czwartek 1 grudnia 2022

Jak być wiarygodnym w oczach banku?

Jak być wiarygodnym w oczach banku?

Jak być wiarygodnym w oczach banku?

Zakup na kredyt wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej oraz wiarygodności. Jak wykazać swoją wiarygodność oraz że przyznanie kredytu nie będzie generowało powodu w jego egzekwowaniu? Analitycy kredytowi do oceny wiarygodności biorą pod uwagę kilka elementów. Duże znaczenie ma odpowiednie zabezpieczenie kredytu.

Raty zamiast gotówki

Jak zwiększyć swoją wiarygodność w oczach banku? Spłacać terminowo posiadane zobowiązania. Kiedy za zakupiony telewizor gotówką, bank nie otrzymuje informacji o terminowej spłacie. Kupując na raty sprzęt, można przedwcześnie spłacić zadłużenie, co będzie dowodem dla banku o wywiązaniu się z posiadanych zobowiązań.

Co się dzieje z oprocentowaniem rat? Ostatnio rozpopularyzowane zostały raty 0%. Jeśli chce się zwiększyć swoją wiarygodność bankową, warto wybierać oferty takich sklepów, które dają możliwość skorzystania z kredytów ratalnych 0%. Można po pierwszej racie wykonać całkowitą spłatę przed czasem, zmniejszając tym samym ewentualne należne odsetki pożyczkodawcy.

Karta kredytowa i jej spłata

Dysponując kartą kredytową, dobrze jest zadbać o jej terminową spłatę. Po pierwsze nie będą się naliczały odsetki za późniejszą jej spłatę, po drugie udowadnia się tym samym wiarygodność przed bankiem, co wbrew pozorom stanowi element, który jest analizowany przez analityków bankowych.

Stabilność zatrudnienia

Bank zwraca uwagę na stałe zatrudnienie u jednego pracodawcy oraz wpływy comiesięczne wynagrodzenia na konto bankowe. Najstabilniejszą sytuację zawodową mają osoby zatrudnione na umowie o pracę na czas nieokreślony, pracujące w danej firmie od kilku lat. Osoby z innymi rodzajami umów albo z działalnością gospodarczą, muszą wykazać się stałym i to dość wysokim dochodem.

Chcąc kupić nieruchomość na kredyt, dobrze będzie skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Dysponuje on wiedzą, która da możliwość znalezienia rozwiązać podniesienia notowań w banku oraz korzystnych warunków ofertowych, w przypadku kredytu hipotecznego.

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź