czwartek 22 Kwiecień 2021

Jak podróżuje pokolenie X?

Jak podróżuje pokolenie X

Jak podróżuje pokolenie X?

Pokolenie X, to po prostu określenie przeznaczone dla grupy ludzi, którzy są urodzeni w drugiej połowie XX wieku. Jest to z pewnością jedno z najbardziej charakterystycznych pokoleń. Cechuje ich dojrzałość oraz zagubienie w chaosie, jaki podsuwa im współczesność. Poszukują oni odpowiedzi na nieraz trudne pytania, czy nawet poszukują sensu istnienia. Ma to wszystko także swoje odzwierciedlenie w ich kierunkach podróżniczych, które wybierają, jednak tutaj należy podkreślić, iż ich nonszalancki styl oraz niewidzialność ma możliwość zostać urozmaicona dzięki właśnie kierunkom wyjazdów.

To właśnie dzięki nim ich życie nabiera kolorów. Koniecznie przez to będzie należało lepiej poznać pokolenie X oraz dowiedzieć się, dlaczego tak po prawdzie poszukują własnych kierunków wyjazdowych na wakacje. 

Pokolenie X to jednostki, które urodziły się pomiędzy 1965, a 1980 rokiem. Ich najważniejszą cechą jest to, iż chcą zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Równowaga ta może jednak dość znacznie zostać zaburzona, ponieważ z reguły pokolenie X stawia przywiązanie do pracy zarobkowej na pierwszym miejscu.

Jest to związane z chwilą, kiedy wchodzili oni właśnie na rynek pracy, miało to miejsce w chwili kiedy było wiele zmian politycznych orz gospodarczych i to zmusiło ich do bycia dość elastycznym w stosunku do swoich obowiązków, które wynikają z posiadanej pracy.

Pokolenie to wkraczało na rynek właśnie w latach dziewięćdziesiątych, korzystając już z wolnego rynku.

Przełom nastąpił na pewno, kiedy miał miejsce rozwój informatyczny. Przypadał on na lata ich młodości, wówczas globalizacja dała możliwość na otwarcie horyzontów oraz lepsze poznanie otaczającego ich świata. Pokolenie X na pewno jest bardziej ukierunkowane na cel oraz dąży do wyższej wypłaty poświęcając nawet na to swój czas wolny. Stale poszukuje złotego środka. 

Czasy się zmieniają i tego jest świadom każdy z nas, nasz tryb życia oraz rynek ewaluują, nauka oraz technika się rozwijają. By zrobić odpowiednią karierę koniecznym będzie posiadanie odpowiednich cech, dopiero wówczas odniesie się oczekiwany sukces. Poszerzanie wiedzy należy dokonywać nieustannie, ponieważ to podnosi umiejętności.

Czy zatem pokolenie X jest w stanie się choć na chwilę oderwać od codzienności i nie odrzucić świata wykreowanego przez marketing oraz system? Czy może przez chwilę nabrać sił w miejscu wyjątkowym, spokojnym i niecodziennym? Cy ta grupa, która jest określana jako bezbarwna oraz poszukująca odpowiedni na trudne pytania jest w stanie dać się ponieść fantazji oraz wybrać miejsca swojego wypoczynku?

Nie wybierając tutaj wypoczynku oczywiście na kanapie u siebie w domu. Możliwości jest mnóstwo, podzielić będzie należało je na różne warianty, czyli wyjazdy, ciekawe wyzwania, czy doświadczenia i inne, które są traktowane przez nich zawsze priorytetowo. 

Gdzie podróżuje pokolenie X?

Na pewno nie da się ukryć, iż wyjazdy pokolenia X, to z reguły krótkie wycieczki albo weekendy spędzone poza miastem, choć nie tylko. Niestety będą one zawsze nieodłącznym elementem ich życia, jak również telefon albo laptop służbowy zabierany na „szybki” urlop. Nie daje to niestety możliwości pełnej regeneracji oraz odpoczynku od codzienności, jak i poznania wszystkich uroków danego miejsca, w którym się aktualnie przebywa. 

Kierunki wyjazdów są najróżniejsze. Przeważnie są to wyjazdy planowane razem z rodziną oraz dziećmi nad polskie morze, czy w góry, czasami zdarzają się i Mazury, czy popularne polskie miasta, w których można znaleźć ciekawe zabytki lub bogatą historię. Wspólne spędzanie czasu ma oczywiście wiele plusów, ponieważ jest nieodzownym elementem wspólnych doświadczeń, wspomnień oraz po prostu umacniają więzi rodzinne.

Takie wartości przekazane z pokolenia na pokolenie mają możliwość się utrwalić oraz zapewnić ich odtworzenie przez generację Y czy Z w ich dorosłym życiu.

Pokolenie X znaczną uwagę przywiązuje do tak zwanej turystyki sentymentalnej, mówiąc wprost – powrotu do korzeni, dzięki czemu mogą odwiedzać miejsca, które są im najbardziej bliskie.

Jako przykład można podać takie, które są bliskie ich przodkom, czy też pozwalają określić ich tożsamość. 

Wyjazdy zagraniczne także mają miejsce oczywiście w przypadku pokolenia X, jednak jest ich znacznie mniej niż u milenialsów. Dla tego pokolenia znaczenie odgrywa głównie ciekawy design, programy lojalnościowe oraz nie oczywistość. Lubią sprawdzone miejsca, takie gdzie w spokoju będą mieli możliwość spędzenia urlopu według własnych upodobań. Znaczna ich grupa stwierdzi zapewne, że nudą jest powracanie do miejsc, w których już byli, ale nie da się ukryć, iż każda podróż jest wyjątkowa, nawet jeżeli się wraca w jedno miejsce kilka razy.

Przeważnie jest w nim to coś za każdym razem, czego nie było się jeszcze w stanie wcześniej dojrzeć. Statystyczny polak z pokolenia X będzie liczył na relację jakości do ceny, autentyczności oraz tradycji. 

Rodziny z dziećmi bywa tak, iż to najczęściej dzieci wywierają presję na rodzicach, jeżeli chodzi o wybór kierunku podróży. Ma się wówczas do czynienia z pewnego rodzaju zderzeniem pokoleń, kiedy to na tradycję znaczący wpływ na nowoczesność oraz obowiązujące trendy. Należy stworzyć więc odpowiednia strategię komunikacji, jaka będzie niezwykle skuteczna także dla młodszych pokoleń. 

Na co będzie zwracało uwagę pokolenie X?

Jak podróżuje pokolenie X? Tworzą oni specyficzną grupę docelową, która ceni sobie tradycję oraz jakość. Wybrany obiekt noclegowy przez nich musi wyróżniać się zwłaszcza komfortem wypoczynku, dobrymi opiniami, odpowiednią lokalizacja oraz przemiłą obsługą. 

Poszukiwanie miejsc na odpoczynek odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest szukanie w Internecie, gdzie ma się możliwość dobrego poznania obiektu oraz zapoznania z ważnymi informacjami. Drugim jest szukanie miejsca przez pocztę pantoflową, ponieważ bazując na opiniach znajomych lub po prostu własnym doświadczeniu mogą oni wybrać odpowiednie miejsce na swój wypoczynek. Jak podróżuje pokolenie X i jak ja przyciągnąć?

O czym należy pamiętać dodając do swojej oferty, aby przyciągnąć do siebie osoby z pokolenia X?

  • ogromne znaczenie ma wysoka jakość oferowanego miejsca oraz komfort odpoczynku,
  • zaufanie do sprawdzonej marki, tutaj turyści z pokolenia X są zadowoleniu z pobytu, wówczas z całą pewnością będą wracali w późniejszych latach,
  • przywiązanie do tradycji, tutaj na pewno częściej będzie wybierany charakterystyczny góralski domek, gdzie jest widoczna tradycja, niż luksusowy hotel wraz z dużą ilością udogodnień,
  • pokolenie X jest podatne także na komunikaty reklamowe, więc wszelkie hasła reklamowe muszą ich zachęcać. Musisz przekazać, iż to właśnie ten obiekt jest najbardziej wyjątkowy, posiada bogatą tradycję oraz opinie. 

Osoby te uwielbiają podróżować jesienną porą. Dobrze będzie wspomnieć o najpopularniejszych kierunkach, w których się podróżuje jesienią w Polsce. 

Czy będzie więc szansa na to, aby statystyczny polak z pokolenia X zacznie wybierać inne kierunki podróży, niż te które są już przezeń sprawdzone? Niestety będzie to wielce mało prawdopodobne, ponieważ jak pamiętamy, każde nowe miejsce to ogrom nowych doświadczeń. Jak to powiedział św. Augustyn „Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”.

Jeśli ciekawi Ciebie jak podróżuje pokolenie Z odwiedź tę stronę.

Jak oceniasz artykuł?
Wysyłanie
Ocena
4.91 (os.: 11)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź