sobota 24 września 2022

Jakie mogą być źródła pozyskiwania środków na remont mieszkania?

Jakie mogą być źródła pozyskiwania środków na remont mieszkania?

Jakie mogą być źródła pozyskiwania środków na remont mieszkania?

Remont zawsze wiąże się z poniesieniem większych lub mniejszych kosztów. Co zrobić, jeśli nie ma się pieniędzy, a nieruchomość wymaga remontu? Warto się zastanowić nad kilkoma źródłami pozyskania pieniędzy na ten cel.

Jedną z możliwości jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Tutaj jednak czeka na nas długa procedura przyznawania i dostarczenie wielu dokumentów. Stanowi on pomimo to jedną z najbezpieczniejszych form finansowania remontu.

Inną formę może stanowić pożyczka bankowa. Tutaj można wydatkować środki dowolnie, np. na zakup wyposażenia mieszkania. Jest ona z reguły wyżej oprocentowana od kredytu hipotecznego, jednak też przyznawana na krótszy okres.

Kiedy zależy nam na czasie, dobrze jest rozważyć kredyt gotówkowy. Do jego uzyskania wystarczy jedna wizyta w banku, dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach. Oprocentowanie takiego kredytu jest wyższe znacznie od pożyczki bankowej, ale daje możliwość rozpoczęcia remontu od zaraz. Jest to bardzo ważne w przypadku szkód.

Popularne są też pożyczki od rodziny lub znajomych. Oprocentowanie tutaj będzie zerowe lub minimalne, ale wiązać się całość może z lekkim dyskomfortem dla pożyczającego oraz pożyczkodawcy. Jeśli wolimy tego uniknąć, warto najpierw jest sprawdzić wymienione wyżej formy pozyskania środków na remont.

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź