sobota 17 Kwiecień 2021

W jaki sposób wykazać kupującemu, by nie cena była priorytetem wyboru? 

W jaki sposób wykazać kupującemu, by nie cena była priorytetem wyboru? 

W jaki sposób wykazać kupującemu, by nie cena była priorytetem wyboru?

Myśląc, iż turyści kierują się głównie ceną w momencie wyboru noclegu, niestety  jesteś w błędzie. Nie da się ukryć, że jest to ważne kryterium, jednak nie najważniejsze. Możesz w bardzo łatwy sposób ich przekonać, iż za opcję noclegu w Twoim obiekcie jest to cena, którą warto jest zapłacić. W jaki sposób to zrobić?

Dość duża konkurencja panuje w branży turystycznej. By mieć możliwość dotarcia do klienta, należy wyróżnić albo wręcz zaoferować coś, czego nie posiadają inni. Jak więc przekonać turystów, aby byli przekonani, iż to właśnie u nas powinni wypoczywać? Jak pokazać zainteresowanym, że cena nie jest w ogóle tak znaczącą  wytyczną?

Można wypróbować kilka poniższych rozwiązań:

  • moc fotografii

Najlepiej jest od samego początku sprawić, iż spotkanie turysty z naszym obiektem będzie niecodzienne. Oprócz zaprezentowania podstawowych informacji, czyli opisu wyposażenia pokoi, cennika oraz wszelkich udogodnień, należy się postarać pokazać zainteresowanym, jak piękne miejsce mogą oni właśnie odwiedzić. Najłatwiejszy sposób, to pokazanie tego wszystkiego na zdjeciach. Profesjonalne wykonanie zdjęć, gdzie są przedstawione wszystkie atuty apartamentów oraz pokoi gościnnych są koniecznością. Pamiętasz może jak Ty przeglądając katalogi podróżnicze miałeś możliwość wyobrażenia sobie siebie w tychże miejscach? Możesz już teraz wykorzystać to zwykle pragnienie, iście ludzkie, do przebywania w pięknych miejscach.

Dlaczego należy zadbać o dobre zdjęcia obiektu?

Mają one wartość informacyjną oraz stanowią doskonałe dopełnienie do opisu obiektu. Ładne zdjęcie umieszczone na pierwszej stronie zachęca turystów do zaznajomienia się z treścią naszej oferty. Profesjonalne fotografie pobudzają marzenia i emocje i nie można pozwolić, by klient przyszedł obojętnie obok Twojego obiektu.

  • wizualizacja ważnym kluczem do Twojego sukcesu

Warto będzie na pewno skorzystać ze storytellingu oraz zamiłowania ludzi do opowieści. Nie raz pewnie spotkałeś się z sytuacją, kiedy to dobra historia doskonale sprzedawała produkty. Wystarczy przypomnieć sobie chwytliwe reklamy promujące nienachalnie marki, przykładem może tutaj być świąteczny spot Allegro. Jest to dobry sposób, aby przedstawić klientom odpowiednie rozwiązanie na ich wymarzony urlop.

Pierwszym krokiem będzie z pewnością wyznaczenie grupy docelowej. Jeżeli to już będziesz wiedział, to z pewnością łatwiej będzie Ci stworzyć odpowiednią historię. Możesz roztaczać wspaniałą wizję wypoczynku w swoim obiekcie, wystarczy że będziesz używał przy tym języka korzyści. To naprawdę działa!

  • dobry produkt turystyczny

Dobrze będzie stworzyć własny produkt turystyczny, który będzie odpowiedzią na potrzeby klientów poszukujących rozbudowanej oraz kompleksowej oferty. Można spróbować zdefiniować produkt turystyczny, czyli oczekiwania oraz wrażenia składające się na samą podróż. Najciekawsze oferty zawsze przesądzają o wyborze kierunku, w którym turyści będą chcieli się udać. Nie można przegapić swojej szansy.

W procesie tworzenia produktu turystycznego ważne jest zwrócenie uwagi na kilka kwestii:

– atrakcje regionalne – zabytki, tereny, przyroda, tradycje i inne,

– atuty obiektu – zastanów się, co nadaje mu dodatkowa wartość : mogą to być sauna, udogodnienia dla rodzin z dziećmi, jacuzzi, kulig i inne,

– umiejętność zaoferowania kompleksowej usługi obejmującej poza noclegiem również odpowiednio zorganizowanego dla turystów czasu wolnego.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Ocena
4.8 (os.: 5)

0 opinie

Zostaw odpowiedź