Dom za 300 tysięcy? W cenie mieszkania, to możliwe?

Czy jest możliwe wybudować dom za 300 tysięcy? Jest jak najbardziej. Może się to obecnie wydawać niemożliwe, jednak można mieć dom w cenie mieszkania.

Główne założenia projektu?

Projekt o nazwie dom za 300 tysięcy zyskał ostatnio sporo zwolenników. Można stwierdzić, że stał się rewolucyjnym rozwiązaniem na ogólnopolskim rynku nieruchomości. Każdy słysząc, że w cenie kawalerki można być posiadaczem domu, nie mógł w to uwierzyć.

Domy powstałe z projektu cechują się prostotą, co znacząco obniża jego koszta budowy. Bryła opiera się na prostokącie z wiązarową konstrukcją dachu i ma gwarantować około 106 m2 podłogi oraz dać możliwość budowania domu na działce składającej się z nawet czterech arów. Trzeba się liczyć z tym, że w kwocie nie zawierają się koszta związane z nabyciem działki, wynagrodzenie firmy budowlanej, pozwolenia oraz wyposażenie nieruchomości.

Od czego najlepiej zacząć?

Chcąc się już budować, warto zacząć się rozglądać za działką. W tym samym czasie, no chyba, że będzie się samemu budować dom, warto rozglądać się za fachowcami, czytając o nich opinie czy pytając właścicieli wybudowanych przez nich budynków. Pozwoli to na zaoszczędzenie wielu nieprzyjemności. Kolejno warto w razie potrzeby pozyskać środki na budowę domu. Odpowiedni doradcy pozwolą wybrać odpowiednią ofertę kredytu hipotecznego, który umożliwi zakup działki oraz budowę domu.

Inny wariant domu za 300 tysięcy złotych?

Dla osób obawiających się budowy domu oraz jego wykończenie może być alternatywą nabycie gotowego mieszkania albo domu. Ceny już wyposażonych domów zaczynają się od 500 tysięcy złotych, a mieszkań od 400 tysięcy złotych. czasami warto jest przeznaczyć więcej czasu na poszukiwanie działki oraz ekipy, której nie ma potrzeby pilnowania. Ceny się różnią, wszystko oczywiście w zależności od województwa.

Wygoda związana z zakupieniem domu już umeblowanego, z działką oraz ewentualnego stopniowego jego remontowania

– jeśli to będzie konieczne

– daje poczucie bezpieczeństwa.

Prev Dalej
0 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *