sobota 30 Maj 2020

8 Mitów SEO, które dotyczą domeny

8 mitow seo mity

mit 1

Domeny typu Exact Match mają lepszą efektywność w rankowaniu – Rzeczywiście istnieje taka możliwość, ale trzeba wiedzieć jak to wykorzystać.

Przede wszystkim Google uznaje je za serwisy o nieznaczącej jakości, przez co nie rankują zbyt korzystnie w dłuższym odstępie czasu. Najczęściej pod tymi serwisami, funkcjonują jako zaplecza inne serwisy, również o bardzo niskiej jakości.

mit 2

Uruchomienie serwisu na expirkach jest słuszne – nie można tutaj stwierdzić jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo ważnym czynnikiem jest to, jaka była wcześniejsza zawartość strony, a także w jakim celu ma posłużyć Tobie domena.

Istnieje pewna zależność, że nieciekawa historia domen, przyczynia się do częstszego ich porzucania. Możemy jednak im się przyjrzeć przy pomocy takich narzędzi jak MajesticSEO, WebArchive, czy też Ahrefs. Kiedy to się okazuje opłacalne? Przede wszystkim wtedy, gdy historia była dość korzystna i content zostanie „powieszony” w obrębie wcześniejszej tematyki.

mit3

Długość istnienia domeny ma znaczenie – to jest prawda, ale nie musi być. Bywają sytuacje kiedy to jednak nowe serwisy mają o wiele lepsze ranki, niż stare serwisy.

Wszystko tak naprawdę zależy od jakości zawartości strony bądź bloga.

mit4

Domeny regionalne pozwalają uzyskać przewagę w SEO – niestety jest to raczej mit. Ponieważ Google przy doborze stron sugeruje się innymi wartościami.

Przede wszystkim ustawia w kolejności czynniki lokalne firmy, stawiając ich na pierwszym miejscu, bo określone zostało umiejscowienie firmy bądź usługi. Jednak znaczenie domeny regionalnej, nie odgrywa tutaj żadnej roli.

mit5

Ciągłość rejestracji domeny jest istotna – okazuje się, że nie.

mit6

301 jest przyczyną lepszego pozycjonowania, ale może sprowadzić również karę – na pewno trzeba podchodzić do tej reakcji już nieco spokojniej, niż jeszcze to było jakiś czas temu. Często zresztą widać w serp-ach domenę starą i nową mimo wykonanego przekierowania.

mit7

Nie powinno się przenosić serwisu na nową domenę – jest to kolejny mit. Zdarza się czasami, że konkretny serwis jest przenoszony z jednej domeny na drugą.

To jednak przy zachowaniu zasad, jakimi są wytyczne stawiane przez Google, wcale nie musi to odnosić się ze stratą. Oczywiście nowy serwis potrzebuje nieco czasu, żeby wszystko wróciło do normy.

mit8

Domena powinna zawierać słowa kluczowe – nieprawda. To nie od tego zależy sukces ranku. Pozycjonerzy powinni skoncentrować się na rozwijaniu brandu, a także wartości dla domeny.

W chwili obecnej wcześniejsze sztuczki już nie odnoszą takiego skutku.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.69 (os.: 45)

0 opinie

Zostaw odpowiedź