czwartek 22 Kwiecień 2021

Page Rank zniknął…ale, ale

page rank zniknął ale ale

Page Rank

15 kwietnia 2016 roku stało się coś co z pewnością nie spodoba się wielu osobom, posiadającym strony internetowe, głównie wykonane na sprzedaż – zniknął wskaźnik Page Rank z Google Toolbara.

Czym był tak naprawdę owy wskaźnik Page Rank?

Page Rank w skrócie można określić jako oficjalny nadany od Google wskaźnik wartości strony internetowej. Stąd też dla niemal każdej osoby posiadające stronę www był on ważny. Mieliśmy tu do czynienia ze skalą od 0 do 10. Często mogliśmy spotkać go w formie paska koloru zielonego. Im wyższe wartości, tym strona była więcej warta. Strony internetowe, które posiadały Page Rank o wartości wynoszącej 10 to często strony znane już na całym świecie, bardzo popularne. A co za tym idzie i bardzo cenne. Aby podwyższyć swój wskaźnik Page Rank należało posiadać dobrej jakości linki.

Po co był Page Rank?

Page Rank był głównie ważny, gdy był na bieżąco aktualizowany. Wtedy mogliśmy mieć do dyspozycji wartością informację na temat danej strony internetowej, to jak wycenia ją Google. Ta informacja była również bardzo ważna dla osób, które zajmowały się sprzedażą stron czy domen. Na Allegro niemal każda oferta już w tytule zawierała jaki Page Rank ma sprzedawana strona internetowa. Dziś nie jest to już tak ważne. Mimo to sprzedawcy z pewnością znajdą inne wartościowe wskaźniki, które zastąpią PR. Kiedy jednak w 2013 roku nie aktualizowano owego wskaźnika to był on wykorzystywany tylko do sprzedaży linków.

Co się stało z Page Rank?

Jak już zostało wcześniej wspomniane wskaźnik Page Rank oficjalnie zniknął zupełnie 15 kwietnia. Już wcześniej, bo 8 marca mogliśmy zostać poinformowani, że wskaźnik ten zniknie. Czy był to dobry czy zły krok? Biorąc pod uwagę fakt, że od tylu lat nie był on w ogóle aktualizowany to z pewnością jest to dobra zmiana. Niektórzy cały czas polegali na PR, stąd też potem mogli mieć wiele zastrzeżeń co do zakupionego bloga czy strony www.

Co ciekawe, mimo tego, że Page Rank zniknął i nie jest wyświetlany to dla Google on istnieje i co więcej – Google wykorzystuje go w algorytmie ustalania rankingu.

ale, ale

Nadal jest on „jakimś” wskaźnikiem, który przedstawia poziom domeny i jej wskaźnik popularności.

Wskaźnik:
  • 10/10
    Page Rank - 10/10
10/10
Wysyłanie
Ocena
4.68 (os.: 34)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź