poniedziałek 6 grudnia 2021

Moda na Polskę

Moda na Polskę

Moda na Polskę, to ostatnio niezwykle popularny zwrot odnoszący się jednocześnie do odwiedzających z polski, jak i zza granicy. Dane GUS także potwierdzają fakt, iż rośnie liczba osób korzystających z bazy noclegowej naszego kraju.

Porównując z rokiem poprzednim o ponad 704 tysiące z 11,8 miliona wzrosła liczba osób, które skorzystały z noclegów w okresie od stycznia do maja.

Według danych GUS jest to wzrost o ponad 6%

Urząd ten twierdzi, iż w przeciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku z bazy noclegowej w naszym kraju, a konkretniej – obiektów liczących powyżej 10 miejsc noclegowych, korzystało 9,9 miliona turystów. Goście krajowi stanowili 7,7 miliona, zagraniczni z kolei o 1/4 mniej, bo tylko 2,4 miliona. Rok częściej wyglądało to tak, że wszystkich było 9,3 miliona. Z polski 7,1 miliona, a zza granicy 2,2 miliona.

Z pewnością można śmiało stwierdzić, iż wśród polaków duża popularnością cieszą się krajowe wyjazdy, ale też obcokrajowcy chętnie nas odwiedzają turystycznie. Prawdopodobnie spowodował to ogólny wzrost zamożności naszych rodaków oraz dobrze rozbudowany system socjalny.

Za granicą postrzegają nas jako bezpieczny kraj, jak stwierdził szef POT. Jesteśmy także atrakcyjni turystycznie i nasze usługi są dostępne za przystępną cenę.

Otrzymaliśmy w ostatnich latach wiele ważnych nagród, między innymi nagroda wydawnictwa Lonely Planet dla jednej z najciekawszych destylacji turystycznych albo trzecie miejsce, które przyznali użytkownicy serwisu booking.com.

Zagraniczni turyści najchętniej odwiedzają zabytki wpisane na listę UNESCO. W Polsce jest ich aż 16, co daje nam 8. miejsce w Europie.

Wzrost turystów ma miejsce również dlatego, że oferta jest zróżnicowana, zarówno kulturowa jak i eventowa. Można dobrze zjeść, posłuchać muzyki i wiele innych.

W naszym kraju można znaleźć też nowoczesne hotele oraz interesujące atrakcje turystyczne i to w konkurencyjnych cenach.

Wszystko to dzięki bezpośrednim połączeniom i wspólnej promocji wraz z przedsiębiorcami (PLL LOT, Polski Holding Hotelowy) sprawiło, iż Polskę można znaleźć wśród dwudziestu najchętniej odwiedzanych państw na świecie.

Według danych GUS wynika, iż w pierwszych pięciu miesiącach obecnego roku najwięcej odwiedzających przyjechało z Niemiec – 493,2 tysiąca. Kolejno mamy Wielką Brytanię z liczbą 207,2 tysiąca oraz Ukrainę – 195,5 tysiąca osób. Najmniej z kolei odwiedziło Polskę turystów z Tajwanu, Hong Kongu oraz Cypru. Odpoczywających turystów było ogółem 30,7 miliona według bazy noclegowej. Rok wcześniej było ich o blisko 2 miliony mniej.

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź