Dlaczego właściciele nieruchomości są sfrustrowani w chwili sprzedaży?

Co sprawia wśród sprzedających frustrację? Czy nikt ich nie rozumie? W jaki sposób realizuje się sprzedaż, która prowadzi do frustracji? Jak ominąć lub go opuścić?

Typowa sprzedaż

Pan Kowalski chcąc sprzedać nieruchomość, zawsze rozpocznie od sprawdzenia cen na portalach internetowych, mieszkań z okolicy. Na tym etapie nie jest jeszcze świadom tego, że większość z tych ofert została zawyżona i „wisi” w sieci od miesięcy. Wylicza cenę uśredniając i do niej dolicza koszta remontu oraz wyposażenia. Pozostawia też kilkunastotysięczny margines na negocjacje, które również są wliczone w cenę.

Po przejrzeniu innych ogłoszeń tworzy własną propozycję i tutaj rozpisuje się z reguły o sprzęcie AGD lub tylko umieszcza kilka lakonicznych zdań i byle jakie zdjęcia, czekając na odzew. Na pierwsze połączenia wprawdzie nie będzie musiał długo czekać, jednak będą to pośrednicy zainteresowani nawiązaniem z nim współpracy. Jednak dlaczego prywatni klienci nie kontaktują się z nim? Większość agentów będzie dzwoniła z informacją, że ma zainteresowanego nieruchomością klienta, a jedynie będzie chciała podpisać umowę. Co chwilę przychodzi nowy agent, spisuje z nim umowę, robi fotografie i znika, a klienta który był zainteresowany mieszkaniem jak nie było tak nie ma.

Wzrost frustracji

Właściciel będzie już po chwili zmęczony tymi ciągłymi prezentacjami, zawieraniem umów i negocjacją prowizji. Ów wycieczki zaczną go po prostu irytować. Niby z jednej strony nad jego propozycją pracuje sztab pośredników – tak naprawdę wielu z nim o niej nie pamięta nawet. Wszystko ciągnie się i ciągnie, klientów nie ma a agentów wielu. Co zatem zrobić by poprawić tę sytuację?

Możesz od razu zmodyfikować ogłoszenie i dodać w nim treść, że „pośrednikom dziękuję” i w razie czego – jeśli jakiś by do Ciebie zadzwonił – powiedzieć mu to samo. Ostatecznie usuwa ogłoszenia albo go już nie odświeża i jedynie czeka, ale na co? Czeka na klientów z agencji, z którymi zawarł już współpracę, jednak pośrednicy byli jedynie oglądającymi. Mijają miesiące, ktoś z agentów zadzwonił w celu obniżenia ceny, inni w ogóle się nie kontaktowali. Nagle nieruchomość się przypadkiem sprzedaje, ale poniżej ceny rynkowej. Wszystko to skutkuje sporymi stratami finansowymi, ponieważ czynsz i opłaty trzeba zrobić. Stres i frustracja swoje też zrobią.

Tak w skrócie wygląda sprzedaż większości nieruchomości. Te zdarzenia, które zostały opisane powyżej przyprawiają o ból głowy niejednego właściciela. Osoba sprzedająca, a zwłaszcza po raz pierwszy, musi mieć solidne wsparcie agenta, który wszystko za nią załatwi praktycznie. Przez cały czas współpracy powinieneś ufać swojemu pośrednikowi oraz widzieć efekty jego pracy. Przełoży się to w Twoje zadowolenie a w jego zaangażowanie w sprzedaż.

Rozwiązanie

Znajdź odpowiednią osobę, która pomoże Ci w sprzedaży 🙂

 

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *