojedzie się stąd w 15 minut. Niestety w dzielnicy panuje też dość spory hałas – niedaleko znajduje się lotnisko Okęcie.

15. Praga Północ

Praga północ postrzegana była przez wiele lat jako zaniedbana i niebezpieczna. Teraz znaleźć można tam wiele odnowionych kamienic i ulic, a także sporo nowych inwestycji. Na uwagę zasługuje tutaj dobrze rozwinięta komunikacja – metro, tramwaje, autobusy oraz ścieżki rowerowe. Wiele znajdzie się tutaj też restauracji, atrakcji kulturalnych i nie tylko.

14. Ursus

Ursus stał się ostatnio jedna z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Dzieje się tutaj sporo – inwestycje mieszkaniowe. Mieszka tutaj już około 60 000 osób. Stosunkowo mieszkania są tutaj tanie, sporo jest terenów zielonych i łatwy dojazd do wielu biznesowych punktów. Minusem jest spora ilość korków. Przyczyniają się do tego nowe zamknięte osiedla. Uciążliwy może być również hałas od strony lotniska.

13. Wawer

Wawer jest odpowiedni dla osób, które cenią sobie spokój. Nazywany Zielonymi Płucami Warszawy jest ostatnio zabudowywany przez deweloperów. Komunikacja jest tutaj niestety nadal słaba, ponieważ jedynie są autobusy i SKM – dojazd do Centrum w 30 minut. Za to znajdzie się tutaj wiele placów zabaw i terenów zielonych – jest tutaj niewielki ruch.

12. Targówek

Targówek jest głównie kojarzony z blokami z wielkiej płyty. Od Centrum jest oddalony o około 8 kilometrów, co było jeszcze niedawno minusem dla tej dzielnicy, jednak teraz juz stad jeździ metro, więc jej wartość znacznie się poprawiła. Można znaleźć tutaj wiele parków i zielonych skwerów oraz żłobków, przedszkoli i szkół.

11. Ochota

Głównymi zaletami tej dzielnicy z pewnością są Park Szczęśliwicki oraz bliskość do Śródmieścia. Świetnie skomunikowana jest ze Śródmieściem tramwajami i autobusami. Oświata, przedszkola, baza gastronomiczna i kulturalna są na bardzo dobrym poziomie. Niestety nie cieszy się za dużą popularnością, ze względu na spore zagęszczenie ludności, przez co ulice są w godzinach szczytu dość zakorkowane, a środki komunikacji zatłoczone.

10. Żoliborz

Na Żoliborzu chciałabym zamieszkać wiele osób. Dobra komunikacja – 2 stacje metra, autobusy i tramwaje – dość dobra baza gastronomiczna i sporo atrakcji kulturalnych, wysoki poziom edukacji, spora ilość żłobków i przedszkoli. Wszystko to wpływa na plus, ale są i minusy. Jak spora wadę można tutaj zaliczyć na pewno wysokie ceny mieszkań i problem z miejscami parkingowymi.

9. Białołęka

Białołęka jest zainteresowanych wiele osób. Jest to jedna z największych dzielnic Warszawy. W jej skład wchodzą: Nowodwory, Tarchomin, Henryków, Dąbrówka Szlachecka, Choszczówka, Białołęka Dworska, Szamocin, Kobiałka, Brzeziny oraz Grodzisk. Nabywcy znajdą tutaj niskie ceny, rozwijająca się dzielnica, młoda społeczność oraz sporo nowych inwestycji.

8. Bemowo

Bemowo jest dobre dla singli, rodzin i osób starszych. Jest tutaj sporo zielonych terenów zajmujących praktycznie 50 procent powierzchni oraz placów zabaw. Komunikacja działa sprawnie – autobusy, tramwaje i metro (w przyszłości).

7. Bielany

Bielany są różnorodne dzielnica. Znajduje się tutaj niska, kameralna zabudowa. Komunikacja z Centrum jest bardzo dobra – metro, tramwaje i autobusy. Sam w sobie region jest bardzo zielony – Rezerwat Przyrody Las Bielański, Park Olszyna, Park Kępa Potocka, Park imienia Herberta.

6. Wilanów

Wilanów jest porównywany w przypadku cen mieszkań do Żoliborza. Z reguły znaleźć można tutaj młodych mieszkańców oraz rodziny z dziećmi. Cisza, spokój, sporo udogodnień dla dzieci i nowoczesna okolica przyciągają. Niestety komunikacja miejska tutaj kuleje i jest słaby dojazd do Centrum miasta.

5. Praga Południe

Praga Południe rozwija się ostatnio dość szybko. Znaleźć można tutaj i 100-letnie kamienice, ale i nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Zielone ulice, bary, restauracje – miłośnicy nocnego życia poczują się jak w raju. Park Skaryszewski jest jednym z najpiękniejszych zielonych terenów w Warszawie. Znane są także plaża poniatowka oraz Stadion Narodowy.

4. Ursynów

Ursynów długo był młodą dzielnicą, zamieszkiwaną przez dziennikarzy, naukowców i znane osobowości. Teraz jest sporo ofert z rynku wtórnego w wysokich blokach mieszkalnych, ale i znaleźć można domy jednorodzinne. Komunikacja jest tutaj dobra – metro, autobusy. Las Kabacki, szkoły, przedszkola, centra handlowe, kina i bliskość trasy ekspresowej S2 stanowią spory plus dla Ursynowa. Minusem jest tutaj hałas ze strony Okęcia.

Ranking najpopularniejsze dzielnice warszawyNajpopularniejsze: Ranking warszawskich dzielnic

3. Wola

Wola jest jako trzecia. Dynamiczny rozwój dzielnicy, sporo nowych inwestycji, biurowców, barów, restauracji, metro – wszystko to sprawia, że chce się tutaj zamieszkać. Dzielnica ma sporo przedszkoli, żłobków i szkół, więc odnajdą się tutaj dobrze rodziny z dziećmi. Niestety minusem jest spory hałas powodowany przez ruch uliczny i korki. Do tego wszystkiego same mieszkania nie są też tanie.

2. Mokotów

Mokotów zamieszkiwany jest przez około 15 procent ludności Warszawy. Jest to różnorodna dzielnica – sporo zieleni, parków miejskich, wieżowców z wielkiej płyty oraz willowych ambasad. Do nabycia mieszkania w tej dzielnicy skłania dobra komunikacja, duża ilość lokali gastronomicznych oraz spora oferta kulturalna. Ceny lokali mogą jednak niektórych zniechęcić.

1. Śródmieście

Śródmieście jest najpopularniejsza dzielnica wybierana przez ludzi. Świetna komunikacja z resztą Stolicy, sporo pociągów, metro, tramwaje i autobusy – dzienne i nocne – to spore ułatwienie. Wiele barów, restauracji, atrakcji kulturalnych, muzeów, galerii, kin i teatrów – nie da się tutaj nudzić. Niestety ceny mieszkań są tutaj najwyższe, ale naprawdę warto.

Najwyżej w rankingu znajdują się dzielnice centralne, dobrze skomunikowane i z bogata infrastruktura gastronomiczno-usługowa. Wielu chce być tam, gdzie coś się dzieje i jest szybki dojazd do pracy.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź