niedziela 12 Lipiec 2020

Domain Authority i Page Authority

Domain Authority i Page Authority

Domain Authority (w skrócie DA, ang. autorytet domeny)  – parametr pokazujący ogólną konkurencyjność nazwy domeny spośród pozostałych domen. Dla jego określenia posługujemy się skalą logarytmiczną, a także wartościami od 1 do 100.

Page Authority – PA (ang. Autorytet strony) – wskaźnik pokazujący konkurencyjność poszczególnego podrozdziału strony (URL), nie patrząc na jego treść. Przy określaniu PA używa się również 100 punktowej skali.

Pozycjonerz posługują się skalą logarytmiczną, ponieważ ta obrazowo bardziej pokazuje skok z 20 na 30 niż na przykład z 70 na 80 punktów.

Jak obliczane jest Domain Authority i Page Authority?

Domain Authority  wskaźnik DA opiera się aż na 150 parametrach. Najważniejszym jednak parametrem do wyliczenia tego wskaźnika są linki zewnętrzne, które prowadzą do serwisu. Mimo, że jest brana ilość tych linków, to najważniejsza jest również ich jakość.

Wieloletnie analizy czynników wpływających na pozycjonowanie strony, zostały dokładnie przebadane przez SEOmoz, które zresztą wyciągnęła definicję i metodę obliczania tego wskaźnika. SEOmoz przeprowadza systematyczną indeksację stron, dzięki czemu wskaźnik DA obliczany jest z bardzo dużą dokładnością.

Page Authority – obliczanie tego wskaźnika przebiega anlogicznie jak sprawdzanie wskaźnika DA, jednak badania dotyczą tylko jednej konkretnej strony

Plusy Domain Authority i Page Authority.

  • Algorytmy, które służą do obliczania wskaźników DA i PA są cały czas usprawniane, w ten sposób przechodzą bardzo częstą aktualizacją. 100 punktowa skala jest bardzo precyzyjna w określaniu wyniku. Dzięki tym parametrom można zobaczyć jak wygląda konkurencyjność witryn, a także to czy pozycjonowanie przynosi pozytywne efekty
  • Rozpatrywanie aż 150 różnych parametrów, a także 100-punktowa skala, co powoduje, że aby osiągnąć lepszy wynik należy poprawić całe pozycjonowanie

Jak poznać Domain Authority i Page Authority swojego serwisu?

Żeby dowiedzieć się jakie są parametry DA i PA, należy pobrać wtyczkę mozbar.

 

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Twoja Ocena
4.4 (os.: 42)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź