środa 21 Październik 2020

Ceny mieszkań w stolicy, na tle innych miast

Ceny mieszkań w stolicy na tle innych miast

Ceny mieszkań w stolicy, na tle innych miast

Osoby chcące zakupić mieszkanie w stolicy narzekają na ceny za metr kwadratowy. Nie lepiej prezentują się kwoty, jakie trzeba wydać w innych miastach. Gold Finance oraz Barometr Metrohouse wykazały, jakie mieszkania są najczęściej wybierane. W Warszawie najchętniej klienci wydają pomiędzy czterysta a sześćset tysięcy złotych za wymarzone M.

Czy możliwe jest znalezienie własnego konta za siedem tysięcy za metr kwadratowy? Możemy znaleźć ich niestety niewiele, ponieważ w 2019 roku było ich jedynie siedem procent. Rok wcześniej podobne ceny można było spotkać w co czwartek transakcji. Nie ma się co dziwić, ponieważ średnia cena na rynku Warszawskim wynosi blisko dziesięć tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Najczęściej, ponieważ widoczny aż w dwudziestu sześciu procentach transakcji jest przedział pomiędzy dziewięcioma a dziesięcioma tysiącami za metr kwadratowy. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż już przeszło czterdzieści trzy procent transakcji jest zawierana na ceny powyżej dziesięciu tysięcy za metr – mówi Marcin Jańczuk, autor wspomnianego raportu.

W innych lokalizacjach w kraju – największych miastach- możliwe jest zakupienie mieszkania w dalszym ciągu za pięć tysięcy za metr kwadratowy. Przedziały cenowe jednak, podobnie jak w stolicy, podnoszą się do coraz wyższych wartości.  Z największych miast dość spora dostępność w miarę tanich lokali występuje w Łodzi. W Gdańsku, czy Krakowie z Kolei mieszkania w cenach Łódzkich, gdzie średnio płaci się cztery tysiące siedemset sześćdziesiąt pięć złotych za metr kwadratowy, są w praktyce niedostępne.

Warto też zauważyć, iż w piątce największych miast  – poza Warszawą – mieszkania sprzedawane na rynku wtórnym za kwotę dziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy plasują się już na poziomie dwudziestu ośmiu procent. Jest to o osiem procent więcej w porównaniu do poprzedniego roku.

W Warszawie największą popularnością cieszą się mieszkania w przedziale między czterysta a sześćset tysięcy złotych. W tym zakresie zrealizowana została przeszło połowa transakcji. Prym wiodą mieszkania dwupokojowe albo nieduże trzypokojowe lokale. Czterdzieści procent transakcji, to były mieszkania z przedziału trzydzieści pięć do pięćdziesięciu metrów kwadratowych.

Dwadzieścia sześć to mieszkania  o metrażach pomiędzy pięćdziesiąt a sześćdziesiąt pięć metrów kwadratowych. W innych największych miastach transakcje realizowane są już od dwustu tysięcy złotych. W przedziale dwieście a pięćset tysięcy złotych dokonywanych jest nawet pięćdziesiąt sześć transakcji.

Nabywcy preferują również zakup mieszkań pomiędzy trzydzieści a sześćdziesiąt pięć metrów kwadratowych – pięćdziesiąt dziewięć transakcji.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Ocena
5 (os.: 2)

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź