czwartek 1 grudnia 2022

Koszta i czas remontu mieszkania

Koszta i czas remontu mieszkania

Koszta i czas remontu mieszkania

Każdy z nas co jakiś czas będzie musiał zmierzyć się z remontem mieszkania. Wielokrotnie, zanim otrzymamy końcowy efekt, pytamy ile wszystko będzie nas kosztowało i jak długo potrwają prace remontowe?

Rozpiętość cenowa związana z remontem mieszkania

Niestety nie znajdziemy konkretnej odpowiedzi na pytanie, “ile kosztuje remont mieszkania?”. Wszystko jest zależne od co najmniej kilku czynników i głównie tutaj powierzchnia lokalu – im większy metraż tym koszta są większe. Z reguły przelicza się opłaty za remont na metry kwadratowe, czyli może to być przykładowo 2000 zł/m2.

Na cenę składa się oczywiście także cena materiałów – tańsze lub droższe. Finalnie koszt remontu uzależniony będzie też od tego czy sami go wykonamy czy zrobi to za nas ekipa remontowa. Decydując się na skorzystanie z ekipy remontowej, należy się liczyć ze znacznie wyższym kosztem. Wybierając firmę budowlaną, warto się popytać znajomych czy kogoś mogą polecić, nigdy nie sugerujemy się sama cena. Na rynku spotkać można drogich i profesjonalnych usługodawców, ale i w miarę tanich i solidnych wykonawców – zależy to od dostępności terminów, niekoniecznie od samej ceny.

Jak stworzyć kosztorys związany z remontem mieszkania?

Bez stworzenia nawet wstępnego kosztorysu koszty remontu wielokrotnie mogą nas dość znacznie obciążyć. Często się tego nawet nie spodziewamy. Kosztorys bez większego problemu stworzymy samodzielnie wpisując wszystko, co chcemy zrobić oraz jakie materiały chcemy wykorzystać. Można wszystko przeliczyć w kalkulatorach dostępnych w Internecie albo podpytać się architekta lub pracownika firmy budowlanej. Zawsze lepiej jest przyjąć, że koszta będą o około dziesięć procent wyższe niż te przewidziane w kalkulacji, da to nam możliwość bycia przygotowanym na ewentualne podwyżki cen materiałów budowlanych.

Czas remontu mieszkania

Remonty mogą czasami trwać dość długo, zwłaszcza jeśli mieszka się w remontowanym lokalu. Jest to niezwykle uciążliwe, nawet jak się nie przebywa w mieszkaniu, ponieważ trzeba wszystko załatwić i nadzorować. Każdy chce, aby jego remont przebiegał sprawnie i krótko. Niestety trudno jest przeliczyć wszystko na metr kwadratowy, ponieważ na wszystko ma wpływ bardzo wiele czynników. Ogólnie remont może potrwać od miesiąca, do nawet pół roku.

 

Podobne artykuły:

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź