czwartek 23 września 2021

Cennik malowania ścian 2021? Jaki jest koszt malowania pokoju?

Cennik malowania ścian 2021

Malowanie ścian jest jedną z głównych prac odświeżeniowych i wykonywanych w czasie remontu. Koszta zawsze różnią się od województwa oraz stylu malowania. Zrobiliśmy porównanie cen malowania ścian w 2021 roku dla Warszawy, Olsztyna i Katowic.

Malowanie ścian – cena oraz specyfikacja prac

Prace malarskie nie są skomplikowane i może je tak po prawdzie wykonać również kobieta. Niektórzy w związku z tym decydują się na samodzielne malowanie sufitów i ścian. W sieci da się znaleźć wiele poradników , jak dobrze pomalować mieszkanie. Przed rozpoczęciem prac, warto przemyśleć jednak nasze możliwości oraz sam projekt i design ścian. Niekiedy wynajęcie doświadczonego malarza może się okazać bardziej opłacalnym i bezpieczniejszym dla nas wyjściem.

Przed malowaniem zawsze ocenia się stan podłoża. Na nowych ścianach koniecznym okazuje się położenie gruntu, co zapewni równomierne wchłonięcie farby przez ścianę oraz ułatwi dalsze prace malarskie. Pamiętać należy, że grunt oraz docelowa powłoka malarska nakładane mogą być tylko na czystych i zwartych powierzchniach. Cennik malarski zawiera więc zawsze mycie ścian oraz naprawę ubytków. Istotne jest zabezpieczenie folią mebli oraz całego pomieszczenia przed rozpoczęciem malowania. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na sprzątanie.

Po odpowiednim przygotowaniu można rozpocząć właściwe prace. Trzeba być świadomym tego, że cenniki uwzględniają w sobie jakość, więc jeśli chcesz wynająć kogoś ze średniej półki to nie zapłacisz drogo, jednak przy kimś najlepszym już będziesz miał do czynienia z wysokimi kwotami. Z reguły sufit posiada trzy warstwy, do tego możesz wliczyć dodatkowe koszta prac takich jak malowanie grzejników, okien czy rur. Cennik zależy także od typu farb, którymi będzie realizowane malowanie. Żaden cennik nie będzie zawierał wliczonych materiałów.

Cennik przygotowania ścian do malowania:

Cennik przygotowania ścian do malowania

Ceny te są jedynie szacunkowymi, opartymi na tych znalezionych w sieci. Nie powinny być uznawane jako podstawa do dalszych analiz czy obliczeń.

Poniżej cennik malowania – pierwsza kolumna to poglądowy cennik malowania ścian i sufitów, gdzie uwzględnione jest malowanie trzech powłok. Trzecia kolumna to koszta malowania drzwi farbami olejnymi, cena podana jest wraz z kosztem nabycia materiału.

koszta malowania drzwi farbami olejnymi

Przedstawione powyżej wyliczenia nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Tym samym nie są podstawą do dalszych obliczeń czy analiz.

Komu zlecić remont mieszkania?

Ogólnie w Warszawie można znaleźć przeszło 4500 firm, Katowicach ponad 800, a Olsztynie prawnie 580.

Dodatkowe usługi przy malowaniu ścian, w cennikach doświadczonych grup malarskich można znaleźć również lakierowanie, akrylowanie, impregnację czy malowanie elewacji zewnętrznych.

Poniżej orientacyjne koszta usług dodatkowych:

orientacyjne koszta usług dodatkowych

Jeżeli chodzi o ceny za metr w danym mieście, to z pewnością wygląda to podobnie.

Malowanie ścian i sufitów średnio kosztuje w:
Warszawa  15,03 zł netto
Olsztyn  14,35 zł netto
Katowice 13,67 zł netto

Jak widać w stolicy zawsze zapłacimy więcej, ale ceny są prawie wszędzie podobne.

Jak oceniasz przydatność tego artykułu:
Wysyłanie
Ocena
4.68 (25 )

Może Ci się spodobać:

0 opinie

Zostaw odpowiedź