poniedziałek 1 Czerwiec 2020

Turystyka od przeszłości, do dnia dzisiejszego [1]

Turystyka, jako mocna gałąź gospodarki światowej

Turystyka w ostatnich latach przeżywa bardzo zadowalający progres. W skali całego świata, można zauważyć, że coraz więcej krajów zaczyna dbać o swoje walory turystyczne. Dane zebrane przez Światową Organizację Turystyki określają, że na 100% wszystkich zatrudnionych osób na całym świecie, prawie 7% znajduje etat właśnie w branży turystycznej.

Korzenie Turystyki

Początków Turystyki możemy doszukiwać się jeszcze w czasach starożytnych. Jednak globalny rozkwit i przełomowy moment na rozwój tej gałęzi usług, przypada na przełom XX i XXI wieku.

To co sprzyja rozwojowi turystyki

Chyba najbardziej kluczowym momentem, wpływającym na to, że ludność zaczęła przemieszczać się do innych zakątków kraju lub kontynentów, była rewolucja przemysłowa, która miała miejsce w XIX wieku. Gdy wprowadzono żelazną kolej przemieszczanie stało się dużo wygodniejsze i przede wszystkim dużo krótsze.

Ale podróżowanie oczywiście rozwijało się już dużo wcześniej. W końcu ludzie byli ciekawi co znajduje się za oceanami, albo chcieli poznawać inne kultury. Nie mówiąc już o tym, że niektóre ludności przemieszczały się po to, żeby przeżyć, czyli na przykład w poszukiwaniu pożywienia, lub bezpiecznego miejsca do zasiedlenia.

Globalizacja turystyki

Już w połowie XX wieku, na rozwój turystyki zaczął wpływać transport, który zataczał coraz szersze kręgi na świecie. Rozwinięta kolej, międzykontynentalne loty, motoryzacja, a także transport wodny, pozwalają na dotarcie do nawet najdalszych zakątków świata.

Nie mówiąc już o tym, że bardzo popularna ostatnio stała się również turystyka piesza, czy też rowerowa. Ludzie przy pomocy jednośladów potrafią objechać dookoła nawet całą kulę ziemską.

Ponadto nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby nie ruszając się ze swojego domu, za pośrednictwem Internetu w bardzo prosty sposób zaplanować podróż i wykupić bilety lotnicze lub na inne środki transportu tam gdzie tylko zechcemy.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
  • 9/10
    Wiedza i Rozwój - 9/10
9/10
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.54 (os.: 37)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź