Inwestycja w garaże oraz miejsca postojowe stricte pod wynajem

Inwestowanie w garaże, przeznaczone pod wynajem są dość popularnym trendem ostatnio wśród inwestorów posiadających niewielki kapitał, jak i osób chcących ograniczyć ryzyko inwestycyjne. Jest to także jeden ze sposobów dających możliwość uzyskania niezależności finansowej.

Inwestycja w garaże albo miejsca postojowe nie wymaga dużego kapitału na sam początek. Zależnie od lokalizacji ceny murowanych garaży zaczynają się od około 20000 złotych, a kończą się na przeszło 60000 w dużych miastach polski. Jest to jednak znacznie mniejsza kwota niż ta, którą przeznacza się na zakup kawalerki.

Domniemane jest mniejsze ryzyko inwestycyjne przy nabyciu garaży albo miejsc postojowych wiążące się z niższym kosztem zakupu oraz możliwością stałego najmu. Mając 150000 zł można w mniejszej miejscowości kupić już kawalerkę albo kilka garaży w większej. Nie mając najemcy na mieszkanie, nie uzyskuje się dochodu, w przypadku garaży z kolei najemcy są praktycznie stałe, a nawet jeśli któryś się wykruszy, to pozostali zostaną.

Doskonałym rozwiązaniem jest zakupienie garażu w turystycznej miejscowości, w których w sezonie letnim jest trudno o znalezienie miejsca postojowego. Garaże i miejsca postojowe przeważnie nie wymagają remontu i też nie ma się co w nich popsuć. Wszelkie ewentualne koszta naprawy, tak czy inaczej, ponosi najemca za uszkodzenia lub zniszczenia powyżej przeciętnego użytkowania. A w przypadku nieudanej inwestycji nie ma się zamrożonej całości kapitału, tylko jego część.

Wady inwestowania w garaż na wynajem też istnieją, ponieważ ich wynajem jeszcze nie jest w naszym kraju zbyt popularny. Wielu woli parkować w miejscach w pobliżu domu, niż kawałek przejść się do garażu. Do wad zaliczyć też można znacznie wyższy podatek, w porównaniu do mieszkania. Nie da się nimi także zbytnio poflippingować.

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *