czwartek 1 grudnia 2022

W jakiej kolejności prowadzić prace remontowe?

W jakiej kolejności prowadzić prace remontowe?

W jakiej kolejności prowadzić prace remontowe?

Zakup domu albo mieszkania to część sukcesu, ponieważ przeważnie by zamieszkać w swoim nowym lokum, należy przeprowadzić jeszcze mniejszy lub większy remont. Zaznajomienie się z kolejnością prac oraz sposobem ich realizacji da nam możliwość uniknięcia przestojów.

Czynności przed rozpoczęciem remontu

Prospekt oraz ekipa remontowa

Przed rozpoczęciem prac trzeba zdecydować, czy remontuje się “jak leci”, czy korzysta z pomocy dekoratora wnętrz. Decydując się na drugie rozwiązanie już na etapie projektu pomieszczeń, warto szukać wykonawcy – ekipy budowlanej. Niestety na rynku jest coraz mniejsza liczba specjalistów z tej dziedziny dostępna i co za tym idzie – na najlepszych czeka się miesiącami.

Zależnie od czasu, wiedzy, umiejętności oraz środków, można zastanowić się nad realizacją prac dwutorowo. Najtrudniejsze prace niech wykona firma zewnętrzna, natomiast prace typu: układanie paneli podłogowych, gruntowanie, malowanie czy skręcanie mebli można wykonać już samodzielnie. Można w ten sposób znacznie skrócić czas remontu i jednocześnie ograniczyć koszta.

Wybierając ekipę, najlepiej jest się kierować opiniami, czy to znajomych, czy osób korzystających z ich usług oraz kompleksowością oferowanych usług. Cena niestety nie zawsze jest najlepszym wyznacznikiem. Mieszkania oraz domu w innym stanie niż deweloperski, można samodzielnie usunąć elementy, które mają zostać wymienione na nowe.

Dostawa materiałów zawsze na czas

Mając już szkic projektu, warto wybrać jakieś materiały oraz dostawców. Na rynku można zauważyć dość sporą ilość materiałów wykończeniowych, jednak dla materiałów rzadkich i zwłaszcza tych sprowadzanych z zagranicy, należy się liczyć z kilkoma tygodniami oczekiwania. Decydując się na okna, drzwi, grzejniki oraz nietypowe wanny czy prysznice – czas oczekiwania może być znacząco wydłużony i to nawet do 6 tygodni, ponieważ nie są to materiały dostępne od ręki. Posiadając już gotowy projekt i zestaw materiałów, warto zamówić meble, podłogi, płytki, okna i drzwi. Jak już wszystkie będzie stało wykończone, to dopiero wówczas zamawiamy sprzęt – RTV i AGD.

Prace remontowe

W pierwszym tygodniu będziesz z pewnością prowadzić prace przygotowawcze. Możesz wyburzać ściany i postawić nowe itd. Drugi tydzień to z reguły przeróbki instalacyjne oraz ewentualna wymiana okien.

  • W 3 tygodniu kładzie się gładź, gruntuje ściany i kładzie płytki,
  • później kładzie się podłogi i maluje pomieszczenia,
  • W następnym montuje się drzwi, meble, lampy oraz sprzęt elektryczny.

Na sam koniec sprzątanie i odbiór plus ewentualne drobne poprawki. W czasie to wszystko może się przedłużyć lub skrócić, wszystko zależy od naszego czasu oraz przebiegu samych prac.

W jakiej kolejności prowadzić prace remontowe?

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź